מה המשמעות של ניתוח החלפת שתלים בנשים לפני הריון לעומת נשים לאחר הריון?

9 0

נשים אשר עברו ניתוח להגדלת חזה נדרשות במקרים מסוימים להחליף את השתלים. הסיבות לכך יכולות להיות רבות ומגוונות, כמו קרע בשתל, הפרשת נוזלים, דימום בשד, כאב, תהליך זיהומי או סיבות שאינן רפואיות כמו שיפור מראה החזה והחלפה לשתלים מתקדמים. ניתוח החלפת שתלים מתבצע לרוב תחת הרדמה כללית ואורך כשעה, כאשר שיטת הניתוח יכולה להשתנות מאישה לאישה בהתאם למבנה השדיים ומאפיינים פיזיולוגיים נוספים, לצד סיבת הניתוח וסוג השתלים. הניתוח נחשב אמנם לפשוט יחסית, אך כאשר מדובר בנשים לפני הריון הסיפור מעט מורכב.

האם ניתן לבצע ניתוח החלפת שתלים לפני כניסה להריון?

אישה המתכננת להיכנס להריון בהחלט יכולה לעבור ניתוח החלפת שתלים לפני, אך יש לקחת בחשבון שההיריון יכול לגרום לשינויים פיזיולוגיים וביניהם גם להשפיע על מראה השד ותוצאות הניתוח. כאשר מידת האלסטיות של העור סביב החזה היא גבוהה, יש סיכוי רב שהחזה יחזור לצורה שהושגה לאחר החלפת השתלים, אך במצב של מידת אלסטיות נמוכה תיתכן צניחה של השד לאחר הלידה.

כאשר לא מדובר במקרה דחוף וניתן לקבוע את תאריך הניתוח, רצוי לא לבצע אותו כשהמטופלת מתכננת להיכנס להריון בתקופה הקרובה, אלא להמתין לאחר ההיריון ורצוי גם לתום תקופת ההנקה, אם כי הגדלת חזה עם שתלים אינה אמורה לפגוע ביכולת ההנקה עצמה, אך ההנקה עצמה יכולה להשפיע על מראה השד. זו הסיבה שבמקרים רבים הרופא המנתח ימליץ לא רק להמתין לאחר הלידה כדי להחליף את השתלים, אלא גם לחכות מספר חודשים לאחר סיום ההנקה, כדי לתת לשדיים לחזור לצורתן הטבעית. כמו כן יש הבדל בין אישה המתכננת מספר הריונות צפופים לבין אישה שמתכננת הריון אחד בודד או הריונות במרווחים של מספר שנים. במקרה הראשון סביר להניח שכדאי להמתין עד לתום תקופת ההריונות וההנקה, בעוד שבמקרה השני בהחלט ניתן לבצע ניתוח החלפת שתלים בין ההריונות, מכיוון שמדובר בפרקי זמן גדולים.

עם זאת, יש מקרים בהם לא ניתן להמתין או שהמטופלת נכנסת להריון זמן קצר לאחר הניתוח. במקרים כאלו אין צורך לדאוג שתוצאות הניתוח ייהרסו כליל, כי כפי שציינו קודם, בנשים צעירות בגיל הפריון מידת האלסטיות של העור באזור החזה היא גבוהה, ולכן יש סיכויים רבים שמראה השדיים יחזור לעצמו והתוצאות יישמרו.

בכל מקרה ומקרה חשוב להתייעץ עם כירורג פלסטי בכיר ובעל שם, שיוכל להמחיש באמצעים שונים כיצד ייראה החזה לאחר ניתוח החלפת השתלים גם במקרה של הריון או לאחר תקופת הנקה.

ניתוח החלפת שתלים הוא ניתוח לכל דבר, ולכן חשוב לפנות לכירורג פלסטי מקצועי ובעל ניסיון, ולבקש ממנו פרטים מלאים על מידת התאמתך לניתוח, כיצד יבוצע ההליך הכירורגי ומה צפוי לך בתקופת ההתאוששות. רק כך תוכלי להיערך לקראת הניתוח בצורה נכונה ומושכלת.

 

(קרדיט תמונה: https://pixabay.com/en/pregnant-girl-woman-pregnancy-1561750/)

Related Post

אנה ארונוב וניבר מדר בצילומי קמפיין לרגל המונדיאל, איתי לוי עושה את לי קופר וגם – זו הסיבה מדוע תראו ברחבי העיר הרבה תיירים מסין

Posted by - 30 בנובמבר 2022 0
הסופרת  המוערכת ענת לב-אדלר, מחברת רבי המכר "אישה בעונת מעבר" ו"כותבת ומוחקת אהבה" מגיעה לכרכור לשיחת נשים אמיצה על החיים…

ניהול ועד הבית

Posted by - 20 בנובמבר 2018 0
ועד הבית החדש נבחר בדרך כלל אחת לשנה בכל בניין אלא אם חברי הועד הנוכחיים מעוניינים להמשיך לקדנציה נוספת. ניהול…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות