מה החשיבות של מנהל השקעות טוב?

9 0

תחומי ההשקעות בארץ אינם מתמקדים דווקא בהשקעות פיננסיות בבורסה, בניירות ערך ועוד אלא גם בהשקעות אלטרנטיביות שונות. זו יכולה להיות קרן גידור שמשקיעה בחברות סטארטאפ. השקעה בחברה ביוטכנולוגית. השקעה בקרנות נדל"ן בפרויקטים בארץ או בחו"ל. אפיקי ההשקעות התרחבו להרבה מאוד סוגים ואם יש לכם מנהל השקעות טוב, תוכלו בהחלט לעשות את האקזיט הפרטי שלכם.

בנוסף לבתי השקעות, יש גם יועצי השקעות פרטיים. אלה הם אנשים שלא קשורים לשום מוסד או בית השקעות ופועלים מטעם עצמם. אלה הם אנשים עם ידע וניסיון קודמים בתחום והם מציעים את השירות שלהם לכל אדם המעוניין להשקיע ולא כל כך יודע מה לעשות את הכסף שלו. יש היום בארץ  4,182 יועצי השקעות מורשים אשר חלקם כלל לא עובד בבנקים או במוסד פיננסי אחר והם זמינים למשקיעים המעוניינים לקבל מידע על סוגים שונים של השקעות.

חשיבותו של מנהל השקעות טוב באה לידי ביטוי ברווחים של הלקוחות שלו.

מנהל השקעות טוב בשוק ההון

שוק ההון הוא שוק דינמי ומרתק. לא כל אחד יכול לשחות בביצה הזאת. מניה יכולה להתרומם ואחר כך בבת אחת לצנוח. המגמות מפתיעות, אבל הן אינן מפתיעות את מי שבקיא בתחום ויש לו ניסיון. עד כמה ששוק ההון רווי בהפתעות חשיבות של מנהל השקעות טוב, היא לזהות את המגמה לפני שהיא מתרחשת. לרשותם של מנהלי ההשקעות עומדים כלים פיננסיים לניתוח מגמות הכוללים: גרפים, ידע אישי וניסיון, וכל אלה אמורים לשחק לטובת הלקוחות.

היום יש נטייה לא להשקיע רק בשוק ההון אלא גם בשווקים של חברות סטארטאפ, חברות ביוטכנולוגיות ועוד. העולם הולך לשם וגם הטכנולוגיה. יש חברות שמתקשות לגייס את ההון שלהן ולכן הן פונות לציבור להשתתף בהשקעה. בחינה נכונה של השקעה כזו יכולה להגיע מהכיוון של מנהל השקעות שמבין דבר או שניים בתחום המסוים של ההשקעה ויכול לייעץ ללקוחות שלו.

השקעה ללא אינטרסים אישיים

טוב חייב להיות נטרלי. הוא לא יכול להיות מקושר באופן אישי להשקעה מסוימת ולכן כאשר הוא ימליץ עליה ללקוחות שלו, הוא חייב לעשות את זה ללא כל אינטרס אישי.

כדי למצוא ללקוחות שלו אפיקי השקעה כדאיים, הוא חייב לבחון כל הצעה ולבדוק את היכולת שלה להיות ריווחית.

כך למשל אם מדובר בהשקעה בתחום התרופות, הוא חייב להדוק את הקשר של ה-FDA עם חברת התרופות המסוימת, שכן מהות היחסים בין החברה לארגון האמריקני עשויה להעיד על הרצינות בה הוא מתייחס  לחברה הזו ומכאן עשוי מנהל ההשקעות להסיק גם על החברה עצמה.

גם השקעה בחברת סטרטאפ דורשת לימוד החברה, מעקב אחר ההתקדמות שלה. גיוסי ההון, מיהם המשקיעים האחרים ועוד.

גם בתחום של השקעות הון, חייבת ההשקעה להיות מזוהה עם הצרכים של הלקוח ולא עם האינטרסים של בתי ההשקעות.

Related Post

גם מעט אור דוחה הרבה מן החושך

Posted by - 20 בדצמבר 2023 0
מחבקים את צה״ל.  פעילי 'מטה משיח – נתניה' מקיימים לכל אורך הלחימה ערבי גיבוש ועידוד לחיילי צה"ל. הפעילות מתבצעת גם בגבולות הדרום…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות