לאזן את הסוכר בדם גם כאשר נשברת השגרה

4 0

אם אתם סובלים ממדדים של טרום סוכרת, חשוב לשמור על אורח חיים בריא גם כשיוצאים משגרה.

מי שסובל מסוכר גבוה בדם, טרום סוכרת או סוכרת, וודאי קיבל המלצות לדיאטה מותאמת ועכשיו האתגר הגדול הוא לעמוד בה. בשגרה הרגילה זה יותר פשוט לחזור על תפריט הדיאטה והאתגר הגדול מתחיל כאשר נשברת השגרה. איך תאזנו סוכר בדם  99 או יותר מזה בזמנים שבהם היום יום שלכם לא נראה אותו דבר? במאמר הבא תקבלו דרכים מצוינות לעשות זאת.

לשמור על שגרת כושר

אחד העקרונות בדרך לאיזון מדדי הגוף ובמיוחד סוכר בדם הוא שמירה על שגרת כושר. ומה זה אומר שגרת כושר? כל אחד יכול לפרש את הנושא של שגרת כושר בצורה אחרת. יש אנשים שבשבילם כושר הוא פעמיים בשבוע, יש כאלו שכל השבוע ויש כאלו שמשלבים מספר סוגי כושר לאורך השבוע. אם אין לכם ידע בתחום ואתם רוצים להכניס לעצמכם שגרה מקצועית, כדאי, לפחות בהתחלה, להיעזר בשירות של מאמן כושר אישי .

מאמני כושר אישיים מבינים בתחום הזה ויודעים לכוון אתכם לשגרה נכונה שמתאימה עבור הסיבולת שלכם ועבור המטרות שאתם רוצים ליישם. ניתן להתחיל שיעורים קבועים עם מאמן פרטי ולאחר מכן לסגל לעצמכם שגרה נכונה יותר וטובה יותר.

להנות מאוכל נכון גם באירועים

אירועים קטנים או אירועים גדולים מזמנים לנו ארוחות טעימות שמוציאות אותנו משגרת הדיאטה המותאמת לנו. על אף היציאה מהשגרה, ניתן גם באירועים אלו לשמור על תפריט דיאטה נכון. כל מה שצריך הוא לזהות בתוך עודף המאכלים את אלו שמתאימים לתפריט שלכם. בכל אולם אירועים תמצאו על השולחן סלטים, בדרך כלל גם דגים ואתם בהחלט יכולים להנות מאוכל טוב ולהימנע מכל אותם מאכלים שאינם תואמים לדיאטה שלכם.

נסו להימנע מלאכול הרבה לחם, מלשתות משקאות מתוקים וברגע שמגיעים לשלב הקינוחים, לבחור לכם קינוח אחד קטן ולאכול רק אותו. כאשר תנהגו כך, אין סיבה שלא תצליחו לשמור על תפריט הדיאטה שלכם בצורה נכונה גם כאשר נשברה השגרה התזונתית שלכם.

אם מעדתם, לא להתייאש

השלב הקשה ביותר עבור אנשים שעושים דיאטה כדי לאזן מדדים או לרדת במשקל הוא החלק שבו מועדים. רבים מהאנשים שמועדים משגרת הדיאטה, מתייאשים ומוותרים על הכושר, על התפריט או על שניהם. הטיפ החשוב ביותר הוא לשים לב לכך שמעדתם, לסלוח לעצמכם ולא להתייאש. באותו הרגע להחליט על תזמון חדש שבו תחזרו לשגרה. זה יכול להיות חזרה לשגרה כבר מהארוחה הבאה או בבוקר שאחרי, אך בשום פנים ואופן אל תתייאשו.

לזכור שגם שמירה על המדדים זה הישג

עוד דבר חשוב שכדאי לדעת כאשר פועלים לפי דיאטה חדשה ושגרת חיים בריאה יותר, זו העובדה כי גם שמירה על המדדים זה הישג. לגוף שלנו לוקח זמן להתרגל למצב החדש. בהתחלה רואים ירידה במשקל ובמדדים ובשלב מסוים תחל עצירה וחוסר ירידה במדדים. מי שיצליח לעמוד במצב הזה, לא יתייאש וימתין שבוע או שבועיים, פתאום יראה כי הירידה מתחדשת. הגוף ראה שיש הרגל חדש, עצר לבדוק אתכם וכאשר הבין שאתם ממשיכים, הפך את דרך החיים הזו לשגרה.

לסיכום, בכל שגרת חיים חדשה של אורח חיים בריא, יש מספר עקרונות חשובים שאם תיישמו אותם באופן קבוע תגיעו לתוצאות. אנשים רבים לא מבינים למה הם לא צולחים את הדיאטה בכל פעם מחדש. הסיבה לכך טמונה ביכולת שלהם ליישם את העקרונות האלו. מי שניסה זאת מספר פעמים, יודע שלא מדובר בדבר קל, אך מי שיצליח, יזכה לאורח חיים בריא לכל החיים.

תמונה FREEPIK

Related Post

ירושלים בירתנו הנצחית

Posted by - 1 ביוני 2022 0
מאות מתושבי נתניה השתתפו בשירת המונים מרגשת של שירי ירושלים לכבוד יום שחרור עיר הבירהלרגל חגיגות 55 שנה ליום שחרור…
כלי נגישות