מה ההבדל בין איפור רגיל לאיפור כלות וערב?

7 0

כל סוג איפור משרת מטרה אחרת, עובד בתנאים שונים ודורש טכניקות ומוצרים ייחודיים. קראי עוד כדי לגלות מה מייחד איפור כלות וערב, וכיצד את יכולה להשתמש באיפור הנכון לאירוע הנכון.

רוצה לדעת עוד ואפילו לפתוח בקריירה מצליחה? קורס איפור נשמע מתאים לך בול.

הבנת היסודות: מהו איפור רגיל?

איפור "רגיל" הוא האיפור היומיומי בו משתמשים על בסיס קבוע. זה בדרך כלל קל וטבעי, מתמקד בשיפור התכונות מבלי להיות נועז או דרמטי מדי. מטרת האיפור הרגיל היא ליצור מראה רענן ומצוחצח שנראה ללא מאמץ. זה כרוך בשימוש בבסיס כדי ליצור גוון עור אחיד, ואחריו איפור עיניים מינימלי, כגון מסקרה וצלליות ניטרליות. נגיעה של סומק וצבע שפתיים טבעי משלימים את המראה. איפור רגיל נבחר לרוב לעבודה, ללימודים או לטיולים מזדמנים, שבהם מועדף מראה עדין ומאופק.

אחד ההבדלים המרכזיים בין איפור רגיל לסוגי איפור אחרים, כמו איפור כלה או ערב, הוא העוצמה. איפור רגיל נועד לשפר את היופי הטבעי של האדם מבלי להכריע את תכונותיו. הוא אמור להיות עדין יותר ומתאים ללבוש יום-יומי. הבדל נוסף הוא בחירת הצבעים. איפור רגיל נוטה להשתמש בגוונים ניטרליים המשתלבים בצורה חלקה עם גוון העור של הפרט, בעוד שאיפור כלה וערב משלבים לרוב צבעים נועזים ותוססים יותר כדי ליצור אפקט דרמטי יותר. בנוסף, איפור רגיל דורש בדרך כלל פחות זמן ומאמץ למריחה בהשוואה לאיפור כלה או ערב, שלעתים קרובות כרוך בטכניקות מורכבות יותר וברמה גבוהה יותר של מיומנות.

איפור כלות: למה זה שונה?

איפור כלות הוא צורת איפור מיוחדת המיועדת במיוחד לכלות ביום חתונתן. הוא שונה מאיפור רגיל בכמה דרכים כדי להבטיח שהכלה תיראה זוהרת וללא רבב ביום המיוחד שלה. ראשית, איפור כלות מתמקד באריכות ימים. יום חתונה יכול להיות ארוך ומלא אירועים, עם טקסים שונים, הפעלות צילום וקבלת פנים. לכן, איפור כלות צריך להיות עמיד בפני דמעות, זיעה ושעות של שימוש. לרוב זה כרוך בשימוש במוצרים ובטכניקות איכותיות ואטומות למים המבטיחות שהאיפור יישאר במקומו לאורך כל היום.

שנית, איפור כלות מטרתו ליצור מראה מוכן למצלמה. עם שפע הצילום והווידאו ביום חתונה, חשוב שהאיפור של הכלה ייראה ללא דופי גם פנים אל פנים וגם בתמונות. מאפרות כלות משתמשות לעתים קרובות בטכניקות כמו עיצוב קווי מתאר, הדגשה והברשה אווירית כדי לשפר את תכונות הכלה וליצור גוון פנים ללא רבב שמתורגם היטב במצלמה. השימוש בריסים מלאכותיים ואיפור עיניים אינטנסיבי נפוץ גם באיפור כלות כדי לגרום לעיניים לבלוט ולהיראות תוססות יותר בצילומים.

לבסוף, איפור כלות הוא לרוב זוהר ונועז יותר בהשוואה לאיפור רגיל. זהו אירוע של פעם בחיים, ולעתים קרובות כלות רוצות להרגיש מיוחדות וזוהרות במיוחד ביום חתונתן. זה עשוי להיות כרוך בשימוש בצבעים עשירים ואינטנסיביים יותר על העיניים והשפתיים, כמו גם שילוב טכניקות מורכבות ומשוכללות. המטרה של איפור כלות היא ליצור מראה מהמם ובלתי נשכח שמעצים את היופי הטבעי של הכלה ומשלים את לבוש החתונה שלה.

איפור ערב: גלאם הוא המפתח?

איפור ערב הוא צורת איפור המותאמת במיוחד לאירועים מיוחדים המתקיימים בשעות הערב, כמו ארוחות ערב חגיגיות, מסיבות או מפגשים רשמיים. לעתים קרובות הוא מזוהה עם אסתטיקה זוהרת ודרמטית יותר בהשוואה למראות איפור יומיומיים או טבעיים. אמנם איפור ערב כן נותן עדיפות ליצירת מראה זוהר ומושך את העין, אבל לא מדובר רק בגלאם.

אחד ההבדלים העיקריים בין איפור ערב לאיפור רגיל הוא עוצמת הצבעים בהם נעשה שימוש. איפור ערב מציג לרוב גוונים נועזים ותוססים יותר על העיניים, השפתיים והלחיים כדי ליצור מראה עם אמירה הבולט בתאורת הערב. זה יכול לכלול גווני תכשיטים עשירים, מטאליים מנצנצים או גוונים מעושנים עמוקים. בנוסף, איפור ערב עשוי לכלול טכניקות דרמטיות יותר כדי לשפר ולהגדיר את התכונות בצורה בולטת יותר.

מדובר ביצירת מראה מגובש ומצוחצח שמתאים לאירוע ומשלים את האאוטפיט. המאפרת לוקחת בחשבון גורמים כמו קוד הלבוש של האירוע, הסגנון האישי של הפרט והאסתטיקה הכללית הרצויה. המשמעות היא שבעוד שאיפור ערב עשוי להיות דרמטי יותר, עדיין ניתן להתאים אותו להעדפות ולאירועים שונים.

לסיכום, ההבדל בין איפור רגיל, כלה וערב טמון במטרה, בהכנה, באורך החיים ובאפקט הוויזואלי שיש לכל סוג להציע. בעוד שאיפור רגיל הוא אידיאלי ליום שגרתי, איפור כלות מתמקד באריכות ימים ובשיפור תכונות הכלה, ואיפור ערב יוצר מראה זוהר ומוכן למסיבה. על ידי הבנת ההבדלים הללו, ניתן לקבל החלטות מושכלות ולבחור את האיפור המתאים לאירועים שונים.

תמונה: freepik

Related Post

נתניה למען הים

Posted by - 13 ביוני 2018 0
יום האוקיינוסים צוין בנתניה עם הפנינג חגיגי בחוף פולג בהשתתפות גולשים, חניכי צופי ים ומבקרים, שקיימו משט ראווה ויצרו את…

זיכרון מסוג אחר

Posted by - 24 בינואר 2018 0
בסוף החודש יקיימו במועדון השחמט- נתניה, תחרות לזכר חברם השחמטאי יצחק שלקמן שהיה חבר מועדון השחמט במשך כעשור שנים ונפטר…
כלי נגישות