מהפח אל הפחת

6 0

תושב העיר הזמין טכנאי לתקן את מכוניתו; במהלך התיקון עלתה המכונית באש ועל הדרך הוצתה המכונית של השכן; עו"ד אייל קורסיה בשיעור קצר על המושג צד ג'.

יצחק [שם בדוי] תושב העיר רכש במיטב כספו רכב לטובת בני המשפחה והילדים. מעל שנה עמד הרכב בחניון בית המגורים של יצחק ללא כל שימוש, עד שיום אחד החליט יצחק להסיר את האבק ולהפעיל את רכבו. כמו רכבים רבים העומדים ללא שימוש, גילה יצחק מהר מאוד, שמערכות ההצתה ברכב מושבתות והפתרון היחיד הוא להזמין חשמלאי רכב.
ואכן, לאחר חיפוש קצר בגוגל, אותר חשמלאי שהגיע לאחר כמה שעות. החשמלאי, שחיבר חוטים במטרה להזרים חשמל במערכת, כנראה שהזרים יותר מדי – כי תוך שניות עלה רכבו של יצחק בלהבות – מה שהוביל להתלקחות רכב נוסף של אחד השכנים. בעוד יצחק נלחם בלהבות, בחר החשמלאי להיעלם מהמקום.
לא עוברים להם מספר ימים ויצחק קיבל לידיו כתב תביעה מאת השכן על אותו נזק מהשריפה שנגרם לרכבו ובצדק.
יצחק פנה לקבלת ייצוג משפטי והגיע למשרדו של כותב שורות אלה (עוה"ד אייל קורסיה ושות'). בעיקרון, במקרים מסוג זה יש לפעול באמצעות הודעת צד ג'. עם קבלת התביעה, הוגשה תביעה לצד ג'. ההליך המהיר יחסית הוביל להבנות בין הצדדים, ייתור הליכים משפטים וסגירת התיק מחוץ לכותלי ביהמ"ש. סוף דבר: יצחק יקבל לידו את הכסף שאיבד בגין הרכב.
לעתים רבות, תושבים מזניחים תיקים מאחר ובדעתם הם לא אשמים וכדומה. עם זאת, ראוי להבין כי העולם אינו עוצר מלכת רק, כי לדעתו של מאן דהוא הצדק איתו. סופו של דבר, כל חוב לרבות פס"ד שניתן כנגדכם, עשוי להתגלגל להוצאה לפועל לשם ביצועו. בשל כך, יש לטפל ולהיות במעקב צמוד של עו"ד מהתחום.

הכותב, אייל קורסיה, הינו עו"ד. לפרטים: 050-6351208. אתר: www.adv-dk.co.il

Related Post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות