מהם עקרונות העבודה של מתמרי לחץ?

12 0

מתמרי לחץ מיועדים בעיקר למדידת לחץ גזים ונוזלים, עם תוצאות שזמינות ככוח בהתאם ליחידות שטח. כלומר, הלחץ הוא ביטוח של כוח שנדרש על מנת לחסום את התפשטות הנוזל. קיימים מגוון סוגי מתמרים, ועקרונות העבודה שלהם מבוססים על מדידת הלחץ במערכות שונות ורבות, והמרת התוצאה שנמדדת לאות חשמלי, כך שניתן יהיה לקרוא את הערך גם מרחוק.

יש חשיבות רבה ומכרעת להתייעצות עם מומחי מערכות מדידה, היות וקיים מגוון עשיר של מתמרי לחץ בגדלים שונים, שפועלים בטווחי פעולה שונים. הם מיוצרים מחומרים שונים ויש להם תצורות שמתאימות לסוגים שונים של אפליקציות. במגוון האפשרויות ניתן להתקין מתמרי לחץ גם במערות מים, מערכות גז או מערכות זרימה שונות, כמו גם במכלי לחץ במצב סטטי.

עקרון העבודה של מתמרי לחץ

למתמרי לחץ יש אלמנט חישה של אזור קבוע, והם מגיבים לכוח המופעל על אזור זה על ידי לחץ נוזלים. הכוח המופעל מסיט את הסרעפת בתוך מתמר הלחץ, וסטייה פנימית זו נמדדת והופכת לפלט חשמל.

תהליך זה מאפשר לנטר את הלחץ על ידי מיקרו מעבדים, בקרים שניתנים לתכנות ומחשבים, יחד עם מכשירים אלקטרוניים דומים. מתמרי לחץ רבים נועדו לייצר תפוקה לינארית עם לחץ מופעל.

בחברות שמתמחות בייצור, פיתוח ושיווק מערכות מדידה, ניתן למצוא מגוון מתמרי לחץ בסוגים שונים שכל אחד מהם מציע פתרון בהתאמה אישית לצרכים ואפליקציות משתנות, כולל מתמרי לחץ תעשייתיים, מתמרים מיניאטוריים, מתמרי גובה נוזליים, או מתמרים תעשייתיים כבדי משקל.

באילו מקרים ניתן (או מומלץ) להשתמש במתמרי לחץ?

מתמרי לחץ הם מכשירים שמיועדים למדידת לחץ במערכות שונות וממגוונות. לאחר מדידת הלחץ, הוא מומר לאות חשמלי על מנת שניתן יהיה לקרוא את הער שלו ממרחקים. המתמרים משמשים במגוון תעשיות, למשל במערכות גז שונות, במערכות מים ונוזלים, כולל מערכות זרימה, ובמכלי לחץ סטטיים.

חברות שמתמחות בייצור, פיתוח ושיווק מערכות מדידה, מציעות ללקוחותיהן מגוון מוצרים כגון מתמרי לחץ, מתגי לחץ, או מכשירים משולבים שמתאימים באופן מושלם למגוון יישומים. 

המתמרים ממירים את הלחץ שנמדד, ממספר מערכות שונות, לאותות חשמליים, כך שניתן יהיה לקרוא את הנתונים מכל מרחק. ברוב המקרים, מתמרי לחץ זמינים ממגוון חומרי מבחנה, כולל תצורות משתנות, וכולם משמשים ליישומים שונים. אפשר להתקין אותם במגוון מערכות זרימה, מערכות שונות של נוזלים, מכלי לחץ סטטיים או מערכות גז.

איך יודעים אילו מתמרי לחץ מתאימים ליישומים הדרושים?

כדי להבין איך מתמרי לחץ יכולים לשמש את הצרכים שלכם באופן הטוב ביותר, חשוב להתייעץ עם המומחים בתחום, שיש להם ניסיון עשיר והם ישמחו לענות על כל שאלה שיש לכם.

תוכלו לשתף את המומחים בהתלבטויות שלכם לאורך התהליך, כך שתוכלו לקבל המלצות לפתרונות הכי מתאימים מבחינתכם.

Related Post

השעה הכי מסוכנת ביממה

Posted by - 23 באוקטובר 2019 0
עמותת אור ירוק בדקה מהי השעה עם מספר הנפגעים הגבוה ביותר בתאונות דרכים. התוצאות בנתניה הפתיעו מאת יאיר אברהם  מעל…

אנה ארונוב וניבר מדר בצילומי קמפיין לרגל המונדיאל, איתי לוי עושה את לי קופר וגם – זו הסיבה מדוע תראו ברחבי העיר הרבה תיירים מסין

Posted by - 30 בנובמבר 2022 0
הסופרת  המוערכת ענת לב-אדלר, מחברת רבי המכר "אישה בעונת מעבר" ו"כותבת ומוחקת אהבה" מגיעה לכרכור לשיחת נשים אמיצה על החיים…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות