לא נרדמים בלילה? אתם לא לבד

8 0

איך מתמודדים עם המצב הבטחוני, בעיקר בשעות הלילה אז החשש גובר. 

מאת ד"ר דיוויד היבר, יו"ר הוועדה התזונתית והמדעית של הרבלייף 

לפי המכון הלאומי לבריאות (NIH), שינה תומכת במגוון פונקציות חשובות הכוללות את חילוף החומרים ובריאות המוח, ועשויה להשפיע על מצבים בריאותיים דוגמת השמנת יתר. אין ספק כי השינה חיונית לשמירה על גוף בריא, עם זאת שינה טובה מאתגרת יותר כאשר מפלס החרדה גבוה, במיוחד בזמנים של חוסר ודאות. שינה עוזרת להתמודד טוב יותר עם מתח ושינה איכותית קריטית לנפש ולגוף. 

דיוויד היבר, יו"ר הוועדה התזונתית והמדעית של הרבלייף עוזר לנו להבין איך עדיין נצליח לישון טוב יותר :• שימו לב למה שאתם אוכלים –חרדה עלולה לגרום לעייפות, להשפיע לרעה על מצב הרוח ולגרום למחסור בשינה, מה שעלול להקשות עלינו לשמור על תזונה בריאה. נסו להיות מודעים למה שאתם אוכלים – זה יכול לסייע בניהול רמות המתח ולשנות את הדרך בה אתם מגיבים אליו. לכן, הפסיקו לאכול ולנשנש לפחות שלוש שעות לפני השינה כדי לאפשר עיכול תקין ולהימנע מצרבת שעלולה להשאיר אתכם ערים בלילה.• הקפידו על שגרת פעילות גופנית קבועה –לפעילות גופנית יש תועלות בריאותיות קריטיות רבות, אך היא גם עוזרת לגופנו להירגע לפני השינה. כאשר אתם מתאמנים, גופכם משחרר אנדורפינים שגורמים לכם להרגיש טוב. עבור אנשים מסוימים, אימונים בעצימות נמוכה יותר כמו יוגה, פילאטיס או טיול רגוע בפארק הם התרופה הטובה ביותר למתח, בעוד אחרים מעדיפים אימונים בעצימות גבוהה כמו הרמת משקולות.• התכוננו לשנת הלילה –הקפידו על הכלל האומר: ללא מחשבים או מסכים דיגיטליים לפחות שעה לפני השינה (זה כולל גם טלוויזיה!).• השתמשו בטכניקות הרפיה כדי להירגע –שעות הערב הן זמן מצוין לביצוע כמה טכניקות הרפיה. קחו את הזמן לתת למוח ולגוף להירגע עם נשימות עמוקות, מתיחות מרגיעות ומדיטציית מיינדפולנס.• שתו תה קמומיל או לבנדר – קמומיל מעודד רוגע ושינה נינוחה. ההשפעות משרות השינה של קמומיל קשורות לפלבנואיד אפיגנין, הנקשר לקולטנים מסוימים במוח הגורמים לתחושת ישנוניות. בדיוק כפי ששמן לבנדר משרה רגיעה ושינה, גם לתה לבנדר יש סגולות מרגיעות.• . הקפידו על לוח זמנים קבוע –בעוד החיים עלולים לעיתים לפגוע בזמני השינה שלנו, השתדלו לפחות ללכת לישון ולהתעורר באותה שעה בכל יום. זה ייצור מקצב שינה שגופכם יודה לכם עליו.

תזונה בריאה, פעילות גופנית, בחירות אורח חיים נכונות ושינה מעודדים בריאות טובה יותר, ולמרות שהם לא יעלימו את החרדה ממצבי מתח וחוסר ודאות, הם יוכלו לסייע לכם לנהל טוב יותר את תחושת הרווחה הכללית בתקופות אלה.

Related Post

תהליך משמעותי

Posted by - 9 במאי 2023 0
20 צעירות וצעירים נתנייתים, משוחררי צה"ל ושירות לאומי, החלו מסע משמעותי בתהליך של דיוק עצמי, התמקדות, למידה, כישורים והכוונה לחיים…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות