לזכור ולא לשכוח

8 0

לקראת יום השנה הבינלאומי לזיכרון השואה התקיים מפגש זום מרגש של תושבות העיר, דור שני לשואה הלומדות בכיתת הוותיקים, עם תלמידי שכבת י' בתיכון בית אליעזר, ובמהלכו סיפרו לתלמידים את סיפור ההישרדות של הוריהן.

כיתות הוותיקים פועלות בחדרה בתמיכת המחלקה לאזרחים ותיקים של עיריית חדרה במטרה לקיים מסגרות לימוד והעשרה לאזרחים ותיקים, תוך חיזוק הקשר הבין-דורי בין תלמידי בתי ספר לבין האזרחים הוותיקים בעיר.

כיתות ותיקים פועלות בתיכון חדרה, תיכון בית אליעזר ותיכון מדעים ואמנויות. בכל כיתה כ-40 אזרחים ותיקים הלומדים מקצועות שונים כגון אזרחות, תנ"ך, אמנות, ספרות, היסטוריה, תקשורת, גאוגרפיה ועוד. בתקופת הקורונה שובצו הוותיקים במערכת הלימודים, והמשיכו בלימודיהם באמצעות זום ממש כמו התלמידים הצעירים.

ביום הזיכרון הבינלאומי הוקדש מפגש הזום, בהובלת מנהלת תיכון בית אליעזר גלי לוברמן, למפגש עדויות מרגש.

לדברי משתתפות המפגש: "הרגשנו צורך עז להיפגש עם כל תלמידי שכבת י', כל אחת עם כיתה או שתיים. ניכרה השקעה של המורים ושל התלמידים לקבל ולחבק אותנו ולהפוך את היום הזה לחווייתי ולמשמעותי. אנחנו מודות לבית הספר שהעניק לנו זכות לשתף את זיכרון הורינו בשואה, ולהעביר לתלמידים את המסר שאסור לנו לשכוח את הפרק הזה בהיסטוריה של העם היהודי".

Related Post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות