כנס איכות חיים וסביבה

8 0

עשרות רשויות מקומיות, ובהן חדרה, הציגו את פעילותן בתחומי איכות החיים והסביבה, בכנס שקיים מרכז השלטון המקומי

מאת: ברק גולן

עשרות נציגים מעיריות בכל הארץ השתתפו בכנס של מרכז השלטון המקומי בנושא "ברית ערים לאיכות חיים וסביבה".

את הכנס אירגן פורום ה-15 בראשות מנכ"ל הפורום עו"ד איתן עטיה, שהציג בפני הנוכחים את ההתפתחויות העדכניות בנושא איכות הסביבה וכיצד ערים מגיעות לפתרונות יצירתיים המשפיעים על איכות חייו של התושב.

כידוע, במרץ 2018 חתמו 17 עיריות, ובהן חדרה, על אמנת "ברית ערים לאיכות חיים וסביבה" של  פורום ה-15, המהווה מתווה משותף ליישום קיימות בעיריות הגדולות והבינוניות בישראל.  התוכנית מציבה חזון משותף לקידום קיימות עירונית ופורטת את הצעדים האופרטיביים למימושו, בששה תחומי פעילות: ניהול בר-קיימא, אנרגיה ובנייה, תחבורה וניידות בעיר והמרחב העירוני וקהילה.

את עיריית חדרה ייצגה המשנה לראש העיר, חדוה יחזקאלי, הממונה על תיק איכות הסביבה בעיריית חדרה. יחזקאלי: "מתווה הפעולה של התוכנית מאפשר לעיריות לקדם את  איכות החיים של התושבים ולאזן בין מגוון השיקולים והצרכים הסביבתיים והעירוניים. המתווה נותן מענה בכל הרמות, החל מרמת העירייה ועד להנעת שינויים בהתנהגות התושבים".

הכנס במרכז השלטון המקומי נועד להצגת הפעילות וההישגים של כל עירייה, ולהזין אלה את אלה ברעיונות ובפתרונות ישימים היכולים להתאים לכלל האוכלוסייה.

לדברי יחזקאלי, "פורום ה-15 משמש כמטה מקצועי במימוש התוכנית, באמצעות רישות המידע וההזדמנויות, הכשרות  והדרכות, למידת עמיתים, פעילות מול משרדי הממשלה ופיתוח כלי מדיניות משותפים. אין ספק שמטרת הכנס הושגה במלואה, ובין נציגי הרשויות הייתה הפריה הדדית של ידע, שיתוף ולימוד מההצלחות של הרשויות השונות".

Related Post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות