מה בכפר יונה: טבע בשפע

6 0

תושבים מהעיר כפר יונה הצטרפו לסיור והדרכה באתרי טבע בעיר, אשר התבצעו על ידי החברה להגנת הטבע, במסגרת אירוע חשיפה לציבור שקיימה עיריית כפר יונה.

הפעילות נערכה במטרה לתת לתושבות ולתושבים לטעום מהטבע היפהפה, כחלק מממצאי סקר טבע עירוני שמבצעת החברה להגנת הטבע, בשטח השיפוט של כפר יונה.

המשתתפות והמשתתפים נפגשו בחניה הצפונית של בית העלמין, המשיכו דרומה ומערבה עד שהגיעו לעצי האלון הוותיקים, זֵכֶר ליער האלונים הגדול שהיה קיים בכל האזור בתחילת המאה הקודמת.

משם המשיכו לגינה הצפונית של שכונת גבעת אלונים, הצמודה לפרויקט המגורים החדש, וקיימו הפנינג. כולם/ן קיבלו קרטיבים, והעלו יחדיו על הכתב ובציורים רעיונות ומחשבות על מהו טבע עירוני וכיצד ניתן לשמרו.

ראש העירייה, שושי כחלון כידור, המשמשת כיו"ר ועדת ההיגוי העירונית בנושא סקר הטבע, בירכה את הבאות והבאים, והדגישה את הצורך בשימור ובפיתוח אתרי הטבע בכפר יונה, גם ככלי חינוכי, וכן להתחשב באתרים בכל תכנון עתידי.

הסקר מתבצע ביוזמת אגף הנדסה, בהובלת יעל טאוב-קרן, אדריכלית העירייה, ושותפים לו גם המשרד להגנת הסביבה ואיגוד ערים לאיכות הסביבה שרון-כרמל.

Related Post

"שומעים אהבה"

Posted by - 23 בינואר 2020 0
פעילות התנדבותית מרגשת של עובדי חברת פז עם קשישים ממרכז היום לקשיש בנתניה. ערכו מסיבת אוזניות המותאמת לבני הגיל השלישי,…

"תקופת התבונה"

Posted by - 29 באוגוסט 2022 0
העלייה בתוחלת החיים בגיל המבוגר וההכרה בכך שתקופת הזיקנה איננה בהכרח תקופה של חולי ועוני – הביאה להתפתחות המושג: "הזדקנות…
כלי נגישות