להמשיך את פעילות תנועות הנוער

9 0

החלטת הממשלה לצמצם את הפעילות של תנועות הנוער בגלל הקורונה ולהקפיא את התמיכה בהן, מהווה מהלומה קשה לא רק למאות אלפי ילדים ובני נוער בכל רחבי הארץ, אלא בעיקר לאפשרותנו להעניק לילדינו חינוך לערכים שיהפכו אותם לאנשים טובים יותר, לארץ ישראל היפה.

מאת: צביקה גנדלמן

תנועות הנוער השונות הן כר פורה של ערכים כמו כיבוד הזולת, עזרה הדדית, אכפתיות, מעורבות חברתית וסביבתית, אהבת האדם, פתיחות, קבלת האחר, אהבת הארץ ונכונות אין סופית לתרום למדינה שבה אנו חיים.

אני יודע זאת באופן אישי, מאחר שאלו בדיוק הערכים שספגתי בילדותי ובנעוריי כחניך בתנועת הנוער "הצופים", בשבט "בני היער" שהיה ביתי השני.

כבן לניצולי שואה גדלתי בבית שהטמיע בי את החיבור לעם היהודי ולגורלו. תנועת הנוער הייתה הבית שהטמיע בי ובחבריי את החיבור להוויה הישראלית ולמעורבותנו בעתיד המדינה.

החלטת הממשלה שומטת את הקרקע מתחת לכל זאת, ואני נחוש שלפחות בחדרה נמשיך להעניק חינוך ערכי לילדינו. אי לכך זימנתי פגישה עם ראשי התנועות בחדרה, כדי לברר מולם את גובה הסיוע שיאפשר להן להמשיך לפעול, ולהעניק להן סיוע מהתקציב העירוני עד שהממשלה תחזור בה מהחלטתה.

אני סמוך ובטוח שתנועות הנוער ישכילו לקיים את הפעילות בבטחה תחת מגבלות התו הסגול, ואני משוכנע שיש לאפשר להן לעשות זאת. אחרי הכל, ההקפדה על ההנחיות שומרת על בריאותנו, אבל החינוך לערכים שומר על חוסננו כחברה.

Related Post

אושר תקציב העירייה לשנת 2019

Posted by - 25 בפברואר 2019 0
התקציב השוטף של עיריית חדרה עומד על כ-675 מיליון שקלים, תוך שימת דגש על תחומי חינוך, רווחה, תרבות הפנאי ושמירה…

שלמה ארצי בחדרה

Posted by - 1 במרץ 2020 0
שלמה ארצי היה הראשון שנתן הסכמתו להופיע בהיכל "אנרבוקס" בחדרה, והופיע בפני אלפי צופים שגדשו את האולם מאת: ברק גולן…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות