למה מרבית הדיאטות נכשלות?

6 0

כל המחקרים מוכיחים, שמעל 95% מאלה המנסים לרזות נכשלים בטווח הבינוני וכל מה שהשילו מעצמם חוזר עם ריבית. נועה פרומן מסבירה למה זה קורה לנו ומה לעשות כדי שנצליח

במשך מאות שנים לימדו את כולנו, שמשמעותה של דיאטה היא לאכול פחות כדי לרדת במשקל. במשך שנים תכנתנו אותנו, שירידה במשקל זו המטרה החשובה ביותר, וכולנו הדחקנו שפירוש המילה "דיאטה" ביוונית משמעותה אורח חיים. אנחנו אומנם הדחקנו, אבל הגוף שלנו לא! כל המחקרים מוכיחים, שמעל 95% מאלה המנסים לרזות נכשלים בטווח הבינוני וכל מה שהשילו מעצמם חוזר עם ריבית.

למה דיאטות נכשלות לאורך זמן ועד כמה ספירת קלוריות באמת חשובה?

"ישנן ארבע סיבות מרכזיות מדוע דיאטות נכשלות לאורך זמן. הסיבה הראשונה היא בגלל שהגוף שלנו הוא מכונה חכמה! אם נמעיט בקלוריות, הגוף שלנו יתרגל במהירות למצב ויאט את חילוף החומרים כדי להגן על עצמו מפני שינוי. התוצאה לאורך זמן: חוסר איזון ואז הגוף יאותת לנו. הסיבה השנייה נעוצה במספר הפעמים שאנו אוכלים ביום. הגוף שלנו מפרק את אבות המזון בקצב משתנה. אם לא נאכל מאוזן ובחלוקה יומית נכונה, הגוף לא ינצל נכון את המזון שאכלנו. התוצאה לאורך זמן: חוסר איזון. הסיבה השלישית היא, שדיאטות למיניהן, ללא התאמה לשינוי אורח חיים בליווי מקצועי המתאים את התזונה לאדם, מסתכמות בסופו של דבר אצל מעל 95% מהמנסות לרזות בפרט הכי פחות חשוב בדיאטה: ספירת קלוריות. הסיבה הרביעית היא ההשפעה הפסיכולוגית: מעטים הם האנשים המסוגלים לשנות בעצמם הרגלים תזונתיים של שנים ארוכות ללא תמיכה ומעקב יומי".

מה הכי נכון לאלה המעוניינים בדיאטה כדי שיצליחו בה?

"ישנן אין ספור דיאטות שרובן המכריע כלליות ולא אישיות המותאמות לצרכי הגוף שלכן. ההצעה הראשונה היא לא להתייחס לדיאטה כדיאטה, אלא כשינוי אורח חיים תזונתי במטרה לנהל אורח חיים בריא – זאת באמצעות ליווי אישי ומקצועי בתהליכים השונים. חובה להבין, שדיאטה אינה מילת קסם ובוודאי לא הרעבת הגוף – אלא הענקת המרכיבים הדרושים לגוף לתפקוד תקין הרבה יותר. כתוצאה מההליך הבונוס הוא ירידה במשקל.
מהם היתרונות של דיאטת ניקוי, דיאטה מותאמת אישית וקבוצות תמיכה להורדה במשקל?
"דיאטת ניקוי, כזו הנמשכת 28 ימים, תורמת לאיזון הגוף ומסייעת לכל המערכות הפנימיות לשקם עצמן. כבונוס, על הדרך, גם מפחיתים במשקל. דיאטה אישית או התאמת דיאטה לאדם, נחשבת למדויקת יותר ומותאמת לצרכי הגוף. כמובן, שללא מעקב יומי ותמיכה מקצועית יתקשה המטופל לשנות אורח חיים לאורך זמן. יתרונן של קבוצות התמיכה להפחתה במשקל או אורח חיים בריא, נובעת בתחושת 'הביחד' וביכולת להטמיע לאט לאט ובשלבים שינוי באורח חיים".
הכותבת, נועה פרומן, מומחית לנטורופתיה (N.D), מנחה מוסמכת לקבוצות ירידה במשקל, לדיאטות ניקוי והתאמת דיאטות אישיות. לפרטים נוספים צלצלו:
0544-666-016
בקרוב, בשיתוף "השבוע בנתניה" ונועה פרומן,
תיפתח קבוצת תמיכה להרזיה בריאה וטעימה.
לפרטים נוספים. 054-4-666-016  נועה

Related Post

שפיץ מהיציע / אפי ישראל

Posted by - 9 במאי 2018 0
ההפסד למכבי תל אביב גמר את החלום הנתניתי לתפוס אירופה וגרוע מכך, הוא הראה עד כמה מכבי נתניה תלויה בדיא…

מציצים בסימן נשים חזקות… אנה זק עם קולציית קפסולה חדשה, צמד המגישות גלית גוטמן ואילנית לוי שדה נבחרו להנחות את מרוץ הנשים הגדול וגם – הספורטאית  תם שקד (29),  האישה הראשונה שהעפילה לגמר נינג'ה ישראל, עושה שרירים מול המצלמה

Posted by - 17 באפריל 2023 0
קולקציית הקפסולה של הזמרת אנה זק  לרשת והקוסמטיקה  SACARA, הוכתרה בתואר 'מוצר השנה' (בחירת הצרכנים), בקטגוריית האיפור לשנת 2023 אחת מקולקציות האיפור…

עונת השיפוצים: שינוי בצ'יק

Posted by - 8 במרץ 2021 0
טאץ' אפוף גלאם מבלי לשבור קירות או לפשוט רגל בשנה האחרונה  התעצמה המגמה והרצון של אנשים רבים  לעשות מתיחת פנים…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות