מדברים תאטרון, לומדים ימאות

6 0

לימודי ימאות ברמת 5 יח"ל שיכללו קבלת רישיון "סקיפר", לימודי תיאטרון שיכללו הפקות מקוריות – הם רק חלק מתכניות הלימוד החדשות בביה"ס אלדד

ביה"ס אלדד מרחיב את התכניות הייחודיות שלו, ולראשונה יפתחו לימודי ימאות ברמת 5 יחידות ולימודי תיאטרון.

לימודי הימאות כוללים ניווט חופי, מכונאות ימית, הפלגות על גבי כלי שייט שונים, אשר בסופם יזכו התלמידים ברישיון משיט או "סקיפר" בלעז. בהמשך תכלול המגמה גם לימודי מדעי הים הכוללים 5 יחידות לימוד בביולוגיה ימית. לימודי הימאות יחלו בכיתה ז' וימשכו עד כיתה י"ב.

כמו כן תפתח בבית הספר מגמת תיאטרון ברמת 5 יחידות לימוד, כאשר הלימודים יחלו בכיתה ז' בחטיבת הביניים ובכיתה י' בחטיבה העליונה.

מגמת התיאטרון תתמקד במרחב הקהילתי ותשלב ממד אומנותי, אסתטי וכן מעורבות חברתית. מדובר בתיאטרון שייווצר מתוך חיפוש וחקר של חומרים אישיים, חברתיים ואמנותיים, כאשר האירוע האמנותי יתגבש בתהליך אותנטי ורלוונטי למשתתפים ולקהל. כמו כן ייחשפו התלמידים לסוגים שונים של מבע בימתי, לצורות שונות של העברת מסר אמנותי-חברתי באמצעות תנועה מוסיקה, עיצוב ושיח.

במהלך לימודי התיאטרון, ישתתפו התלמידים בבניית טכסים ואירועים, ישתתפו במיצגים, תהלוכות רחוב ויעלו הפקות מקוריות במהלך לימודיהם במגמה.

לדבר מנכ"ל אלדד, אודי פרידריך, המגמה שואפת לפתח מודעות, סקרנות והבנת המדיה התיאטרונית, מתוך רצון לכוון את התלמידים להיות צרכני תרבות ערניים ומעורבים, תוך פיתוח הכישורים האישיים של כל תלמיד ותלמיד ומתן ביטוי אישי וקבוצתי.

 

חח

 

בי"ס חיים חפר אירח את מתנדבי "ידיד לחינוך"

בית הספר היסודי חיים חפר ארח את מתנדבי עמותת "ידיד לחינוך", הפועלים בבתי ספר רבים בעיר, למפגש של למידה ומתן כלים בעבודה פרטנית עם ילדים. המתנדבים הפועלים גם בבית הספר חיים חפר – מגיעים מדי שבוע לבית הספר ועובדים עם הילדים באופן פרטני ומחזקים אותם במקצועות הליבה: אנגלית, מתמטיקה ושפה. את המתנדבים אירח סגל בית הספר בראשות המנהל דודי פרידמן.

 

תמונה ראשית: אילוסטרציה – באדיבות עיריית נתניה

 

Related Post

פועל בניין כבן 50 נפצע קשה

Posted by - 1 בפברואר 2018 0
היום (יום ה') בשעה 11:43 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב שרון על פועל שנפל מגובה ברחוב המלאכה בנתניה.…

ביכורים

Posted by - 22 במאי 2023 0
אחד המנהגים המרגשים הנהוגים בישובים כפריים בחג השבועות, להביא בנוסף לטנא הביכורים החקלאיים את ביכורי פרי הבטן. כל התינוקות שנולדו…

"הַשָּׁנָה הַכֹּל אַחֶרֶת"

Posted by - 17 במאי 2024 0
יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה צַר הַמָּקוֹם בַּלֵּב מִלְּהָכִיל אֶת הָאָבְדָן, אֶת הַכְּאֵב, אֶת הַהֶלֶם יום הזיכרון…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות