מבזק חדשות!! שני צנחנים פצועים פונו, נקבע מותו של גבר כבן 73

8 0

היום (יום ד') בשעה 13:47 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על מצנח רחיפה עם 2 צנחנים שהתרסק על צוק בסמוך לארסוף. מדיווח של חובשים ופראמדיקים של מד״א במקום שני נפגעים, לכודים על הצוק, בשלב זה ללא גישה. מסוק צבאי הוזנק למקום. חובשים ופראמדיקים של מד"א מדווחים על גבר כבן 60 מחוסר הכרה ונערה כבת 15 בהכרה, לכודים על הצוק ובשלבי חילוץ על ידי לוחמי 669 וכבאים.

חובשים ופראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל קובעים את מותו של גבר בן 73 ומעניקים במקום טיפול רפואי ומפנים במסוק לבי"ח נערה כבת 15 במצב בינוני עם חבלות בגפיים.

פררמדיק מד"א רפי שבע סיפר: "מדובר בגבר בן 73 ונערה כבת 15 שהתרסקו על צלע צוק עם מצנח רחיפה. כשהגענו למקום ברכבי 4×4, ראינו את המצנח על שפת הצוק ולא הייתה לנו גישה לפצועים עצמם. הצלחנו לתקשר עם הנערה שהייתה בהכרה והיא סיפרה שהפצוע שלידה אינו מגיב. בעזרת חבלים קשרנו את המצנח לרכבים על מנת שהפצועים לא יפלו לחוף. יחד עם לוחמי 669 וכוחות הכיבוי שהגיעו למקום חילצנו את הפצועים לראש הצוק. הנערה שחולצה ראשונה הועלתה למסוק צה"ל שפינה אותה לבית החולים. הגבר היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה ולאחר בדיקות רפואיות רופא קבע את מותו."

צילום תיעוד מבצעי מד"א

Related Post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות