מדליה כסף מיאסי

8 0

 העיר נתניה חתמה השבוע על ברית ערים תאומות עם העיר יאסי שברומניה.

מאת בניה גואטה

ברית ערים תואמות בין העיר נתניה והעיר יאסי ברומניה נחתם השבוע

במעמד ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, סגן ראש העיר, הממונה על התיירות וקישרי החוץ, אפרים בולמש, מנכ"ל העירייה, יורם כהן, מנכ"לית האגודה לעידוד תיירות, אולגה לוריה וכן ראשי העיר יאסי שברומניה ובטומי שבגיאורגיה.

ראש העיר קידמה בברכה את ראש עיריית יאסי מר צ'יריקה ופמלייתו וכן את ראש עיריית בטומי מר צ'יקובני ורעייתו. ושיתפה כי זו גם סגירת מעגל עבורה שכן אימה נולדה ביאסי.

פיירברג  ציינה כי הקשרים עם יאסי החלו כבר בשנת 2005 אך החתימה על הברית התקיימה השבוע.

ראש העיר יאסי הודה לראש העיר על הכבוד שהעניקה לארצו עם חתימת הברית ועל קבלת הפנים לה זכה וציין שהחתימה על ההסכם עברה דרך ארוכה עד שהבשילה תודות לחברים טובים בישראל ובהם הרב יוסף א. וסרמן, יו"ר מחוז ירושלים בארגון גמלאי צה"ל אשר כינה את ראש העיר כ"יידשע מאמא" לא רק לילדיה ונכדיה אלא לכל תושבי העיר.

צ'יריקה ציין את התפעלותו מנתניה "הנהדרת והמתחדשת" והעניק לפיירברג מדלייה מכסף, המדליה היחידה שהעיר מעניקה לאורחיה לאות ידידות וכן אלבום תמונות של העיר ובו תמונת בית הכנסת העתיק ביותר ברומניה.

ראש העיר יאסי שיתף על הקשרים החמים עם הקהילה היהודית המקומית וסיפר כי מדי שנה, הוא מקיים "מצעד חיים" בעירו שבו לוקחים חלק בכירי ממשלת רומניה ואורחים מבחוץ.

Related Post

בדרכם האחרונה

Posted by - 17 באוקטובר 2023 0
יו״ר האופיזציה, יו״ר סיעת ׳פעימה חדשה׳ טלי מולנרניב וניראלהיפים והנאהביםבחייהם ובמותם לא נפרדוניב רביב וניראל זיני זלנרצחו בביתם בכפר עזה…

קרית השרון חוגגת

Posted by - 24 במרץ 2020 0
קריית השרון הערב (יום ג'), דגלים ניתלו על הבתים והמוזיקה ואיתה גם חגיגת המרפסות ממשיכה למרות מגיפת הקורונה

חוזרים לשגרה בטוחה בלניאדו

Posted by - 4 במאי 2020 0
המכונים, הניתוחים ומרפאות החוץ בבי"ח לניאדו חוזרים לפעילות שגרתית, תוך הקפדה מלאה על כללי הריחוק החברתי והמיגון מערך המכונים ומרפאות…
כלי נגישות