לקראת 1 בספטמבר: נערכים לפתיחת שנת לימודים בטוחה בדרכים

8 0

בעוד שהממשלה טרם החליטה האם תפתח שנת הלימודים או לא ובאיזו מתכונת, המטה העירוני לבטיחות בדרכים בעיריית חדרה נערך לפתיחת שנת לימודים בטוחה בדרכים.

בהתאם למדיניותו של ראש העיר צביקה גנדלמן, שהנחה את מחזיק תיק הבטיחות בדרכים ומ"מ ראש העיר ניר בן-חיים, להיערך לבטיחות מקסימלית בדרכים, בדגש על פתיחת שנת הלימודים ומתן סיוע לתלמידים במעברי החצייה הסמוכים למוסדות החינוך, כינס השבוע בן חיים ישיבה בנושא הערכות העירייה לפתיחת שנת לימודים בטוחה בדרכים.

בכלל זה, ימשיכו לפעול "מעבירי הדרך", שעושים עבודה נפלאה במעברי החצייה הסמוכים למוסדות החינוך, בנוסף יצאה העירייה לגיוס כח אדם נוסף של מעביר דרך נוספים. במקביל גויסו עשרות הורים מתנדבים, לעמידה במעברי החצייה לצורך ניראות ובולטות במרחב העירוני.

לדברי מנהל המטה העירוני לבטיחות בדרכים נדב ליפשין, למרות צמצום כח האדם במשטרת ישראל אשר מפעילה את משמרות הזה"ב בקרב תלמידי כיתות ו' בכל הארץ, בחדרה יופעלו המשמרות בשמונה בתי ספר המאפשרים את הפעילות הנ"ל במסגרת התקנות.

כמו כן, ועדי ההורים בבתי הספר היסודיים נערכים להפעלת מיזם "נשק וסע" שהוכיח את עצמו כיעיל ובטיחותי לכלל המשתמשים בדרך. גם מתנדבי "זה"ב בגן" ערכו כנס היערכות לפתיחת שנה, ולדברי ליפשין, פועלים בעיר 32 מתנדבים ב-38 גני ילדים בעיר אשר עושים עבודה חשובה בהטמעת הרגלי זה"ב כבר מגיל הגן.

ראש העיר מר צביקה גנדלמן, הנחה את כל הדרגים להיערך לבטיחות מקסימאלית בדרכים ובכלל זה נצבעו כל מעברי החצייה בעיר ובסמוך למוסדות החינוך בפרט. כמו כן בוצע סקר לאיתור ליקויים בתשתיות, והוחל תיקון הליקויים והחלפת תמרורים דהויים.

בישיבה משותפת של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים עם המטה לבטיחות בדרכים וראש משרד התנועה במשטרת חדרה פקד עדל חלבי, הוצגה לנוכחים היערכות המשטרה בימים הראשונים לפתיחת שנת הלימודים. עוד הוחלט על ביצוע מספר מבצעי הסברה בעיקר לנושא הדו-גלגלי, החשמלי והלא חשמלי, וזאת לקראת מספר מבצעי אכיפה שיבוצעו לאחר מבצעי ההסברה.

כל זאת בתקווה לשנת לימודים בטוחה בדרכים. לא נותר לנו, ציבור ההורים והנהגים, אלא לנהוג בטוח, לחשוב חיים, ולהישמע לתקנות והכללים.

Related Post

פקח חילץ נהג שעשה תאונה

Posted by - 23 ביולי 2020 0
אלירן חלפון, פקח עירוני באגף ביטחון ואכיפה של עיריית חדרה, חילץ נהג שנלכד ברכב לאחר תאונה. במהלך משמרת בוקר ראה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות