למה גם אצלכם כדאי להתקין מחזיר דלת?

8 0

באופן עקרוני דלת מאפשרת לנו לבחור בין מצב שבו היא פתוחה לבין מצב שבו היא סגורה. אבל יש גם מקומות שבהם הדלת צריכה להיות סגורה באופן קבוע. למעשה, יש דלתות שחובה להקפיד על כך שיהיו סגורות כל הזמן (פרט כמובן לרגעים שבהם אדם רוצה לעבור בפתח) – משיקולי בטיחות, ובהתאם לתקנים לגבי מבנים פרטיים וציבוריים.

במקומות אחרים אמנם לא חובה לוודא שהדלת סגורה, אבל על-מנת לשמור על המרחב שקט יחסית לא כדאי שהדלת תישאר פתוחה. עוד סיבה לשמור על דלת סגורה לאורך כל שעות היממה היא כדי להבטיח בידוד תרמי יעיל וטמפרטורה נעימה.

בכל המקרים הנ"ל מחזיר דלת הוא הפתרון הנכון, וזאת מהסיבות הבאות:

נוחות

במקום להתקין על הדלת מחזיר אוטומטי, אפשר פשוט לבקש מכל מי שעובר דרכה גם לסגור אותה אחריו. הבקשה יכולה להיות בעל-פה או דרך שלט שמודבק על הדלת – אבל תמיד עלולים לעבור בני אדם שלא שמים לב, למשל כי הם שקועים בסמארטפון, וכך מי שנמצא במקום יצטרך לקום, לגשת לדלת ולסגור אותה בעצמו.

אמנם לא מדובר בטרחה גדולה מדי, וממילא הרופאים ממליצים על תנועה מפעם לפעם במהלך יום העבודה – אבל במוסדות ציבור ובמרחבים עסקיים התופעה הנ"ל עלולה להתרחש גם עשרות פעמים ביום, ולכן הנוחות מחייבת התקנת מחזיר דלת אוטומטי.

ודאות

רק עם מחזיר דלת, ורצוי כמובן כזה שהותקן ע"י אנשי מקצוע מנוסים, ישנה ודאות מלאה שהדלת תישאר סגורה באופן קבוע. במקומות שבהם הרצון לשמור על הדלת סגורה נובע משיקולי בטיחות, וכשאין אנשים בקרבת מקום – מחזיר הדלת הוא כמובן כבר חובה של ממש.

סגירה חרישית ומינימום בלאי לצירים

עוד יתרון של החזרת הדלת למקומה באמצעות מנגנון אוטומטי שהותאם באופן מושלם למאפיינים הספציפיים של המקום הוא הסגירה החרישית. כשאדם סוגר דלת לפעמים הפעולה מתבצעת באופן עדין והדרגתי, ולכן גם בשקט, אבל יש גם מקרים שבהם הדלת תיטרק ברעש. כשהדלת נפתחת ונסגרת עשרות פעמים ביום, גם אם רק בחלק קטן מהמקרים ישנו רעש, הפגיעה באיכות החיים של השוהים במקום משמעותית.

באופן דומה סגירה מבוקרת של הדלת באמצעות מחזיר מבטיחה שחיקה מינימלית של הצירים – יתרון שהוא בעל משקל בלתי מבוטל גם בהיבט הכלכלי.

איך בוחרים מחזיר דלת?

הפרמטר העיקרי במסגרת בחירה של מחזיר דלת הוא התאמה מלאה לדלת הספציפית. כדאי לדעת שישנם סוגים רבים של מחזירי דלת, כשבין השאר יש כאלה פנאומטיים (מבוססים על לחץ אוויר) מחזירים הידראוליים (מערכת שמבוססת על שמן) ומחזירי קפיץ (בעיקר לדלתות קטנות).

החלטה נוספת היא לגבי המיקום של המחזיר – בחלק העליון של הדלת או בחלק התחתון, כשהאופציה השנייה מתאימה בעיקר לדלתות גדולות מזכוכית או אלומיניום. פנייה לחברה בעלת ותק רב בתחום מבטיחה בחירה אופטימלית ומקסימום תועלת לאורך זמן רב.

Related Post

תיווך עסקי

Posted by - 18 בינואר 2022 0
מחפשים את ההזדמנות העסקית הבאה? אם רק יצאתם מאקזיט מוצלח או שיש בידכם סכום כסף שאינו מנוצל זה הזמן הטוב…

אזהרות ברכישת עסק

Posted by - 6 בנובמבר 2018 0
מטרת מאמר זה הינה להציג  על קצה המזלג ממה עלינו להיזהר בהקשר לעובדי העסק שנרכש. במקרים רבים, במיוחד בתקופה בה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות