מה בכפר יונה: מעצמת רובוטיקה

7 0

שתי קבוצות רובוטיקה מכפר יונה, נבחרו לייצג את מדינת ישראל באליפות העולם ביוסטון, ארה"ב, והגיעו להישגים יוצאים מן הכלל.

קבוצת רובוטריקס  1200 מחטיבת הביניים "עתיד", אשר התחרתה בקטגוריית כיתות ד'-ט', זכתה במקום השני, סגנית אלופת העולם.

מתוך 35 אלף קבוצות מרחבי העולם המתחרות בליגת הרובוטיקה FLL, רק 108 העפילו לאליפות העולם, אחת מהן, כאמור, מכפר יונה.

הקבוצה של "עתיד" סיימה שנייה בזכות הצטיינותה בכל התחומים שנבחנו: חדשנות, תכנון הרובוט ויישום ערכי ליבה, כמו סיוע לקהילה, עבודת צוות, הכלת החברות והחברים בקבוצה, וכמובן מקצועיות.

במהלך התחרות, שנמשכה שלושה ימים, הציגו התלמידות והתלמידים פרויקט חדשנות יצירתי ומרשים בתחום התעופה, אשר פותח לפי דרישה מבצעית של יחידת ההעמסה של חיל האוויר, בסיוע יחידה 108 – יחידת האלקטרוניקה של חיל האוויר. השופטים התרשמו ואהבו מאוד את הקבוצה, ציינו את רוח הצוות שלה וחזרו ואמרו שהיא מהווה מקור השראה גם לקבוצות אחרות.

הקבוצה נאלצה להתמודד עם שריפה שפרצה במבנה הרובוטיקה שלה לפני ארבעה חודשים – בדיוק בתחילת העונה – וגרמה נזק כבד למבנה, לציוד שבו ואף לגביעים ולמדליות מתחרויות עבר.

למרות תנאי הפתיחה, אשר פגעו בשגרת האימונים, הצליחה הקבוצה מ"איש שלום", בנחישות ובהתמדה, להעפיל לתחרות העולמית, ואף סיימה במקום הראשון בבית המוקדם אליו שובצה. רק חוסר מזל של תקלה טכנית ברובוט, מנעה ממנה לעלות לשלב הגמר.

את שתי הקבוצות עודדה מהיציע, יחד עם ההורים, ראש העירייה, שושי כחלון כידור, אשר המריאה לתחרות במיוחד, כדי לתמוך בהן מקרוב. בסיום בירכה ראש העירייה את הקבוצות על ההישגים הנפלאים והתחבקה בחום עם נציגות ונציגי המשלחת הישראלית. גם הקבוצות עצמן עודדו זו את זו במהלך התחרויות, והראו סולידריות אדומה-צהובה מהי.

אין ספק שמדובר בהרבה כבוד לעיר ולמדינת ישראל, רגעים של נחת.

Related Post

מזל וברכה

Posted by - 2 באפריל 2020 0
הכירו את עמותת "מזל וברכה" בראשות מוטי רצאבי ובשיתוף עם דרור שינקביץ', אשר מחלקים במהלך כל השנה חבילות למשפחות, תושבי…
כלי נגישות