לאנה גובו בת ה-16 מנתניה, אלופת הארץ בשני מקצי נוער בסגנון רכיבת אקסטרים קאובוי על סוסים

9 0

אחת מהספורטאיות המצטיינות לשנים 2021-2022

מאת : בניה גואטה

לאנה, מתאמנת ורוכבת בחוות Training  LD  באודים,  אלופת הארץ בשני מקצי נוער בסגנון אקסטרים קאובוי וסגנית אלופת הארץ בקטגוריית נוער נוספת.

בטקס של מכבי ישראל, "נשים אלופות במכבי",  שנערך ב11 בינואר,  במסגרתו נבחרות  נערות מתחומי ספורט שונים, נבחרה לאנה למצטיינת בקטגוריית הרכיבה ע"י ועדת הנשים של מכבי ישראל בה זכתה במלגה כספית ובמענק לטובת אימונים ותחרויות.

לאנה החלה לרכב בגיל 10, כיום היא רוכבת מקצועית המתחרה בתחרויות ארציות וקוטפת תארים.  לאנה מתחרה על סוס בשם סיינה, היא מתאמנת ארבעה ימים בשבוע, עם המאמן אשיר קול ובסיום הטקס סיכמה: "אני רוצה להודות לחוות LD Training ולמשפחה שלי שמלווה אותי בדרך, אני מאושרת מהפרס ומהמתנה שקיבלתי".

לאנה גובו, לומדת בתיכון "חיים גורי". מספרת שהיא ומשפחתה מתגוררים בפולג, אמצעית מבין שלושה אחים.

למה דווקא רכיבה על סוסים, איך התחלת?

" אימא שלי מאוד אוהבת סוסים , היא התחילה לספר לי על זה וזה ממש משך אותי לעולם הזה.  התחלתי בגיל 11, לרכב על סוסים ובגיל 13/14  עברתי לחוות TRINING LD. התחלתי עם שני מאמנות ועברתי לאשר קול. אני מתחרה בתחום רכיבה אקסטרים קאובוי. זה מציב בפניי הרבה מכשולים וזה מהווה אתגר עבורי ובגלל זה אני כל כך אוהבת את זה.

ספורט רכיבה על סוסים כולל 4 ענפים עיקריים: קפיצות ראווה, דרסז'( רכיבה אמנותית), מערבי ואקסטרים. ספורט הרכיבה הנו תחום הספורט היחידי בו משתתפים, כצמד סוס ורוכב, ללא הגבלת גיל או מין בתחרות משותפת.

במה שונה  רכיבה אקסטרים קאבוי  מתחומי רכיבה אחרים ?

זה שונה . צריך שיהיה חיבור אישי לסוס וגם צריך לדעת לעבוד איתו בשיתוף פעולה כדי שלא יפחד. הסוס צריך לסמוך עליך. ונוצר לי ולסוס שלי קשר אישי. הוא בוטח בי. 

—- איך משלבים עם לימודים וחברים ?

זה קצת קשה, אבל דווקא האפשרות להתפצל בין ימי אימונים לבין השגרה של בית ספר מאפשרת לי לשלב. מה גם שנוצרו לי קשרים חברתיים בחווה, אני מתאמנת בשבוע 4 פעמים כשעה וחצי. אנחנו בד"כ מגיעים לפני האימונים לעזור. אני מוציאה את הסוס מהתא, מברישה אותו ושוטפת אותו. בבית הספר כולם אומרים לי כל הכבוד, מכבדים את הלו"ז שנוצר לי ורואים את זה כמשהו מיוחד.

מה הטיפים לרוכבת המתחילה?  –

שתשקיע, שתרגיש את החיבור לסוס שזו חיה מיוחדת, הכי חשוב שתהנה, כשאני רוכבת על הסוס אני מרגישה אושר, אני מרגישה שאני מתנתקת מהכול וזה רק אני והוא שם.

___ מה הלאה? –

אני מקווה שאוכל להתחרות בחו"ל וגם שם להתפתח ולצמוח ולהמשיך בתחום הזה. אולי להיות מאמנת סוסים. אני עדיין מגבשת עמדה והשאיפה היא להמשיך עם החלום הזה ולהתפרנס מזה בעתיד.

ליאור דובובסקי מחוות Training LD באודים:  

"עונת 2022 הייתה טובה מאוד עבור לאנה והסוס עליו היא רוכבת-סיינה. הצמד עשה מקצים יפים ברמה גבוהה והזכיות הרבות של לאנה באליפויות בעונה החולפת, גם במלגת "נשים אלופות במכבי" הם תוצאה של השקעה גדולה והתחייבות מצד לאנה למקצוע הרכיבה ולתחרויות הרכיבה.

"אין ספק שלאנה היא אחת מרוכבות הנוער היותר מוכשרות שיש בארץ בענף האקסטרים קאובוי. אנו גאים מאוד בהישגיה ובבחירתה ע"י ועדת הנשים של מכבי ישראל ובטוחים שגם בעונות הקרובות עוד נשמע את השם שלה  פעמים רבות"

אורי חכם מנכ"ל ההתאחדות הלאומית לספורט הרכיבה בישראל: "מרגש מאד שרוכבת צעירה וכשרונית זכתה בפרס במסגרת "נשים אלופות מכבי", גאווה גדולה להתאחדות הלאומית לרכיבה ולחוות ld  באודים שם היא רוכבת ומתאמנת"

אודות ההתאחדות הלאומית לספורט הרכיבה על סוסיםפעילות ספורט הרכיבה בישראל, מרוכזת ומנוהלת ע"י ההתאחדות הלאומית לספורט הרכיבה. פעילות זו מתקיימת הן בארץ והן

בחו"ל. ההתאחדות הלאומית לספורט הרכיבה נוסדה בשנת 1964.והיא הגוף הרשמי היחיד, בתחום הרכיבה, המוכר ע"י מנהל הספורט במשרד התרבות והספורט, הועד האולימפי בישראל וההתאחדות הרכיבה הבינלאומית( fei).

בהתאחדות לרכיבה חברים 1800 איש מתוכם כ-1500 ספורטאים והשאר בעלי מקצוע אחרים בתחום ספורט הרכיבה. כ110 חוות הפועלות בישראל רשומות תחת ההתאחדות

ההתאחדות הלאומית לספורט הרכיבה פועלת באופן קבוע להגברת המודעות לבטיחות ברכיבה, שמירה על בריאות ורווחת הסוסים וכל זאת תוך הקפדה על הגינות בספורט והקפדה על כללי מנהל תקין.

Related Post

טורניר ״החלוץ״

Posted by - 29 במאי 2023 0
מפגש חשוב בין שחקנים צעירים במשחק מיוחד נגד שוטרי יס"מ. טורניר "החלוץ" אירח את שוטרי יס"מ שרון, שהשתתפו בפעילות, הסבירו…

יש גביע לנערים

Posted by - 22 במאי 2019 0
קבוצת נערים ג' של מכבי נתניה ניצחה בגמר גביע המדינה את הפועל חדרה 1:0 משער של עומר סולימאני. במכבי נתניה…

כדורגל וכתיבה   

Posted by - 14 בנובמבר 2022 0
החיבור בין ספרות לכדורגל אולי נשמע מוזר, אך השבוע במדיה טק העיר מבית "רגעים", הצליח המשורר רוני סומק שהתארח בספרייה בסדנת…
כלי נגישות