מה גורי חתולים צריכים?

3 0

הכנסתם לביתכם גור חתולים? הם מתוקים, שובבים ובכל יום מסוגלים ללמוד דברים חדשים. אך עליכם להיות ערוכים לעניין הזה, ולוודא כי לא חסר לכם כלום מבעוד מועד. העצמאות של החתול באה לידיי ביטוי בגיל בוגר יותר, בהיותם קטנטנים הם יצטרכו אתכם רבות. לכן החלטנו להרים את הכפפה, ולהסביר לכם מה תצטרכו להעניק להם. כך תהיו מסוגלים לבנות רשימת קניות אפקטיבית, שגם תשרת אתכם בראייה לטווח הרחוק. לא מן הנמנע כי חלק גדול מהפריטים לא עלו לכם לראש, ועכשיו תבינו עד כמה הם חשובים ומשמעותיים.

תחליף חלב לחתולים

מוטב שלא להפריד גור חתולים מאימו במשך שבעת השבועות הראשונים בחייו. אך ישנם מקרים בהם לא תהיה ברירה, ולכן חשוב להיערך לסיטואציה שכזאת. במקום שהחתול יהיה ברחוב, מוטב ורצוי שתכניסו אותו אליכם לבית על מנת שתגנו עליו. מכיוון שהגור עדיין יונק, מחובתכם לרכוש תחליף חלב המיועד לגורי חתולים. הגורים עצמם צריכים לאכול כל 2-4 שעות באופן קבוע, כך הם יקבלו בדיוק את אשר דרוש להם.

קערות לאוכל ושתייה

ברגע שגורי חתולים גדלים מעט, הם כבר יהיו מסוגלים לשתות לאכול באופן עצמאי. אינכם צריכים לעמוד על המשמר, ולתת להם את האוכל והשתייה עד הפה. אך בדיוק כמו במקרה של כלבים, גם גורי חתולים צריכים לדעת איפה נמצאת קערת האוכל והמים שלהם. מראש הרגילו אותם להגיע למקום ייעודי, בו יהיה לכם נוח להציב את הקערות הללו עבורם. תרכשו להם קערות בגודל המתאים, בהיותם גורים מספיקה קערות קטנות לשתייה ומזון.

קולר עם שם וטלפון

גורי חתולים יכולים להתגלות כשובבים אמיתיים, ולא פעם הם בורחים בלי להשאיר זכר. כדי שניתן יהיה להשיבם אליכם, רצוי כי לחתול יהיה קולר עם שם וטלפון. זוהי הדרך הכי בטוחה למנוע מצב בו לא ידעו אל מי לפנות. לא תמיד לוקחים את הגור לווטרינר כדי לגלות למי הוא שייך, והסיכון בהקשר הזה אדיר.

מיטה בגודל המתאים

בשונה מבעלי חיים אחרים, גורי חתולים ישנים המון במהלך היום. לכן עליכם להצטייד במיטה נוחה ומתאימה עבורם כדי שיהיה להם מקום נוח לישון בו. הרגילו את גור החתולים לישון במקום הרצוי מבחינתכם, כך אף אחד לא יפריע לו במהלך שנתו. כבר עכשיו תחשבו היטב היכן תרצו להציב את המיטה, אחרת תצטרכו לשנות את מיקומה על בסיס קבוע.

ארגז צרכים ייעודי

חתולים לא עושים את הצרכים שלהם בחוץ כמו כלבים, אלא בארגז ייעודי עם חול מיוחד. גם כאן ההרגל חייב להיות כבר מהיום הראשון בו החתול מגיע אליכם, אחרת תאבדו את היכולת לחנכו. במקום שהבית יהיה מלא בצרכים של חתולכם, תרכשו להם ארגז צרכים ייעודי. גורי חתולים ידעו לגשת לארגז בעת הצורך, ולעשות בו את הצרכים בכל פעם מחדש.  

תמונה:freepik

Related Post

"שעון קיץ "

Posted by - 25 במרץ 2024 0
הזמן רץ ושוק השעונים רק מרוויח מזה, דוח שפורסם בנובמבר האחרון על ידי חברת TechNavio מעריך כי בשנים הקרובות (2024-2028) צפוי להנות…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות