מה באמת חשוב לדעת על התקן הישראלי לדלתות כניסה?

7 0

כל דלת כניסה לבית או לדירת המגורים היא למעשה  האלמנט הדירתי הראשון הממתין לנו בפתחה של כל סביבת מגורים, ולכן, היא בעלת חשיבות כפולה: מצד אחד, דלתות כניסה נועדו לצרכי מיגון ושמירה ומצד שני הן מהוות אלמנט עיצובי אותו ניתן להתאים לשפה העיצובית של הבית הפרטי/דירת המגורים. כפועל יוצא מכך, בחירתה של כל דלת כניסה לסביבת המגורים, מחייבת אתכם להתייחס למגוון רחב של פרמטרים הקשורים גם לרמת המיגון וגם להיבט העיצובי של הדלת. בעמוד שלפניכם תוכלו למצוא כללי על התקן הישראלי לדלתות כניסה ומידע על הפרמטרים השונים הנלווים לתהליך בחירת דלתות כניסה בהיבט המיגוני והעיצובי כאחד.

מהו תקן ישראלי לדלתות כניסה?

כאשר רוכשים דלת כניסה לבית הפרטי או לדירת המגורים, חשוב להתייחס לנושא התקן הישראלי לדלתות כניסה הידוע בשם ת"י 5044 (תקן ישראלי שמספרו 5044). תקן זה מגדיר למעשה את רמת המיגון של דלת הכניסה בה אתם בוחרים בכל הנוגע לאופן ומשך פריצתה.

על פי התקן, מוגדרות 4 רמות שונות של קושי בפריצת דלתות כניסה, כאשר את הדלתות הכניסה מסמנים באמצעות כוכבים (מכוכב אחד עד ארבעה כוכבים) לפי הדירוג הבא:

  1. דלתות כוכב אחד הן דלתות הניתות לפריצה תוך 60 שניות ללא כלי פריצה מיוחדי
  2. דלתות 2 כוכבים הן דלתות כניסה הניתנות לפריגה תוך 120 שניות באמצעות כלי פריצה בסיסיים הכוללים: מברג, מפלסת וצבתות
  3. דלתות 3 כוכבים הן דלתות הניתנות לפריצה תוך 180 שניות באמצעות כלי פריצה מרוכבים כגון: פטיש, מוט פלדה, טריז עץ ועוד
  4. דלתות 4 כוכבים הן למעשה דלתות הניתנות לפריצה תוך 240 שניות באמצעות לום ברזל ומברגים

אם גם אתם רוצים להבטיח לעצמכם דלת כניסה לבית שתבטיח לכם "שקט נפשי" בכל הנוגע למימד המיגוני שלה, אנו ממליצים לכם לרכוש אך ורק דלתות בעלות ת" 5044 מסוג דלתות 4 כוכבים.

אלמנטים נוספים אליהם חשוב להתייחס בבחירת דלתות כניסה

התייחסות לתקן הישראלי בכל הנוגע לבחירת דלתות כניסה אומנם חשובה ונחוצה לכל אילו מביניכם המעוניינים לרכוש דלת כניסה לבית הפרטי או לבית המגורים, אך ישנם אלמנטים נוספים אליהם חשוב להתייחס בתהליך בחירת דלת הכניסה, וביניהם:

  • רמת הבידוד התרמי והאקוסטי של הדלתות –  דלתות הכניסה הידועות גם בשם דלתות חוץ מחייבות אתכם לבחון את רמת הבידוד התרמי והאקוסטי שלהן וזאת על מנת לבודד בצורה המיטבית ביותר את סביבת המגורים מפני רעשי חוץ ומפני חום וקור לצרכי מיזוג מיטבי של הבית או הדירה. כיום, תוכלו למצוא דלתות שבהן מוזרק חומר בידוד מסוג פוליאוריטן מוקצף המסייע רבות לבידוד הדלת בהיבט התרמי עד כדי פער של 25 מעלות, וזאת לצד הפחתתה משמעותית של רעשי החוץ.
  • מנגנוני נעילה מתקדמים – על מנת להוסיף מימד נוסף של מיגון לדלת הכניסה לביתכם, קיימת חשיבות רבה לבדיקת איכות מנגנוני הנעילה המוצעים לכם. כיום, תוכלו למצוא דלתות כניסה עם בריחים גדולים במיוחד, כאשר מנגנון הנעילה הראשי כולל 4 בריחים בקוטר של 14 מילמטר ובאורך של 25 מילמטר וזאת לצד 3 בריחים סטטיים. כמו כן, תוכלו למצוא דלתות כניסה בהן ניתן להוסיף בריחים נוספים לחיזוק. במידה ותהיו מעוניינים למגן בצורה המיטבית ביותר את דלת הכניסה לביתכם, אנו ממליצים לכם עם מנגנון נעילה עם השמדה עצמי. מזגנון נעילה זה מהווה מנגנון הגנה ייחודי בפני פריצות אלימות, כאשר בעת ניסיון פריצה של מגן הצילינדר, הדלת מתקבעת במצב נעול.
  • חומרי הגלם מהם מיוצרת הלדת – דלתות כניסה מודרניות מיוצרות מחומרי גלם שונים שהבולט בהם הוא פלדה. איכויות חומרי הגלם משפיעות במידה ניכרת על נראות הדלת לאורך זמן ועל עמידותה בפני נזקי הסביבה, ולכן, חשוב לברר היבט באיזה חומרי גלם נעשה שימוש לצרכי ייצור הדלתות.

ומה בנוגע למימד העיצובי?

דלתות כניסה מגיעות כיום במבחר עשיר וגדול של דגמים, דבר המאפשר לכם לבחור בקפידה רבה את הסגנון העיצובי המועדף עליכם ביותר, כאשר את הדגמים השונים ניתן להתאים לכל סגנון עיצובי של סביבת המגורים, לרבות, דלת כניסה לבית בעיצוב מודרני, דלת כניסה לבתים בעיצוב כפרי, דלת כניסה לדירות מגורים בעיצוב קלאסי ועוד.

קרדיט: FREEPIK

Related Post

"אין לא יכול, יש לא רוצה"

Posted by - 9 בדצמבר 2020 0
גיבורה ושמה חיה.  הגברת קינן, בת 74 מנתניה, 40 שנה מתנדבת למרות מגבלת הפוליו, ואף אחד גם לא יוכל לעצור…
כלי נגישות