כמה זמן צריך להתכונן למבחן הפסיכומטרי

9 0

כדי להצליח בפסיכומטרי צריך להשקיע את מלט המרץ וללמוד היטב על מנת להשיג ציון מעולה שהרי מטרת הבחינה הפסיכומטרית היא למיין את התלמידים לקבלה למסלולים השונים באקדמיה. רבים מעוניינים להצליח בפסיכומטרי על מנת שלא תהיה להם בעיה להתקבל על מנת להצליח יש ללמוד היטב לבחינה.

במאמר זה נענה על השאלה האלמותית זאת שתמיד שואלים אלו שמתחילים ללמוד לבחינה הפסיכומטרית כמה זמן צריך להתכונן לבחינה הפסיכומטרית על מנת לענות לשאלה זו תשובה מלאה יש להתייחס היטב למספר אילוצים ושאלות שיקבעו היטב את התשובה שמתאימה לכם במדויק כי לשאלה הזאת יש אלף פנים.

כמה זמן צריך להתחיל להתכונן

המטרה של מבחן הפסיכומטרי היא למדוד את יכולות הלמידה שלכם ולכן יש כאלו שיכולות הלמידה שלהם הם מעולות ולכן אינם זקוקים ללמידה רבה למבחן ויש כאלו שיכולות הלמידה שלהם להן לא ממש טובות ולכן הם צריכים לתרגל על מנת להשתפר ביכולות אלו. קיימים קורסים לפסיכומטרי המלמדים יכולות אלו ישנם קורסים המתחילים שלושה וחצי חודשים לפני מועד הבחינה וישנם ארבעה חודשים לפני הבחינה המיועדים ללקויי למידה . חשוב מאד להתכונן לבחינה כי רבים מהמוסדות להשכלה גבוהה מייחסים חשיבות רבה מאד לציון הפסיכומטרי בדיוק כמו ציוני הבגרויות ולכן ציון גבוה בפסיכומטרי יכול לשפר את סיכויי הקבלה שלכם.

להתחשב בעבודה או בצבא או באילוצים אחרים

כאשר מתכוננים לבחינה הפסיכומטרית יש לוודא כי אכן יש לכם מן מספק על מנת להתכונן אליה ברצינות יש להשקיע את הזמן הקצוב על מנת שתוכלו  ללמוד היטב מבלי שהדבר יפגע באילוצים האחרים שלכם העבודה או בצבא ולכן לפני שמתחילים ללמוד צריך לוודא כי אכן יכולים לעבוד ולהמשיך להתנהל בעבודה בלי לפגוע בשגרת הלימודים.

כמה זמן צריך ללמוד?

בקורסי ההכנה לפסיכומטרי בהתחלה לומדים פעמיים בשבוע וככל שמתקרב מועד המבחן יכולים ללמוד גם כל יום על מנת לבצע סימולציית למבחן .

ללמוד בבוקר או בערב

רבים מעדיפים ללמוד בבוקר כי בבוקר רבי מצליחים לקלוט את החומר הנלמד טוב יותר וגם הפסיכומטרי חלק יעדיפו בבוקר אחרים יעדיפו ללמוד בערב על מנת לשלב עבודה בבוקר אבל למרות שמבחן פסיכומטרי הוא אחד מהמבחנים החשובים ביותר  שתעשו א לא כאי שהוא יעיב על שגרת החיים שלכם.

מספר כללים על מנת להתכונן למבחן בזמן הקצר ביותר

הצבת מטרה

כלל זה מיועד לאלו מכם שרוצים לעבור את המבחן במועד אחד הדבר בהחלט אפשרי אם משקיעים את הזמן ואת יכולת הלמידה אך אינכם רוצים לעבור את המועד הנוכחי אתם יכולים ללמוד לאט ולנסות שוב יש הרבה מועדי פסיכומטרי

החיים נמשכים

יחשוב מאד לדעת כי החיים נמשכים אל תתנו לעצמכם להשקיע בלימודים ותמשיכו לעבוד מצד שני הזמן לא מתאים לעבוד במשרה מלאה שכן לא תוכלו להשקיע את הזמן לשדרג את היכולות הלימודיות שלכם והכסף עלול לרדת לטמיון.

בניית לו"ז רשמי

על מנת ללמוד היטב והלימוד יהיה אפקטיבי חשוב לבנות לו"ז שבועי עם זמן מוגדר לכל פעולה ופעולה אם אתם מתקשים בקביעת  הזמן ובבניית לוח הזמנים אתם יכולים לפנות אל המדריך שיעזור לכם בבניה של הקורס.

התקדמות הדרגתית

חוב מאד להתקדם בצורה הדרגתית יכולת הלמידה היא יכולת נדרשת ולכן חשוב מאד שתוכלו לדאוג לכך

למידה מטעויות

חשוב מאד ללמוד מטעויות בכל המצבים אך במיוחד במהלך המבחן הפסיכומטרי התעכבות אל הטעויות יעזרו לכם ללמוד היטב מטעויות ולהצליח במבחן האמיתי לבסוף תלויה בכם.

תמונה FREEPIK

Related Post

ביטחון התושבים בעיר

Posted by - 23 בינואר 2024 0
כ-180 איש השתתפו ביום ראשון בערב בכנס הסברה ורישום למשמר העירוני נתניה שקיימה העירייה. הקמת המשמר העירוני מצטרף לשורת פעולות…

נתניה חוגגת סיגד

Posted by - 4 בדצמבר 2019 0
מאות השתתפו באירועי חג הסיגד בנתניה, שבמרכזו ובמעמד נכבדי העדה הוקרן הסרט "עץ התאנה" מאת ברק גולן השבוע חגגה נתניה…
כלי נגישות