מבצע אכיפה על אופניים חשמליים

8 0

מטה הבטיחות של עיריית חדרה לוקח חלק במבצע של משטרת התנועה הארצית לאכיפה בלתי מתפשרת נגד  עבירות של רוכבי אופניים חשמליים.

עיריית חדרה לוקחת חלק במבצע אכיפה של משטרת התנועה הארצית, בעיקר בתחום הרכיבה על  אופניים חשמליים.

העירייה, באמצעות אגף שיטור ואכיפה, אגף החינוך באמצעות המטה העירוני לבטיחות בדרכים ובשיתוף משרד התנועה בחדרה והרלב"ד (הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים), הצטרפו לערי גוש דן וירושלים לביצוע אכיפה בלתי מתפשרת על עבירות שימוש באופניים חשמליים.

אכיפה זו באה לאחר חודשים ארוכים של פעילות הסברה בקהילה ובבתי הספר, כולל הפקת חוברת הסברה על המותר והאסור ברכיבה על אופניים חשמליים וכן הרצאות וסרטונים בבתי הספר העל-יסודיים. בנוסף, גם משטרת חדרה ביצעה מספר רב של מבצעי הסברה לדו-גלגלי ומתן אזהרות לרוכבי האופניים.

לדברי מנהל המטה העירוני לבטיחות בדרכים, נדב ליפשין, בשנת 2018 חלה עלייה משמעותית בתאונות דרכים קשות וקטלניות במעורבות אופניים חשמליים. כ-95 אחוז מתוכן מתרחשות בתחום העירוני, ויותר מ-40 אחוז מהתאונות הן באשמת רוכב האופניים. הסיבות העיקריות לתאונות אלה הן התנהגות רוכב האופניים, חציית כבישים, סטייה פתאומית ואובדן יציבות.

השבוע כאמור החלה האכיפה, והיא תמשך לאורך החודשים הבאים ובתדירות גבוהה עם דגש על קירבה למוסדות חינוך.

ראש משרד התנועה במשטרת חדרה, רפ"ק אבי קליימן, מציין כי עיקר האכיפה תתמקד בשלב זה ברוכבי האופניים החשמליים שטרם מלאו להם 16 שנים וחל עליהם איסור רכיבה. יצוין כי העונש על עבירה זו הוא 1,000 שקלים. כמו כן ייאכפו עבירות נוספות כגון רכיבה על המדרכה, רכיבה על מעבר חצייה, נסיעה שלא בימין הדרך, הרכבה על אופניים חשמליים, נסיעה ללא פנסי אורות ומחזירי אור, נסיעה ללא קסדה וכן שימוש בטלפון סלולארי בזמן רכיבה.

במבצע האכיפה שנערך השבוע השתתפו כ-35 שוטרים, 7 פקחים, 17 ניידות וכן השיטור העירוני, רכובים על אופנועים, קטנועים ורגלי. נרשמו 100 דוחות תנועה מהם 50 על עבירת טלפון סלולארי, 23 דוחות לרוכבי אופניים חשמליים (כל אחד 1000 שקלים), 16 דוחות על  אי מתן זכות קדימה, 5 דוחות על נסיעה בנתיב תחבורה ציבורית, נתפסו שני נהגים לא מורשים ועוד.

במהלך הפעילות נעצר רוכב אופניים חשמליים בן 28 על עבירת טלפון סלולארי. תוך כדי בדיקת פרטיו החל הרוכב לברוח מהשוטרים, אך נתפס לאחר 500 מטר, נלקח לתחנת המשטרה ונרשם לו דוח.

באירוע נוסף תפס השיטור העירוני נהג שאינו מורשה (פעם הרביעית) ולא הוציא רישיון נהיגה מעולם. הוא נלקח לתחנת המשטרה, האופנוע נתפס והושבת ל-30 יום והרוכב נכלא.

מהמטה העירוני לבטיחות בדרכים נמסר כי רכיבה על אופניים חשמליים למי שטרם מלאו לו 16 שנים אסורה בהחלט, כאשר האחריות היא על ההורים. יש לרכב אך ורק במקומות המותרים, עם אופניים תקינים המצוידים באמצעי מיגון ונראות נדרשים, רכיבה בימין הדרך ועל-פי כל כללי הבטיחות.

Related Post

חודש הקריאה לילדי הגנים

Posted by - 13 ביוני 2018 0
רשת הספריות העירוניות מארחת את ילדי הגנים בספרייה, ובנוסף יתקיימו שעות סיפור במרכזי הפנאי. רשת הספריות העירוניות בחדרה מארחת את…

כובע טמבל כסמל הישראליות

Posted by - 29 באפריל 2018 0
תערוכה קבוצתית, בהשתתפות אמנים מכל הארץ, אשר במרכזה מככב אחד מסמלי הישראליות הבולטים, כובע הטמבל, נפתחה בחדרה לציון 70 שנה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות