מבני העיר נתניה נרצחו באותה שבת השחורה וארבעה מתושבי העיר נחטפו לעזה

9 0

חודש בדיוק אחרי השבת השחורה ששינתה את חיינו, קיימה אמש (יום ג) עיריית נתניה ערב מאחד ומחזק של תקווה וזיכרון, הדלקת נרות משותפת ושירה ב-10 מוקדים שונים ברחבי העיר.

36 מבני העיר נתניה נרצחו באותה שבת השחורה וארבעה מתושבי העיר נחטפו לעזה.

האירועים הערב התקיימו בעשרה מרכזים קהילתיים ברחבי העיר. מדובר ביוזמת עיריית נתניה בכל המרכזים הקהילתיים בעיר.

ראש העיר, מרים פיירברג – איכר: ״היום אנו מציינים חודש מהשבעה באוקטובר, אותו יום ארור. נקלענו למלחמה על הבית – מלחמה ששינתה את מציאות חיינו לעד. ימים קשים עוברים על כל עם ישראל, הלב כואב ובוכה. טובי בנינו ובנותינו נלחמים בשטח הרצועה והמחיר כבד מאד הן בצפון והן בדרום.


חיילים, חיילות ואנשי כוחות הבטחון, מלאכים שיצאו להציל חיים ולהגן בגופם, משפחות שישנו במיטתם במקום הכי מוגן ואנשים שיצאו לחגוג ולשמוח, נרצחו בדם קר. אני מחבקת את המשפחות השכולות ומתפללת שלא תדעו עוד צער. המחשבה על החטופים שלנו בשבי בעזה – קשה מנשוא – תינוקות, ילדים, נשים, מבוגרים, חיילים וחיילות. הדעת לא מסוגלת להכיל את הרוע. אנו מחכים לשובם של כל החטופים. אני עונדת את הדיסקית שקיבלתי מרובי חן, אביו של החייל החטוף איתי חן תושב העיר, שקוראת לשובם של החטופים.


בתוך הכאב הגדול גיליתי את העוצמות והערבות ההדדית שיש בעם הזה בכלל ובתושבי נתניה בפרט. אני מתפללת להצלחת חיילי וחיילות צה"ל במלחמתנו החשובה וחזרתם הביתה בשלום״.

צילום נמרוד גליקמן

Related Post

Posted by - 6 בדצמבר 2023 0
סופגניות בריאות מתכון להכנת סופגניות אפויות מתערובת קמחים דרך ההכנה של אפיית הסופגניות, במקום טיגון הסופגניות, בריאה בהרבה וגם מחייבת…
כלי נגישות