מדוע חשוב לבטח את הכלב שלכם בביטוח צד ג’

0 0

כשאנחנו חושבים על פוליסות ביטוח, באופן טבעי הדברים הראשונים שעולים לנו לראש, הן פוליסות שמתייחסות לביטוח רכב, דירה, בריאות, עסק, חיים. אך יש פוליסת ביטוח נוספת שאנחנו חייבים לרכוש אם יש לנו כלב בבית. מדובר בביטוח לכלבים ובפרט ביטוח צד ג’.

ישנם שלושה סוגי כיסויים שונים של פוליסות לכלבים. ביטוח רפואי לכלב, כיסוי לביטוח חיים ופוליסת ביטוח צד ג’ לכלבים, שנחשבת מאוד משמעותית וחשובה, כפי שנוכל לראות בהמשך המאמר.

פוליסה לכלב היא דבר חיוני, מאחר והוא לא מקבל שירותים דרך המדינה, ואם הוא צריך לעבור טיפול רפואי מסוים, אנחנו נושאים בעצמנו בעול ההוצאות על כך. לכן, רצוי לקנות פוליסת ביטוח רפואי לכלב, כך נוכל להיעזר בחברת הביטוח בעלויות השונות. אך זו רק פוליסה אחת. פוליסה משמעותית לא פחות, היא ביטוח צד ג’ לכלבים.

מה זו פוליסת ביטוח צד ג’ לכלבים ומה נכלל בה

המשמעות של ביטוח צד ג’ לכלב היא מאוד פשוטה. הפוליסה מגנה עלינו במצבים בהם, הכלב שלנו גורם נזק לגוף ורכוש. אם נניח אנחנו מסתובבים עם הכלב במקום מסוים והוא גורם נזק או חבלה, אם מגיע אלינו אורח והכלב קופץ עליו וגורם לו נזק,  אזי שאנחנו לא נישא בכל ההוצאות של הטיפול בו או כל בהוצאות על מידת הנזק שנגרם לו, אלא חברת הביטוח תשתתף, על פי סוג ואיכות הפוליסה.

צריך להדגיש, פוליסת צד ג’ כוללת בתוכה כללים שונים. היא מאפשרת לנו לקבל כיסוי על נזקים שנגרמו לכלבים ואנשים אחרים על ידי הכלב שלנו, כאשר ביטוח צד ג’ של חברת הפניקס –  Best Friend , איננה מחייבת בהכרח שהכלב ישתמש במחסום פה או יהיה קשור. מאחר וברור לכל, שלא כל כלב אשר נושך הוא מסוכן והכלב לא יכול להיות קשור כל הזמן.

יחד עם זאת, צריך לציין שהביטוח איננו מכסה כלבים מסוכנים (כאן רמת הסיכון עבור חברת הביטוח הוא עצום, מאחר וקיים סיכוי גבוה שאכן הם ינשכו או יגרמו נזק משמעותי). לכן, כלבים שמוגדרים על ידי המדינה, בתור כלבים מסוכנים לא יכולים להיות מבוטחים (הרשימה כוללת שבעה גזעים: פיטבול, רוטווילר, אמסטף, בולטרייר, סטפורדשייר, דוגו, פילה בריזלרו, טוסה אינו).

בכל מקרה, אם אנחנו לא רוצים להגיע למצב בו הכלב שלנו תוקף כלב או בעלים אחרים וגורם להם נזק, מוטב גם לאלף אותם וגם להשתמש באמצעים שונים, על מנת לא לאפשר לתקוף. אך בעיקרון, הביטוח איננו מחייב זאת.

נקודה נוספת שצריך לקחת בחשבון, ברגע שעושים ביטוח, בין אם הוא רפואי ובין הוא ביטוח צד ג’, אזי חייבים לעמוד בכל התנאים של הפוליסה וכמובן של מדינת ישראל. למשל, הכלב חייב להיות מחוסן מפני כלבת, הוא צריך להיות מטופל, רשום, כל מה שנדרש בשביל שיהיה ניתן להתייחס אליו באופן חוקי. אחרת חברת הביטוח לא תוכל לבטח אותו.

סיכום

ביטוח לכלב, בפרט ביטוח צד ג’, הוא דבר מאוד חיוני עבורנו כבעלים ויכול לעזור מאוד גם לכלב. הרי אם אנחנו יכולים להיות רגועים ושקטים, אם יקרה לו משהו או אם הוא יבצע פעולה שגורמת נזק לאחרים, לא נצטרך לשאת בכל העלויות, אז נוכל לספק לו טיפול איכותי, אוהב ורגוע. אין ספק, זה יכול להשפיע עליו, על התנהגותו וכן על מצבו הבריאותי לאורך השנים.

נכתב על ידי – המרכז לביטוח חיות מחמד

Related Post

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Accessibility