מגן דוד שלי

6 0

לציון 70 שנה למדינת ישראל הוזמנו תלמידי העיר להשתתף בתערוכה קבוצתית. כל תלמיד ייצור מגן דוד אישי ויביע באמצעותו את הקשר של הסמל לתולדות המדינה

 

מיזם מיוחד של עיריית חדרה, "מגן דוד שלי", יוצא בימים אלה לדרך לציון 70 שנה למדינת ישראל. את הפרויקט מוביל אגף החינוך של העירייה, והוא מיועד לכל תלמידי העיר, מגן חובה ועד כיתה י"ב.

במסגרת המיזם יכין כל תלמיד, כולל חינוך ממלכתי, ממלכתי דתי, דמוקרטי, מקצועי וחינוך מיוחד, מגן דוד אישי לפי בחירתו.

התלמידים ישתמשו במבנה הייחודי של מגן דוד על מנת לצקת בו תכנים מתולדות המדינה ב-70 שנותיה. המיזם מעודד את התלמידים ליצור מגן דוד בטכניקות שונות ומגוונות, ציור, קיפולי נייר, הדבקה, קולאז', בנייה מעץ ומתכת, וכל חומר אחר. בתום תהליך היצירה תוצג תערוכה משותפת בבית האמנים בעיר.

אוצרת התערוכה היא האמנית חוה גדיש, אשר לדבריה: "במהלך הפעילות ילמדו התלמידים על הסמל, על הקשר הרגשי שיש לנו אליו, על מקור הסמל ואיך הוא הפך לסמל שאנו מזדהים איתו וגם מזוהים איתו בעולם. כל גיל ירחיב ידיעותיו בהתאם לרמה המתאימה לו".

סמל מגן דוד מופיע בתחומי חיים רבים בארץ, החל כמובן מדגל המדינה, דרך סמלי צה"ל וחילותיו, משטרת ישראל, מד"א, משרדים ממשלתיים, תכשיטים, כלים, ציורים, קישוטים, ועוד.

הסמל מורכב משני משולשים שווי-צלעות, הבנויים זה על גבי זה במהופך, ומהווה כיום סמל יהודי וסמל לאומי גם יחד.

הסמל הופיע בתרבויות המזרח הרחוק כבר לפני אלפי שנים, וכן בתרבות האסלמית. הוא נחשב לסמל יהודי החל מימי הביניים, כאשר במאה ה-14 העניק הקיסר קארל הרביעי ליהודי פראג את הזכות לשאת דגל והם בחרו בסמל של מגן דוד. זה הרגע ההיסטורי שבו נולד הזיהוי של מגן דוד עם היהדות. במשך 600 השנים שאחריו הלכה זהות זו והתעצמה. כיום כל מדינות העולם מכירות בעובדה שמגן דוד הוא סמל ליהודים, עד כדאי כך שגם הטלאי הצהוב היה בצורת מגן דוד.

סמל מגן דוד טומן בחובו מאות שנים של היסטוריה יהודית חובקת עולם, ותלמידי העיר יוזמנו להביע זאת ביצירותיהם.

התערוכה "מגן דוד שלי" תוצג בתום התהליך, ומתוכננת להיפתח בסוף פברואר.

 

 

Related Post

יום התרמה דיגיטלי

Posted by - 7 במאי 2021 0
לקראת יום ההתרמה השנתי המשותף לארגון ניצן, ארגוני החרשים בישראל, נט"ל וער"ן, שיחול החודש וייערך השנה באופן דיגיטלי, אגודת ניצן…

ראש עיר חדש בחדרה

Posted by - 27 בינואר 2022 0
ניר בן חיים נבחר לתפקיד ראש העיר בפועל בישיבת מועצת העיר. ביומו הראשון כינס את מנהלי האגפים והחברות העירוניות לתחילת…

מי יהיה הבית המקושט בעיר

Posted by - 29 באפריל 2019 0
במסגרת חגיגות ה-71 למדינת ישראל תתקיים בחדרה תחרות הבית המקושט לקראת יום העצמאות. התחרות, ביוזמת העירייה, פתוחה לכל תושבי העיר…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות