כנס קהילה בבית המורשת ליהדות אתיופיה

8 0

רבים מבני הקהילה האתיופית בחדרה השתתפו בכנס קהילה בהשתתפות ראש העיר צביקה גנדלמן, אנשי ציבור מבני העדה וקייסים | במסגרת הכנס חולקו תעודות הערכה למתנדבים המסורים מהקהילה בתקופת הקורונה

לאחר הפסקה ארוכה בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, נערך בשבוע שעבר כנס קהילה בהשתתפות רבים מבני הקהילה האתיופית בעיר. במהלך הכנס שהתקיים בבית המורשת ליהדות אתיופיה, בהשתתפות ראש העיר צביקה גנדלמן, אנשי ציבור מבני העדה, הנהלת בית המורשת, קייסים וכאמור, תושבים רבים, נערך דיון עם המשתתפים בהובלת חבר המועצה ומחזיק תיק השכונות הותיקות טספאי אדרג'או, על נושאים שונים הנוגעים לצרכיה הייחודיים של הקהילה, וכן על העשייה העירונית המתבצעת לקידום יוצאי אתיופיה בחדרה, בכללה שיפור פני השכונות הותיקות, הקמת ועדי בניינים בשכונות, וכן אירועים שונים כגון טקסי זיכרון לנספים בדרך לישראל, אירועי סיגד עירוניים, אירועי תרבות, וכמובן בית המורשת המקיים פעילות של תיעוד, תרבות וקהילה, ויורחב במהלך השנה הקרובה למוזיאון ומרכז מבקרים.

במהלך הכנס דיברו גם יו"ר הנהלת בית המורשת גדי קינדה, מנכ"ל בית המורשת דני מששה ויו"ר הועדה להקמת מרכז המבקרים בבית המורשת, דוד זגיה, שהדגישו כי על הקהילה האתיופית בחדרה לשמור על איחוד ובכך להעצים את כוחה. בנוסף, גם הקייס גרמאו מגבעת אולגה, הקייס יוסף משכונת הפועל המזרחי והקייס רועי מחדרה נשאו דברים בכנס המרגש, בתפילה מסורתית לאיחוד הקהילה, בהקשר של תקופת בין המיצרים. לצד השיח שהתקיים בכנס, הוגש כיבוד אותנטי כגון לחם הדבו המסורתי, ומטעמים שונים מהמטבח האתיופי, שהוכנו על ידי מתנדבות מהקהילה.

בנוסף, חולקו במהלך הכנס תעודות הערכה מרגשות למתנדבים ומתנדבות מהקהילה, שפעלו בתקופת הקורונה בשכונות הוותיקות, במסגרת פורום טמרצ' הארצי ובשיתוף עם משרד הרווחה ואגף הרווחה העירוני וחבר המועצה אדרג'או וחילקו אריזות מזון מיוחדות לקשישים ולמשפחות חד הוריות, עם מוצרים מהמטבח האתיופי כגון קמח טף, עדשים, בונה (פולי קפה טריים) ועוד, וסייעו להפגת תחושות הבדידות והחרדה בקרב התושבים בתקופת הסגרים. אדרג'או, שהודה לראש העיר גנדלמן על העשייה העירונית הענפה לקידום הקהילה האתיופית בעיר ומתן מענה מיטבי לסוגיות שמעלים התושבים, אמר כי "ההיענות המהירה של ראש העיר בכל עת, היא המנוע והכוח שנותנים לנו להמשיך לעזור ולקדם את הציבור האתיופי בשכונות הוותיקות, בנוסף, אני רוצה להודות לעובדי הרווחה, ומחלקת שותפויות בקהילה, שאת עבודתם אני מוקיר ומעריך, והם הראשונים שמגיעים לשטח." אדרג'או הוסיף ופנה אל המתנדבים והמתנדבות ואמר כי פעולותיהם למען הזולת, בייחוד בתקופה קשה בה התפשטה תחלואת הקורונה, הן ביטוי לעוצמה אנושית ייחודית ומרגשת עליה הוא מכיר תודה.

Related Post

בגרות במתמטיקה במרכז הצעירים

Posted by - 5 באוגוסט 2018 0
קורס בגרות במתמטיקה ברמה של 4 יחידות מוצע במרכז הצעירים העירוני "טורבינה", כדי לאפשר לצעירים השלמה או שיפור ציוני הבגרות. …

מסרים של חיבור

Posted by - 12 במאי 2021 0
חברי מועדון נגיש רגיש העלו את רחשי ליבם במסרים שנתלו על כרזה גדולה בחזית המועדון, במטרה להעמיק את החיבור בינם…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות