לתשומת לב הציבור, תיאומי מס אוטומטיים

8 0

תיאום מס

עובדים המועסקים ביותר ממקום עבודה אחד, נדרשים למסור למעסיק המשני בתחילת כל שנת מס אישור על ביצוע תיאום מס.
מעסיק משני, שיקבל לידיו טופס 101 שבו הצהיר העובד על הכנסה נוספת כשכיר מלבד זו המשולמת על ידו, ללא אישור על תיאום מס, מחויב ע"פ חוק לנכות משכרו של העובד מס בשיעור מרבי בגובה 47%.
גם עצמאים בעלי מקור הכנסה מעבודה משני מעסיקים ויותר, בנוסף להכנסתם מפעילות עסקית, נדרשים לערוך תיאום מס.
עצמאים בעלי מקור הכנסה כשכירים תחת מעסיק אחד פטורים מתיאום מס.

מומלץ לכל עובד, שעורך תיאום מס הכנסה, לערוך גם תיאום מס מול המוסד לביטוח לאומי כדי להימנע מגביית דמי ביטוח לאומי ביתר.

מה ההבדל בין תיאום מס ו-

תיאום מס נדרש לערוך כל שכיר שעובד בשני מקומות עבודה ויותר בתחילת כל שנת מס. ניתן לערוך תיאום מס בכל עת במהלך שנת המס וכל עוד לא הסתיימה שנת המס. לאחר תום שנת המס אין אפשרות לבצע תיאום, אך אם שיעור המס שנוכה משכרו של העובד היה גבוה מהסכום שבו היה חייב על-פי החוק, ניתן להגיש בקשה ל עד 6 שנים מתום שנת המס.

מידע נוסף בנושא החזר מס ניתן לקרוא במאמר באמצעות כניסה לקישור לעיל.

פעולות רשות המסים לשיפור השירות בנושא תיאומי מס

לקראת עונת תיאומי המס החדשה הבאה עלינו לטובה, רשות המסים מתכוונת לשלוח לכ-275,000 שכירים אישורים אוטומטיים לתיאומי מס לשנת 2020. האישורים האוטומטיים נשלחים לעומדים בקריטריונים, שהמרכזי שבהם הוא שלא חלו שינויים בסכום ההכנסות שלהם בשנים האחרונות.
כל מי שיקבל את האישור האוטומטי לשנת 2020, אך האישור אינו משקף את הכנסתו או מצבו האישי בשל שינויים שחלו בשנה החולפת לדוגמה בשל התרחבות המשפחה או שינוי מעסיק וכדומה, יוכל לערוך את תיאום המס באינטרנט או באמצעות מערכת פנייה למשרדים לבקשת תיאום מס או להגיע פיזית למשרדי הרשות. 

מערכת תיאום המס פתוחה לרווחת הציבור וניתן לערוך את תיאום מס באינטרנט  או באמצעות מערכת הפנייה למשרדים לבקשת תיאום מס.
מדובר בשתי חלופות אותן מעמידה הרשות לטובת הציבור, שמאפשרות להם לערוך תיאום מס מבלי לעמוד בתורים.  כמו-כן, הרשות מציבה במשרדיה מפקחים שמסייעים בעריכת תיאום מס באמצעות אתר האינטרנט של הרשות.

אודות

כותב המאמר הנו רואה חשבון , שותף ומייסד משרד אמנון בן שושן ושות'. מומחה בתחום ומרצה בכיר במוסדות אקדמיים בקורסים בתחום הכלכלה ולהכשרת מנהלי כספים, חשבי שכר ויועצי מס.
משרדו ממוקם ומוביל בתחום החשבונאות והמיסוי על גווניו השונים, לרבות מס הכנסה, מס ערך מוסף, מיסוי מקרקעין, חוק עידוד השקעות הון ומלווה עצמאיים וחברות החל משלב ההקמה.
אתר המשרד מהווה פלטפורמה עשירה של מאמרים ומידע מקצועי בסוגיות מס שונות ורלוונטיות לרוח התקופה. האתר זוכה לאהדה גדולה מצד מבקרים והביקורות בגוגל חיוביות מאוד.

קרדיט צילום: אמנון בן שושן, רו"ח

Related Post

נשים באקסטרים

Posted by - 29 בינואר 2019 0
במשך שנים הן מתענגות על רפטינג בנהר סוער, טרקים בנוף פראי וסנפלינג וטיפוס בגבהים; לקראת סיום העשור החמישי לחייהן, החליטו…

הצורך בביטוח מחלות קשות

Posted by - 11 ביולי 2021 0
מחלה קשה לעיתים יכולה להביא אותנו למצבים רעים אשר יכולים להקשות עלינו בסופו של דבר. מספיק במחלה אחת בפעם אחת…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות