לקראת סיום: הפארק המוביל בשרון

8 0

11 מיליון ₪ הושקעו בהקמת פארק איינשטיין, אחד מהפארקים הגדולים שהוקמו בנתניה; ישרת עשרות אלפי תושבי צפון העיר – אך בשל מיקומו צפוי לשמש כנקודת מפגש ארצית

מאת ברק גולן

פארק איינשטיין, שבהקמתו הושקעו עד כה מעל 11 מיליון שקלים, עומד בפני סיום. הפארק ממוקם בצפון העיר נתניה, סמוך לצומת הרחובות איינשטיין ושפינוזה, שטחו כ-20 דונם והוא נועד להעניק שטח ציבורי פתוח משמעותי לאוכלוסייה מגוונת של תושבי השכונות הצפוניות, ותיקות וחדשות.

בשל גודלו, מיקומו ונגישותו לכביש מספר 2 (החוף) יהווה הפארק מרחב פנאי ונופש בעל משמעות עירונית אבל גם בעל משמעות ארצית, כשהתכנון מתבסס על עקרונות קיימות, שמירת קרקע, חסכון אנרגטי, חסכון במים, ניהול נגר עילי וכן טיפוח החי והצומח.

אדריכל הפארק, לב וקסמן -גדעון שריג אדריכלים, מסר לעיתון השבוע בנתניה, כי "פארק איינשטיין תוכנן על בסיס עקרון האיזון והשילוב בין אזורי פעילות אינטנסיביים כמו מגרשי משחק מגוונים, מתקני כושר, רחבות ושבילים לבין מרחב עם חוויה טבעית המבוססת על צמחיה מקומית, עצי בוסתן ומטע וכן על ערוצי ניקוז עם קנה, סוף וגומא. בפארק נוכל ללכת ולרוץ גם בשבילים רחבים ומזמינים וגם במסלולים מסקרנים דרך גשרונים, מכשולים ואתגרים ."

ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, הוסיפה כי "פארק איינשטיין הינו נדבך נוסף במדיניות העירייה לקידום התשתיות בצפון העיר. במסגרת זו, הקמנו בית ספר חדש, מעון יום ומרכז קהילתי. כמו כן אנו מקדמים את הפיכתו של מסעף איינשטיין למחלף ועתה נמצאים בישורת האחרונה בכל הקשור להכשרתו של פארק איינשטיין שיהיה הפארק המוביל לא רק בנתניה אלא בשרון כולו."

מ"מ ראש העיר, עו"ד שירי חגואל, הממונה על הגנים והנוף בעירייה, התמקדה בקהלי היעד להם הפארק פונה: "מדובר בפארק ענק עם מתקנים מאתגרים ומסלולי הליכה היקפיים, פארק עם עצים והצללות, דשא סינתטי צבעוני ופינות ישיבה, שבתכנונו הושקעה מחשבה רבה כך שיתן מענה למגוון הגילאים, למשפחות, לקטנטנים וגם לגדולים. השלמנו את התשתיות, מתקני המשחק כבר הוזמנו ואנחנו ממתינים לקבלת המתקנים והקמתם. שיהיה לנו בהצלחה". הפארק מוקם במימון מפעל הפיס ועיריית נתניה.

כיתוב: צילום הדמיה באדיבות עיריית נתניה

Related Post

מאירים את חנוכה

Posted by - 11 בדצמבר 2019 0
סיורי עששיות ביערות (כולל כאן לידינו ביער אילנות), סדנאות צילום טבע בסמארטפון, תערוכת צילומים ועוד. קק"ל חוגגת חנוכה שתגרום גם…

הכל אני יכול בחופש הגדול

Posted by - 14 באוגוסט 2020 0
טיול עם חברים? משפחה? בן/בת הזוג? נחל הירקון תמצאו פינות חמד רבות, אז בין אם אתם חובבי היסטוריה ועתיקות, חובבי פיקניקים,…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות