מדבקות נגד החלקה – ללכת בראש שקט

9 0

מטרת המדבקות נגד החלקה

קיימים לא מעט מקומות הטומנים בחובם סכנת החלקה, ביניהם ניתן למצוא מקומות עבודה (כגון מפעלים), מדרגות, שבילי הליכה ורצפות חניונים. על מנת לשמור על בטיחותם של הולכי הרגל העוברים במקומות אלה ולמנוע עד כמה שאפשר את סכנת ההחלקה, פותח לשם כך מוצר "פשוט" אך יעיל בדמות מדבקות נגד החלקה.

מקומות מומלצים להדבקת המדבקות

*מדרגות – בין אם הן נמצאות במפעל, בניין מגורים או בניין משרדים, טיפוס במדרגות ידוע כדבר העלול להיות מסוכן ולגרום למעידה או החלקה (שיכולות להביא לפגיעות שונות, החל ממכה קלה ועד נפילה מסכנת חיים), בעיקר אם הן רבות או תלולות. על מנת לצמצם את הסכנה, ניתן להדביק על המדרגות מדבקות נגד החלקה (מדבקה אחת לאורך כל המדרגה) ועל ידי כך להפחית את הסיכון להחלקה בעת השימוש במדרגות.

*שבילים להולכי רגל – כאן קיימים שני יתרונות להדבקת המדבקות, יתרון אחד הוא כמובן מטרתן העיקרית שהיא מניעת החלקה על השביל. בנוסף, המדבקות גם משמשות כאמצעי סימון המבדיל בין השביל לבין השטחים הסמוכים לו שאינם מיועדים להולכי רגל. לדוגמא- במפעלים קיימים שבילים להולכי רגל ושבילים שמיועדים לכלי רכב וחשוב להפריד ביניהם על מנת למנוע תאונות מצערות.

*חניונים – גם כאן, כמו בשבילים להולכי רגל, יש תפיסה של שני ציפורים במכה- המדבקות נגד החלקה גם מונעות החלקה של העוברים ושבים על רצפת החניון (שבמקרים רבים ידועה כחלקה במיוחד) וגם ניתן לסמן ולתחום באמצעותן את החניות.

*מעברים בין מפלסים ומישורים שונים – הכוונה כאן היא לירידות או עליות, שיפועים ומעבר בין מדרכה לכביש. כל הנ"ל הם מקומות בעלי פוטנציאל להחלקה ונפילה. נוכחותן של מדבקות נגד החלקה במקומות אלה מגבירה את מקדם החיכוך ועל ידי כך מפחיתה את הסיכון להחלקה. כמו כן המדבקות משמשות כהתראה ומזהירות את הולכי הרגל העוברים במקומות אלה שצפויה כאן סכנת החלקה.

*מקומות ציבוריים המחויבים בחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (כגון בנקים, קופות חולים וכו'). אחד הסעיפים של החוק מדבר על נגישות ומחייב שימוש של פס נגד החלקה בקצה מדרגות או שיפועים.

לסיכום

מדבקות נגד החלקה הן אמצעי נוח ופשוט שתורם מאוד לבטיחותם של עוברים ושווים במגוון מקומות. אם בבעלותכם עסק כלשהו שקיימת בו סכנת החלקה של הולכי רגל, מומלץ לרכוש בהקדם מדבקות אלה ולשמור על בטיחותם הן של העובדים והן של האורחים שלכם.

קרדיט תמונה: ארבל שטראוס בע"מ.

Related Post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות