לאן נטייל השבוע ?

7 0

מח'ירבת מניה לגנוסר

הכינרת מלאה ומזג האוויר נוח לטיול. רשות הכינרת ממליצה על טיול רגלי מח'ירבת מניה לגנוסר.

איך מגיעים: לפני הכניסה לחוף חוקוק מבחינים במבנה עתיק מצד ימין, ממשיכים עוד קצת הלאה ומחנים את הרכב בחוף חוקוק (בתשלום) או ברחבת העפר בכניסה לאתר ספיר.

תיאור המסלול: אם חניתם בכניסה לאתר ספיר, ממשיכים ברגל עד שמגיעים לשערי ארמון בן 1,000 שנה, שהדרו עדיין נשמר. לאחר סיור בארמון יוצאים באותה הדרך בה נכנסתם ועוברים לחוף חוקוק הסמוך ומשם ממשיכים ללכת דרומה על קו החוף על 'שביל סובב כינרת'. עוברים בחוף אכסניית כרי דשא ובחלקו השני של חוף חוקוק, ממשיכים עוד כמאה מטר דרומה, בדרך צרה ירוקה ומרשימה עד שמגיעים לחורשת פיקוסים מרשימה במיוחד, מקום מקסים לעצירה, שהיה ומנוחה, הגדר הסמוכה מקיפה את אגף הדיג של משרד החקלאות. לאחר המנוחה ממשיכים צמוד לגדר עד שנפרדים ממנה וכשהיא מתעקלת עוקבים אחרי סימוני שביל סובב כינרת. בהמשך מגיעים למעבר בנחל עמוד, המעבר דורש להרטיב רגליים בגובה ברכיים ואלו שמוכנים יעשו זאת וזה יהיה נקודת רענון. אלה שלא מעוניינים יכולים לחזור על עקבותיהם.

לאחר שחוצים את הנחל ממשיכים עם השביל שיוליך אתכם לבית העלמין של גינוסר ומשם כניסה לקיבוץ. המעבר פתוח. חוצים את הקיבוץ על שפת הכינרת עד שמגיעים לבית יגאל אלון (אם פתוח ויש זמן מומלץ להיכנס ולהתרשם מהתצוגות במוזיאון-בתשלום). ממשיכים להקיף את תיירות גינוסר עד שמגיעים לנחל צלמון, פה מסתיים המסלול ואפשר לצאת לכביש הראשי עם טיילת נחמדה הצמודה לנחל עד לצומת גינוסר.

אורך המסלול: 3 ק"מ

רמת קושי: בינונית

'שביל סובב כינרת', אחד מהפרויקטים המרכזיים של איגוד ערים כינרת ורשות הכינרת, המאפשר מעבר חופשי לחופי הכינרת באמצעות שביל טיילות, נוח ונגיש, המקיף את הכינרת ומציע נופים ופינות חמד נסתרות. השביל הוסדר והוכשר לטיולים רגליים בעזרת מתנדבים וקבוצות נוער מבתי ספר מכל רחבי הארץ שנרתמו לעשייה, אימצו מקטעים שונים לאורך השביל, פרצו וניקו את התוואי, הציבו ספסלים בפינות החמד, התקינו תיבות קינון מסודרות לציפורים ונקודות תצפית ועוד. 

עד כה ניתן לצעוד בכ- 90% מהשביל שחובק את הכינרת ואורכו כ- 60 קילומטרים. ברשות הכינרת ואיגוד ערים כינרת ממשיכים לפעול לפריצת מקטעים נוספים שישלימו את אורך השביל ל- 65 קילומטרים סביב האגם הלאומי.

קרדיט צילום: מח'ירבת מניה לגנוסר-צילום דניאל וקנין

Related Post

קיץ לוהט לפנינו

Posted by - 29 ביוני 2021 0
קיץ 2021 הולך להיות מעניין במיוחד, מה בתוכנית ? מופעים של עילי בוטנר וילדי החוץ, זהבה בן, פסטיבל בירה, פסטיבל…

ריכוז מבצעי שופינג איי אל

Posted by - 6 בנובמבר 2022 0
עיצוב הבית רשת סולתם המתמחה בכלי בישול ואפייה, מצטרפת לחגיגות השופינג איי אל ומציעה עד 60% הנחה על מגוון פריטי הרשת,…

פורים בפתח

Posted by - 28 בפברואר 2022 0
כיצד ליצור תחפושת לפורים: שלד ביוטי  תחפושת שלד ביוטי היא טרנד עולמי, מדובר בתחפשות שהפכה לכוכבת במסיבות ברחבי העולם.  אז איך עושים את זה בבית?…

שומרים על שמורת האירוסים

Posted by - 29 בינואר 2019 0
הורחב המאבק נגד רוכבי שטח בשמורת האירוסים; עשרות בעלי אופנועי שטח אותרו והוזהרו – כנגד חלק מהם נפתחו הליכים. הורחבה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות