כן, אדוני ראש הממשלה

5 0

בתערוכה המוצגת בגלריה על הצוק בנתניה, תוכלו להתרשם מראשי הממשלות הישראליים, המוצגים מזווית קצת אחרת.

בתערוכה המתקיימת בימים אלה בגלריה על הצוק בנתניה, מציג האוצר גיא מורג צפלביץ' את ראשי הממשלה הישראליים בראי האמנות בזוויות מעניינות במיוחד. כידוע, מעמד, כוח, כסף ופוליטיקה עמדו מאז ומעולם מאחורי היצירה אמנותית, כאשר הפוליטיקה מהווה חלק חשוב מהאמנות, והיצירה פעמים רבות אף משמשת כביקורת כלפי החברה והשלטון.

24b

התערוכה, שתוצג עד ה-15 ביוני בגלריה על הצוק בנתניה, אמנם עוסקת בפוליטיקאים, אך אינה תערוכה פוליטית. אמנים ישראלים שונים בסוג יצירתם ובדורות אותם הם מייצגים, מביאים לפני המבקר בה, לא פורטרט ממלכתי של ראשי הממשלה או "אמנות מגויסת", אלא את דרך ראייתם אותם. כל אחד ואחת מהם טבעו בבד, בנייר, בחומר, ביצירת הווידיאו ובאיור את יחסם, אמונותיהם ורגשותיהם כלפי מושא היצירה, ואת מה שהוא מייצג עבורם. ולכן, התוצאה הסופית היא תמיד שילוב בין האדם האמתי ובין זה שבדמיונו של האמן.

בין היצירות המוצגות בתערוכה משתתפים: אורי הופמקלר, אורי ליפשיץ, איתי זלאיט, בתיה לישנסקי, גילת אורקין, גרי גולדשטיין, דוד טרטקובר, זויה צ'רקסקי, זיו קורן, חן וינקלר, חנוך פיבן, יגאל שתיים, יגאל תומרקין, יובל ישראלי, כפיר מהצרי, עמית שמעוני, פיטר מקס, צחי פרבר, שחר מרקוס.

צילום באדיבות היכל התרבות

Related Post

ליל המדעניות והמדענים הצעירים

Posted by - 12 בנובמבר 2018 0
הפיכת רעיון למציאות, יזמות וחדשנות, רובוטיקה, המצאות וגאדג'טים – הם רק חלק ממפגש חוויתי שיתקיים בפלנתניה ומיועד לבני ובנות 10…

תערוכה חדשה 

Posted by - 8 בנובמבר 2022 0
בימים אלה נפתחה בגלריית האמנות העירונית הפועלת ברח' תל חי – תערוכה חדשה ומרגשת של האמן יוסי ארדיטי. אוצרת התערוכה…

חוגגים סוכות בטבע

Posted by - 21 בספטמבר 2023 0
בכל מקום שתעצרו יש חוויה שמחכה לכם, ואם זה בטבע שלנו אז אנחנו מציעים לכם לא לחשוב פעמיים ולצאת עם…

אמנות על קירות

Posted by - 15 בינואר 2019 0
נורית זלצמן, בעלת אוסף ייחודי של אמנות ישראלית ובינלאומית, חושפת את הקשר בין עיצוב לאמנות באמצעות תכנית האדריכלים של חברת…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות