כמה מתושבי נתניה מתעסקים בפלאפון בזמן נהיגה? התשובה: יותר מידי!

7 0

מתנדבי עמותת אור ירוק ערכו לאחרונה תצפיות בכל רחבי הארץ בכדי לבחון עד כמה דעתם של הנהגים הישראלים מוסחת בזמן הנהיגה. במהלך הפעילות נצפו כ-6,408 נהגים במעל- 100 רשויות מקומיות ברחבי הארץ. בתצפיות בדקו המתנדבים האם הנהגים מדברים בטלפון ללא דיבורית, מחזיקים אותו בידם, קוראים עיתון, מתגלחים, מתאפרים, אוכלים או מתעסקים עם הנוסעים או עם חפצים במושב האחורי.

התצפית נעשתה בשיתוף בנק דיסקונט. בנוסף המתנדבים במהלך הפעילות הסבירו לעוברים ושבים על הסכנות העולות מהיסח דעת בדרכים וחילקו צמידי סיליקון עם מסרי בטיחות בדרכים.

ואלו תוצאות התצפיות בנתניה

    • מספר הנהגים שנצפו: 106
  • אחוז הנהגים שהתעסקו בדברים נוספים תוך כדי נהיגה: 42%

 

  • מתוך כלל הנצפים – אחוז הנהגים שהתעסקו בנייד: 5%
  • מתוך כלל הנצפים – אחוז הנהגים שעסקו בפעילות אחרת (התעסקות במושב האחורי, קריאת עיתון, גילוח, איפור, אכילה): 37%

93% מהציבור חושב שלקרוא ולכתוב הודעות בטלפון הסלולארי במהלך נהיגה זו פעולה מסוכנת במידה רבה או רבה מאוד, דבר שלא מפריע ל-47% להודות שהם עושים זאת, הסקר בוצע באמצעות מכון הסקרים "מאגר מוחות".

מהסקר עולה עוד כי 45% מהנשאלים הודו שהם מדברים בטלפון הנייד במהלך נהיגה ללא דיבורית ו-84% הודו שהם מדברים בטלפון הנייד במהלך נהיגה עם אוזניה או בדיבורית.

הסקר, ביקש לבחון את שיעור הנהגים בישראל אשר מדברים וקוראים / שולחים הודעות SMS בזמן נהיגה, ואת תפיסת הסיכון הכרוכה בפעילויות אלה.

תפיסת הסכנות ברורה מאוד – 93% חושבים שזה מסוכן במידה רבה או רבה מאוד לגלוש באינטרנט וברשתות החברתיות במהלך נהיגה. 80% טוענים כי זה מסוכן במידה רבה או רבה מאוד גם לדבר בטלפון הסלולארי במהלך נהיגה. 24% מהנהגים חושבים שלדבר בטלפון במהלך נהיגה  עם דיבורית או אוזניה היא גם פעולה מסוכנת במידה רבה או רבה מאוד.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "על מנת לצמצם את התופעה המסוכנת של נהגים שדעתם מוסחת בזמן נהיגה, הגיע הזמן שהמדינה תילחם בנהגים שמזלזלים ומסכנים את החיים של כולנו, חייבים להגביר את הנוכחות המשטרתית בכבישים  ועל ידי כך להגביר את ההרתעה. כשנהג יראה ניידת משטרה בכביש הוא לא יחזיק את הנייד ביד, לא יתגלח ולא יסיט את המבט מהדרך. אם היו מספיק ניידות משטרה, אם הייתה אכיפה משמעותית ובולטת בכבישים, אם הנהג היה חושש באמת להיתפס הפעולות האלה היו נפסקות ותאונות רבות יכלו להיחסך".

בנק דיסקונט: "בנק דיסקונט מייחס חשיבות רבה לנושא הבטיחות בדרכים ושמח לשתף פעולה עם עמותת אור ירוק בנושא "היסח הדעת" בנהיגה. הבנק פועל למען הקהילה במגוון תחומים וזאת באמצעות מערך של למעלה מ-1,000 מתנדבים מקרב עובדי הבנק, תרומות וחסויות שהבנק מעניק למיזמים ייחודיים, כגון זה".

צילום: עמותת אור ירוק

אור ירוק 1

Related Post

ענישה חמורה לתוקפים צוות רפואי

Posted by - 16 בנובמבר 2021 0
יו"ר הקואליציה ויו"ר ועדת הבריאות ח"כ עידית סילמן הגיעה השבוע לסיור בבי"ח לניאדו, בעקבות אירוע התקיפה שהתרחש בשבוע שעבר במחלקה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות