מדריך עיסוי – עיסוי שבדי, עיסוי רקמות עמוק, עיסוי רפואי, רפלקסולוגיה, עיסוי ספורטאים

8 0

אחת הבחירות הטובות שתעשו הוא עיסוי טיפולי, הטיפול עוזר בשיכוך כאבים אשר עשויים להופיע בעקבות שרשרת דברים שלכאורה נראים לכם תקינים, אך עשויים לפגוע בכם בשגרת היום יום. גם אם כרגע אתם מרגישים טוב ואין שום כאבים, טיפולי עיסוי מניעתיים עדיפים על טיפולים בשעת כאב. אנשים רבים מגיעים למצב של גב תפוס, כאבי גב תחתון, קושי בתנועת הצוואר או מצבים שנתקעים במיטה ללא אפשרות לקום או חווים קשיים בתנועה. עיסוי משחרר אותנו מהלחץ והסטרס, שומר עלינו מפציעות ספורט, דלקות וכאבים העשויים להגיע אם לא נטפל כראוי בגוף. טיפולי עיסוי מניעתיים חשובים לתפקוד התקין של היום היום אשר מלווה בהמון דברים העשויים להגביל אותנו בהמשך. ישנם סוגי עיסויים רבים, מטופלים לא באמת מכירים את היתרונות או את היכולות של כל עיסוי. ניר חוכיימה במאמר על שיטות עיסוי שונות, כיצד להתאים לעצמכם את הטיפול הטוב ביותר עבורכם,בחירת עיסוי נכון יגרום לכם גם להנות מהעיסוי עצמו ותהיו מרוצים מהתוצאות.

עיסוי שבדי קלאסי

אם אתם לא מתחברים לעיסויים חזקים ומטרתכם עיסוי מפנק אבל גם משחרר, עיסוי שוודי קלאסי הוא בשבילכם. עיסוי שנחשב בעוצמתו לבינוני ומורגש זאת אומרת, העיסוי לא עדין אבל משחרר. אל תטעו, עיסוי שבדי קלאסי הוא עיסוי מצוין ועוזר בהפוגה של מתח מתח ולחץ המצטבר בשכמות, צוואר, שרירי גב, רגליים ומסתיים בעיסוי קרקפת ופנים. שמן העיסוי הבסיסי הוא שמן שקדים והוא מתאים לכלל האנשים מבחינת גירוי עור,אך אם אינכם אוהבים שיש עליכם הרבה שמן בקשו שמן זרעי ענבים שאינו משאיר שמנוניות לאחר העיסוי.
עיסוי שבדי קלאסי נחשב לעיסוי מרגיע ומאוד פופולארי, בשל היכולת לשחרר סטרס ולחץ ונחשב לאחד מהעיסויים הבסיסיים, מתאים מאוד לאנשים שלא חוו עיסוי וזוהי הפעם הראשונה שלהם .

עיסוי רקמות עמוק

אחד העיסויים האהובים עלי התוצאות מדהימות בעיסוי רקמות עמוק במיוחד אם מגיעים לעיסוי חירום בעת כאבי גב חזקים.הטיפול מתאים לאנשים שחווים מתח ולחץ רב או עובדים בעבודות משא ומרימים משקלים כבדים,עשויים למצוא את עצמם עם שרירים תפוסים,כאבי גב,כאבי צוואר וחולשה בגוף.


ספורטאים אשר עוסקים בפעילות ספורטיבית מאומצת, יזדקקו לעיסוי שרירים אינטנסיבי ועמוק בעקבות עמידה מרובה, ישיבה על מחשב בתנוחות אשר פוגעות בשרירים למשל גב מקומר, הטיית הגב הצידה, או צוואר מוטה מטה. עיסוי רקמות עמוק, עוזר לבעיות הנגרמות בעקבות עומס על שרירי הגוף ומאזן אפילו בטיפול אחד או שניים, את הליקויים הנגרמים מבעיות אלו. טכניקות עיסוי רקמות עמוק, תיפוף, דחיסה, לישה, כניסה באצבעות אמות ומרפקים אל עומקי השרירים העמוקים ושחרור שכבה שלישית של השריר.

עיסוי רפואי

רוב האוכלוסיה או לפחות כל אלה הסובלים מליקויים של שלד ושריר יזדקקו לעיסוי רפואי, העיסוי מטפל בבעיות כמו: דלקת פרקים, פריצת דיסק, בלט דיסק, בקע דיסק, כאבי שרירים, כאבי גב, דלקות בכתף, פיברומיאלגיה, סקוליוזיס או עקמת. טיפול בבעיות אלו מצריך אבחון של הבעיות והתאמת טיפולים שיקומיים כדי לאזן את הבעיות. עיסוי רפואי נחשב לעיסוי מדויק,עוצמתי, יסודי הכולל עבודה על שרירים, מפרקים, גידים, עצמות, שרירים קטנים כאלה שהכרתם וכאלה שלא ומביא לייצוב הגוף ואיזון כל מערכת השרירים. הטיפול מגביר זרימת דם לכל איברי הגוף החסומים ומעניק הרגשה טובה ותפקוד נכון יותר עצם זה שיש גמישות רחבה של כל שרירי הגוף. מעבר לכך עיסוי משמח אנשים ולאחר הטיפול אנשים שמחים, מחויכים ורגועים זאת כבר סיבה טובה לעבור עיסוי רפואי.


עיסוי ספורטאים

חוסר מודעות של עיסוי לאחר פעילויות ספורטיביות יוביל לפציעות ספורט, דלקות, כאבים בגוף כמו כאבי גב תחתון, שרירי הידיים ורגליים תפוסות. כל מי שמתעסק עם פעילותך ספורטיבית, ריצה, ריקוד, הליכה מהירה, רכיבה על אופניים, הרמת משקלים גם העוסקים בתנועה כמו בלט יזדקקו לעיסוי כדי לשמור על הגוף. עיסוי לאחר פעילות ספורטיבית חשוב להגמשת השרירים, תנועה רחבה, שיפור בתוצאות הספורט ומניעה מפציעות בעקבות שימוש מוגבר בשרירים. עיסוי ספורטאים נחשב לעיסוי אינטנסיבי, עמוק, אם ישנו עומס על שרירי הגוף יהיה קשה יותר להתאמן. נקודה חשובה עיסוי עוברים לאחר אימון ולעולם לא לפני אימון ספורטיבי. מטרת העיסוי הוא איזון כל שרירי הגוף, הפחתת העומס על השרירים בהתאם לסוג הפעילות וקבוצות השרירים המופעלות.

רפלקסולוגיה

טיפול רפלקסולוגיה הפך לפופולארי בעקבות השיח בין אנשים כי רפלקסולוגיה עשויה לפתור בעיות רבות בגוף. כל נקודה בכף רגל, הינה שיקוף של איברי הגוף. נוכל לפתור כל בעיה בגוף דרך כף הרגל וזיהוי של בעיות בגוף. אנשים רבים פונים לטיפול רפלקסולוגיה לפתור בעיות רבות כמו: בצקות ברגליים במיוחד בהריון, זירוז לידה, רפלקסולוגיה עוזרת לזירוז לידה תוך 24 שעות, פתירת דורבן בכף הרגל, נפיחויות, כאבי בטן, כאבי שרירים, כאבי ראש, פריצת דיסק, בלט דיסק, קשיים בהליכה ואיזון סוכרת. בטיפול הראשון תמיד מבוצע אבחון שלד ושריר כך שמקבלים סקירה נרחבת של הגוף, היכן נמצאים הליקויים דבר שמרתק אנשים רבים לקבלת מידע רחב על הגוף. טיפול רפלקסולוגיה מתמשך לשעה מלאה ומבצוע כאשר שוכבים על הגב .

קרדיט תמונה: freepik

Related Post

נערכים לחום הכבד

Posted by - 10 ביולי 2023 0
במיוחד עבור תושבי השרון ובמטרה למזער פגיעה בנפש, ברכוש ובמרקם החיים בקיץ 2023 מאות נציגים מגופים ביטחוניים ואזרחיים השתתפו ביום…
כלי נגישות