מהן הדרכים היעילות ביותר להרחקת יונים

8 0

דוקרנים נגד יונים

הרחקת יונים באמצעות התקנת דוקרנים היא אפשרות מעולה משום שהדוקרנים מונעים את נחיתת היונה על המשטח שבו הם מותקנים. בכך אנו מצמצמים את האזורים שבהם היונים יכולות לקבל דריסת רגל.

יהיה עליך למדוד את האזורים שבהם אתה מתכנן להתקין את הדוקרנים כדי לדעת לכמה ערכות תזדקק.

אתה יכול לבחור להשתמש בדבק המיוחד המצורף לערכה, או להצמיד את הדוקרן באמצעות מסמרים, ברגים או קשירה. זו דרך מעולה להרחיק יונים ממשטחים אופקיים.

בחברת "עופי יונה" תוכל לרכוש, בין השאר, את סוגי הדוקרנים הבאים:

דוקרנים מנירוסטה דגם Y הנחשבים למובילים בעולם ומתאימים להרחקת יונים, עורבים ושחפים ממקומות רחבים כמו: מזגנים, אדני חלון, מעקות, אדניות וכו'.

דוקרנים מנירוסטה דגם Z המתאימים להרחקת יונים ממקומות צרים כמו: מעקות, קצוות גג, צינורות צרים, מרזבים, ארגזי רוח ועוד.

ברשותנו סוגי דוקרנים נוספים להתאמה מושלמת למיקום ולחומרת הבעיה.

אמצעי הפחדת יונים

הצבת דחלילים המזכירים עורבים או ינשופים מפחידים, הם אמצעי יעיל להרחקת יונים.

למרות שעורב לא נחשב במהותו לעוף דורס, הוא נחשב לאלים ולכן גם מפחיד. עורבים מתחרים עם יונים על טריטוריה, ולכן כאשר יונה מבחינה בעורב היא עשויה להימלט. לכן דחליל עורב עשוי להוכיח את עצמו כפתרון מוצלח, שלא דורש מכם דבר מלבד רכישה של הדחליל ותלייה שלו. התלייה עצמה נעשית בצורה פשוטה באמצעות כבל המגיע יחד עם הדחליל, כך שהפתרון מתאים מאד למי שמחפש לבצע הרחקת יונים בשיטת עשה זאת בעצמך.

בחברת "עופי יונה" תוכל לרכוש, בין השאר, את אמצעי ההפחדה הבאים:

דחלילי עורבים, שחור או אפור, עומדים או עם כנפיים פרושות או דחלילים הנראים כעורב מת.

דחלילי ינשופים, כוס או בז נודד.

אמצעים קוליים וחשמליים להרחקת יונים

לציפורים יש חוש שמיעה מעולה המאפשר להם לשמוע צלילים שאוזני האדם אינן יכולות לזהות. יכולת זו מאפשרת להן לשמוע את קריאותיהן של ציפורים אחרות. הדבר מסייע להן להתריע על אוכל, פרטנר זוגי פוטנציאלי או סכנה. השתמש בזה לטובתך והיפטר מיונים עם אמצעי קולי.

בחברת "עופי יונה" תוכל לרכוש, בין השאר, מכשיר אולטראסטניק המשדר גלים על קוליים (מארבעה רמקולים) בעוצמה גבוהה של עד 120 דציבל אשר מטרידים מאד את היונה או בעל הכנף.
הגלים המשודרים עשויים להפריע גם לאדם לכן מומלץ להשתמש במכשיר במקומות עם תקרות גבוהות בלבד, כאשר מדובר במקום סגור. אמצעי נוסף הוא שוקר חשמלי הגורם כאב ליונה ומבריח אותה. התקנתה מומלצת רק במקומות בהם יש בעיית יונים ואין בהם גישה לאנשים, למשל אנדרטאות ופסלים גבוהים. שימו לב ששיטות הרחקת יונים מבוססות צלילים עשויות שלא לפעול באופן מיידי. עקביות היא המפתח. יש להשאיר את המכשיר דולק במשך כל שעות היום ובמשך שבועות כדי להבטיח זאת.

הרחקת יונים ע"י חוט רטט

חוט או מיתר העמיד בפני מזג האוויר הוא דרך נוספת להרתיע יונים מלהשתכן בקרבת ביתך מבלי לפגוע בהן. החוטים הכמעט בלתי נראים האלה נמתחים מעל מקומות הנחיתה הפוטנציאליים.

כאשר הציפורים מתכוונות לנחות אצלכם הן נתקלות בהפתעה בלתי צפויה ויוצאות מאיזון בגלל משהו שהם לא יכולות לראות כראוי ולכן הן חוששות לשהות במקום הזה.

ניתן לרכוש בחברת "עופי יונה" ערכת חוט רטט מקצועית המכילה חוט נירוסטה קפיצי מצופה ניילון בשילוב קפיצי נירוסטה, אך ניתן להשתמש בכל חוט העמיד בפני מזג האוויר, למשל חוט בנאים, חוט כביסה וכו', כך שלא נצטרך להחליפו לעיתים קרובות. מי חשב ששיטה כל כך פשוטה יכולה להועיל כל כך בהרחקת יונים מביתך?

קשור את החוט כך שהוא יהיה בגובה 2 ס"מ לערך מעל פני משטח הנחיתה של היונה. וודא שהחוט מתוח וקשור היטב משני קצותיו. בדוק את החוט כל שבועיים כדי לוודא שהוא עדיין קשור ומתוח כמו שצריך. אין צורך בבדיקה זו במקרה של התקנת חוט רטט מקצועי.

חסל את מקורות המזון של היונים

ישנם מקרים מסוימים בהם היונים מסרבות להיעלם, גם אם אתה מנסה מספר שיטות להרחקתן. לא משנה כמה אתה תתאמץ, לא משנה באיזו תדירות אתה מטפס על הגג כדי להיפטר מקן היונים, הן פשוט ממשיכות לחזור, שוב ושוב.

לעתים קרובות זה קורה כי יש להן סיבה חזקה מספיק. נוכחות מזון היא מניע חזק מאד ליונים לחזור לביתכם ולהתעלם כמעט מכל שיטות הרחקת היונים שניסיתם.

היונים נמשכות מאוד לפירות יער, זרעים, דגנים, שעועית, פירות ועוד. אתה חייב להיות מודע למזון שאתה משאיר בחוץ. קח מיד את הכלים או המנות פנימה יחד עם כל האשפה. כמו כן, וודא שאתה מנקה כל דבר שנשפך בחוץ אם אכלת בגינה למשל.

התבונן ביונים בביתך. האם הן מתקבצות סביב מקומות ספציפיים ? עצים או שיחים מסוימים?  האם יש מקום בשטח שהן מנקרות עליו?  הקדש כמה דקות מדי יום לצפיה על הרגליהן. הדבר יכול לספר לכם הרבה כיצד להיפטר מהיונים.

מנע גישת היונים למבנה

ישנן פעולות רבות שתוכל לבצע כדי לחסום את היונים מלבקר בבניין שלך. כל המקומות בבניין שלך בהם יונים עשויות לקנן או לשהות צריכים להיות מוגנים נגד יונים. פתחי אוורור למשל הם פתח מעולה ליונים להתגנב ולבנות קינים. מנע מהם להיכנס לביתך ולקנן על ידי כיסוי פתחים אלה ברשת נגד יונים.
יונים אוהבות לקנן בפינות בהן הן יכולות לקבל הגנה מפני השמש, הקור וטורפים. מניעת גישה לאזורים אלה היא דרך טובה להיפטר מיונים.

ישנן דרכים רבות לעשות זאת באמצעות פריטים המצויים בחנויות לחומרי בניין. למשל ניתן להשתמש בסיליקון למילוי פתחים קטנים. ניתן להתקין רשתות יונים בחללים שונים, למשל במסתור הכביסה כדי למנוע מהיונים גישה.

ציפורים אוהבות במיוחד עליות גג, ולכן כדאי לשים לב במיוחד לחלק זה.

קבל שירותי הרחקת יונים מבעל מקצוע בכל הארץ

לאחר שקראת על השיטות להרחקת יונים, תוכל להיות בטוח שחלקן תוכל לבצע בעצמך, אך לפעמים בעיית היונים עשויה להיות גדולה מכדי להתמודד איתה בכוחות עצמך. בין אם מדובר בהצבת דוקרנים, רשתות או כל אמצעי אחר, אנשי המקצוע שלנו יכולים לספק פיתרון מקצועי ומלא לטיפול בבעיית היונים. לעיתים נדרשת עבודה בגובה הדורשת רישיון מיוחד. אל תיקח סיכונים לעצמך או לסביבתך. צור קשר עם "עופי יונה" לצורך בדיקת המצב ומתן פיתרון מלא שיכול לסייע בהרחקת יונים מהבניין שלך, לצמיתות.

חשוב לציין: כל השיטות שלנו ירוקות ואינן כרוכות בפגיעה כלשהי בבעל החי אלא רק בהרחקתו מן המקום.

בקרו באתר ולמדו עוד על התחום:

שירותי הרחקת יונים בכל הארץ – עופי יונה

תמונה באדיבות PIXABAY

Related Post

רשת ADIKA והשחקנית נאיה פדרמן למען המאבק למניעת אלימות נגד נשים, מה עשה עופר חיון כוכב "שעת נעילה" בנתניה וגם – מלכת הביוטי ואשת העסקים מור ממן, כובשת עוד פסגה חלומית

Posted by - 12 בנובמבר 2020 0
Adika נרתמים למאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים: לרגל יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים, במסגרתו עיצבו חולצה במהדורה מיוחדת…

סורה חושך 

Posted by - 12 בדצמבר 2023 0
עם כוחות הבטחון וההצלה ערב הצדעה בנתניה, בהדלקת הנר הראשון של חנוכה לכוחות הבטחון וההצלה, שעושים לילות כימים בשמירה על בטחוננו,…

תשעה באב – 'קרא עלי מועד'

Posted by - 8 באוגוסט 2019 0
בשולחן ערוך הלכות תשעה באב נפסק: "אין אומרים תחנון בתשעה באב ואין נופלים על פניהם, משום דמקרי מועד". ומסיבה זו…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות