לראשונה בארץ – חוגי בית לאנשים עם מוגבלויות

7 0

הזכות להשמיע: ארגון אלאור, המטפל באנשים עם צרכים מיוחדים, יזם שורה של חוגי בית בהשתתפות חברי כנסת ושרים, לאנשים עם מוגבלויות; המפגשים הראשונים התקיימו בבתי הארגון בנתניה. 

לקראת הבחירות לכנסת ה-21 ועל רקע השיח הציבורי הרחב בנושא אוכלוסיות עם מוגבלויות, ארגון אלאור, הפועל למעלה מ-30 שנה למען אנשים עם מוגבלויות בישראל ומפעיל בנתניה את מערך דיור "אור" לאנשים עם מוגבלויות, יזם שורה של מפגשים מיוחדים בבתי הארגון – חוגי בית בהם המועמדים לכנסת יוכלו להציג את הצעדים המתוכננים על-ידי המפלגות, כדי לקדם את אוכלוסיית האנשים עם צרכים מיוחדים בישראל, בשיח בלתי אמצעי עם אנשים עם מוגבלויות.

המפגשים הראשונים התקיימו, כאמור, בבתים של אלאור בנתניה. בבית "מימון" בהשתתפות שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן (מפלגת "כולנו") ובבית "כלנית" בהשתתפות חברת הכנסת עליזה לביא (מפלגת כחול לבן). בכל מפגש השתתפו כ-40 משתתפים. במפגש המרגשים הפוליטיקאים שמעו מפי הדיירים, המשפחות והעובדים על החיים בבית של הארגון, יציאה לתעסוקה, פעילות במסגרת תנועת הצופים וההתנדבות בצה"ל שעושים הדיירים. השר אלי כהן וחה"כ לביא נשאלו על התקנים שנוגעים באנשים עם צרכים מיוחדים, תקציבים, תכניות ממשלתיות וחוקים שמקודמים למען האוכלוסייה בישראל.

ארגון אלאור פועל מעל 30 שנה במסגרות שונות ברחבי הארץ למען אנשים עם מוגבלויות, ומספק מענה בתחומי הדיור, התעסוקה והפנאי. בין היתר, עוסק הארגון בהפעלת בתים לילדים ובוגרים על רצף אוטיזם, מוגבלות שכלית התפתחותית ובתים שיקומיים. את הדיירים מלווה צוות מקצועי המורכב משלל בעלי מקצוע בתחומים שונים, כגון רפואה, תעסוקה, תרבות ופנאי, תזונה ועוד. בנוסף, הארגון מעודד יציאה לעבודה ושילוב הדיירים בחברה במסגרות תעסוקה חיצוניות שונות, בכדי לקדם עצמאות וכן לקרב אנשים בעלי מוגבלויות לקהילה.

מאחורי ארגון אלאור עומד איש העסקים וחבר מועצת העיר נתניה, אלון אלראי. לעיתון השבוע בנתניה אמר: "אנו מברכים על ההזדמנות לתת לדיירי ארגון אלאור, אנשים עם מוגבלויות, לקחת חלק במערכת הדמוקרטית לקראת הבחירות ולפגוש את המועמדים מהמפלגות השונות. אני מודה למועמדים לכנסת על המפגשים המרגשים עם הדיירים ועל ההירתמות הנהדרת שלהם לענות לכל שאלה של דייר, הורה או עובד".

ואילו מנכ"לית ארגון אלאור, ריקי רביוב, אמרה: "ארגון אלאור גאה לעמוד בראש היוזמה לקיים מפגשים של מועמדים לכנסת ה-21 עם אנשים עם מוגבלויות. הדיירים שלנו זוכים בכל ימות השנה להשתלב בקהילה בפעילויות שונות ומגוונות".

 

 

Related Post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות