כתום מבית לבית

6 0

בשיתוף העירייה ותאגיד המחזור תמיר החל מבצע ההסברה בבתי התושבים לשימוש בפחי המחזור הכתומים. 

עיריית חדרה ותאגיד המחזור תמיר החלו בפעילות הסברה מבית לבית לשימוש נכון בפחי המחזור הכתומים שהוצבו ברחבי העיר.

כחלק ממדיניותה לאחריות סביבתית ומתוך מודעות לחשיבות הקיימות, מקדמת העירייה את נושא ההפרדה ומחזור פסולת בעיר, ובתוך כך גם מחזור אריזות בפחים הכתומים.

במקביל להצבת הפחים הכתומים החל מבצע הסברה נרחב, הכולל גם חלוקה מדלת לדלת של  סל רב פעמי ועלון הסברה, במטרה לסייע לתושבי העיר להפריד אריזות בקלות ונוחות מרבית. בנוסף,

בהמשך השנה יבוצעו פעילויות חינוכיות בגני הילדים, בבתי הספר ותכנים חווייתיים גם לאוכלוסייה הבוגרת. מטרת המאמץ ההסברתי, לעודד יותר ויותר תושבים להצטרף למהפכת המחזור ולהתחיל להפריד אריזות כבר בבית.

מתקני המחזור הכתומים המוצבים ברחבי העיר הם בעלי קיבולת גדולה במיוחד, ומיועדים לאיסוף פסולת אריזות על-פי חוק האריזות התשע"א 2011. מאז הצבתם בחדרה מתקבלים עדכונים מתאגיד המחזור תמיר לגבי נפח מרשים של המחזור ואיכותו.

הפחים הכתומים מיועדים לפסולת אריזות מכל הסוגים (מלבד זכוכית וקרטון), ריקות מתכולתן, כולל אריזות פלסטיק של מוצרי מזון (למשל אריזות של מוצרי חלב או קופסאות של סלטים; שקיות ניילון; אריזות קלקר; אריזות של מוצרי היגיינה (כמו שפופרות משחת שיניים או בקבוקי סבון נוזלי); שקיות חלב; שקיות מזון (כמו אריזות אורז או עדשים); שקיות של חטיפים; שקיות אריזה מפלסטיק ועוד; אריזות מתכת כמו קופסאות שימורים, מכלים של דאודורנטים ושל תרסיסים שונים, אריזות של תחליפי חלב לתינוקות, אריזות של מוצרי טיפוח וכדומה; קרטוני משקה, חלב ומיץ. יצוין כי קרטוני המשקה עשויים מקרטון ומפלסטיק שנועד למנוע את נזילת הנוזלים ועל כן יש להפרידם לפח הכתום ולא לפח הנייר.

האריזות נאספות מהפח הכתום, מועברות לתחנת מיון, ממוינות לפי סוג החומר, ונשלחות למפעלי מחזור שונים בארץ ובעולם. אריזות הפלסטיק עוברות מיון, גריסה ושטיפה ומעובדות כחומר גלם ממוחזר בתעשיית פלסטיק, לייצור מגוון מוצרים לחקלאות, ביגוד, תשתית ואריזות חדשות. אריזות המתכת עוברות התכה במפעלי המתכת ומשמשות לייצור מוצרים בתעשיית הבניין  ומוצרי מתכות.

יודגש כי בעת השלכת האריזות למכלים יש להקפיד שיהיו ריקות משאריות מזון, כדי לא לפגוע בתהליך המחזור.

Related Post

כאן היה ביתי

Posted by - 13 באוגוסט 2020 0
ניצולת שואה שהתגוררה במשך שנים ליד גן "זית" ויצרה קשר ייחודי, עזבה את העיר לדיור מוגן והתרגשה לגלות שילדי הגן…

מובילים יחד למען הנוער

Posted by - 5 בנובמבר 2018 0
טקס סיום תוכנית מיל"ה התקיים במית"ר "נירים", אחרי שנת פעילות אינטנסיבית בהובלת משטרת ישראל ואגף הרווחה בעיריית חדרה.  במית"ר "נירים",…

טיול ובטיחות

Posted by - 16 בדצמבר 2018 0
המטה העירוני לבטיחות בדרכים והמדור להתנדבות של עיריית חדרה ארגנו טיול לחיפה, כהערכה ליושבי-ראש ופעילים של ארגוני המתנדבים הרבים בחדרה. …

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות