מה ההבדל בין דירוג אשראי לBDI

9 0

ציון בי די אי- הינו חיווי האשראי שלכם, מדובר בציון מסוים – חיובי או שלילי המבוסס על המלצתה של לשכת אשראי, האם על בסיס נתוני העבר הפיננסים הקיימים, כדאי לאשר את בקשת האדם (בין אם זה הלוואה, משכנתא או משהו אחר) או שכדאי יותר לדחותה. כך שבניגוד לדירוג האשראי – חיווי אשראי מהווה המלצה חד משמעית שהיא ברמה של כן או לא.

דירוג אשראי- דירוג אשראי הוא סוג של הערכה (או "ציון", אם תרצו) המשמשת את מערכת נתוני אשראי לצורך הגדרת יכולתם של אנשים פרטיים, ארגונים, גופים עסקיים או מדינות לפרוע את ההלוואות הניתנות להם. ככלל, ניתן לומר כי כאשר דירוג אשראי של אדם או חברה המבקשים הלוואה גבוהה יותר, רבים יותר סיכוייהם לקבל הלוואה מגוף מסודר כבנק או חברת אשראי בתנאים טובים יותר, בעוד שבמקרים בהם דו"ח נתוני אשראי מורה על בעייתיות- חזרה של צ'קים, אי פירעון הלוואות וכדומה, הסיכויים לקבלת אישור הבקשה הולכים וקטנים. זאת, מאחר, ונתוני דירוג אשראי משמשים את המלווים לצורך ביצוע הערכת הסיכונים הנדרשת להם והנוגעת ליכולות הפירעון של הלווים מהם.

בניגוד לBDI – בו קיים ציון BDI חיובי או ציון BDI שלילי, אדום או ירוק. דירוג האשראי שלכם מורכב מציון הנע בין 0 ל1000 כאשר דירוג אשראי טוב נחשב דירוג אשראי מעל 850.

במידה ודירוג האשראי שלכם נמוך, תוכלו אומנם לקבל הלוואה אך התנאים אותם תקבלו לא יהיו תנאים טובים, והריבית אותה תשלמו תהיה ריבית גבוה במיוחד.

אך איך מתבטא הדבר בפועל?

במידה וסירב לכם הבנק לקבלת הלוואה או משכנתא- בצעו מחיקת BDI שלילי אצל חברה המתמחה בתחום – דוגמת חברת קרדיט קלין.

במידה והריבית אותה אתם מקבלים הינה גבוהה מאוד – צרו קשר גם כן עם חברה פיננסית דוגמת קרדיט קלין המתמחה בתחום ובקשו לשפר את דירוג האשראי שלכם.

תהליך מחיקת רישום BDI שלילי ושיפור דירוג האשראי אינו תהליך ארוך, אך עם זאת הינו תהליך מסובך וקשה לביצוע הכולל בתוכו הוצאת דו"חות שונים דוגמת דו"ח ריכוז נתונים פיננסים, דו"ח חיווי אשראי ודו"ח אשראי ופנייה למאגר נתוני האשראי, ועל כן אנו ממליצים על יצירת קשר עם מומחה בתחום.

קרדיט קלין הינה חברה המתמחה במחיקת BDI שלילי ושיפור דירוג אשראי מזה 9 שנים, כאשר אחוזי הצלחה של החברה עומדים על מעל 80%.

Related Post

מה בכפר יונה: גדלים יחד 

Posted by - 12 ביולי 2022 0
עיריית כפר יונה מזמינה תושבות ותושבים ותיקים בעיר בגיל 70 ומעלה, להשתתף בתכנית ייחודית, רב דורית ומרגשת בשם "גדלים ביחד". במסגרת התכנית,…

"בית גיא" מתרחב 

Posted by - 19 ביוני 2023 0
״בית גיא״, הוא מעון יום לפעוטות עם צרכים מיוחדים בגילאי חצי שנה עד שלוש, אשר פועל לשם שיקום הפעוטות ותמיכה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות