למען עתידם: 7 סיבות לפתוח קופת גמל להשקעה לילדים

11 0

כהורים, אתם שואפים להעניק לילדיכם את הטוב ביותר: החינוך הכי טוב, הבגדים הכי יפים, האוכל הכי בריא וכו'. ומה בנוגע להבטחת עתידם הכלכלי? האם כבר יש לכם תוכנית ב"גזרה" הזו? אם אתם לא לגמרי סגורים על העניין, אז כדי לעשות לכם חיים קלים יותר, אנו מציעים לכם לשמוע על קופת גמל להשקעה ועל 7 הסיבות שיגרמו לכם לפתוח אחת כדי להבטיח את העתיד הכלכלי של ילדיכם:

סיבה #1:

קופת גמל להשקעה הינה מוצר חיסכון גמיש, המאפשר לכם לחסוך כסף לילדים תוך שמירה על האופציה של משיכת כספים בכל עת. הכספים יועברו לחשבונכם תוך ימים ספורים מרגע שתגישו את בקשת המשיכה.

סיבה #2:

קופת גמל להשקעה תבטיח לילדיכם קצבה פנסיונית נוספת ברגע שיגיעו לגיל פרישה. על כן, אם אין צורך במשיכת כספי הקופה – מומלץ למשוך אותם רק לאחר גיל 60. במצב כזה,  הכספים יהיו פטורים (לחלוטין!) מתשלום מס. עם זאת, משיכת כספים לפני גיל הפרישה תהיה מחויבת במס רווח הון של 25% (עבור הרווחים שהצטברו בקופה בלבד)

סיבה #3:

בקופת גמל להשקעה ניתן לחסוך עד 70,000 שקלים בשנה. תחשבו שחיסכון במשך שנה אחת בלבד, כבר תוכל להבטיח את שכר הלימוד של הילדים בעתיד. ואם תחסכו עבורם במשך מספר שנים? תוכלו לסייע להם אפילו ברכישת דירה.

את הסכום הנ"ל אגב, ניתן לחסוך בשני אופנים: הפקדות חודשיות שוטפות או הפקדות חד פעמיות, כאשר מתאפשר לכם.

סיבה #4:

בדיוק כפי שהילדים שלכם הם ב"ידיים טובות" איתכם, אז קופת הגמל שלהם נמצאת בידיים מקצועיות ומנוסות. ומי שיכול לנהל עבורם קופת גמל להשקעה הם בית השקעות פרטי או סוכנות ביטוח. מדובר בגופים פיננסים מוסמכים שתפקידם בין היתר הוא לנהל קופות גמל. והחלק הטוב ביותר? עלות דמי הניהול עבור השירות שהם מספקים היא אטרקטיבית יחסית (בין 0.7%-0.9% דמי ניהול).

סיבה #5:

המטרות הכלכליות של הילדים השתנו? אין בעיה! בקופות גמל להשקעה ישנם מגוון מסלולי חיסכון המתאימים במיוחד לצורכיהם הפיננסיים של הילדים. בנוסף, ניתן לעבור בין המסלולים השונים ללא תשלומי קנסות ו/או עמלות למיניהן.

סיבה #6:

בעוד מסלולי החיסכון הבנקאיים צוברים ריבית ובשל הריבית הנמוכה במשק הישראלי והעולמי בשנים האחרונות, קופות הגמל להשקעה נושאות תשואה בהתאם להשקעה של הכספים בשוק ההון.

סיבה #7:

ניתן לקחת הלוואה מקופת הגמל להשקעה בתנאים אטרקטיביים. למשל, אם יש לכם 300,000 שקלים ואתם רוצים רק 40,000 עבור שכר הלימוד לילדים  – אתם לא תצטרכו לפרק את קופת הגמל כולה ועדיין תוכלו לשמר בה את הטבות המס העתידיות (בזמן שאתם נהנים מהלוואה בריבית משתלמת).

בשורה התחתונה, פתיחת קופת גמל להשקעה לילדיכם תוכל לסייע לכם להבטיח את עתידם הכלכלי. לכו על זה!

Related Post

לעשות את זה נכון

Posted by - 20 בפברואר 2018 0
אמן האיפור יוסי ביטון עם המדריך המלא לאיפור פורימי לכמה מהתחפושות הנחשקות, מי שבחר את אחד מהם פשוט הרוויח.  …

לחשוב כמו שחקן 7XL פוקר מנצח

Posted by - 17 במרץ 2021 0
על מנת להרוויח בפוקר לאורך זמן עלינו לחשוב כמו ווינרים.אמנם  7XLפוקר בחלקו משחק של מזל, אך לאורך זמן מיומנות ויכולת…

ביקור הונגרי 

Posted by - 18 בינואר 2023 0
לבנטה  בנקו, שגריר הונגריה בישראל הגיע השבוע לפגישת היכרות עם ראש העיר, מרים פיירברג-איכר. הפגישה הייתה לבבית ועסקה ביחסי ישראל הונגריה ובקשרי הערים התאומות שיופק-נתניה.…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות