כל מה שרצית לדעת על חרדת ביצוע ולא העזת לשאול

7 0

בשיתוף פרמה גורי

לעיתים הדרך להנאה רצופת אתגרים. גברים רבים בשלבי חיים שונים מתמודדים עם חרדת ביצוע הפוגעת בחיי המין ואף עלולה להוביל למצב של אין אונות.

ממה אתה חושש לפני קיום יחסים?
חרדת ביצוע יכולה להיגרם בעקבות קושי פיזי או מצב בריאותי, אך לרוב היא מזוהה עם מצב נפשי ירוד – מתח, לחץ, דימוי וביטחון עצמי נמוכים. הערכה נמוכה לגבי הביצועים העתידיים אשר פוגעת בתפקוד. כאשר גבר נכווה וסבל בעבר מקשיים בתפקוד המיני הוא עלול להתחיל את האקט המיני הבא בעמדת נחיתות המבוססת על החשש שלו להיכשל. במקרה זה, יכול להיווצר מעגל קסמים אכזרי כאשר כל פעם מחדש בעקבות האכזבה, התסכול או הכישלון מהפעם הקודמת, הוא יתאכזב או ייכשל כל פעם מחדש. זו סיטואציה מוכרת בחיים ולא רק בחדר המיטות, אבל מה ניתן לעשות על מנת לאפשר הנאה מינית ולהפחית את הסיכוי לאין אונות?

היכון, הכן, להתמקד ולהירגע לפני האקט המיני
בשלב הראשון, כדאי לבצע בדיקות רפואיות על מנת לשלול מצב רפואי כגון סוכרת או בעיות לב, שיכולים אולי לבוא לידי ביטוי בקושי בתפקוד המיני. לעיתים, מחלות רקע ותופעות לוואי של תרופות שונות יכולות לגרום לבעיה בתפקוד, בייחוד תרופות נגד דיכאון וחרדות.
בשלב השני, במידה ולא אובחנו מצבים רפואיים, חשוב מאוד להפחית את מצב הלחץ לקראת האקט המיני. יש לזכור שחרדת ביצועים יכולה לנבוע גם מלחצים כלליים המהווים מעין רעשי רקע כמו לחץ בעבודה. פעולות הרגעה והרפיה יזומות, תרגול מדיטציה ובעיקר מיינדפולנס יכולות לסייע מאוד בהשגת תחושת הרוגע וההתמקדות לצורך התפקוד המיני.
מחקרים שונים בדקו את ההשפעה החיובית שיש לטיפול קוגניטיבי התנהגותי – CBT על התפקוד המיני, כאשר שינוי גישה וזיהוי האמונות המגבילות והתמקדות גבוהה יכולים לסייע בנושא. כדאי מאוד גם לשתף את הפרטנר בחרדת הביצועים על מנת לחשוב ביחד כיצד ניתן ליצור אווירה אינטימית, תומכת ונעימה יותר. כדאי לחשוב איך אפשר להוריד את הדריכות לקראת האקט, לשנות אווירה, לעמעם אורות, מוסיקה מרגיעה במיוחד ומשחק מקדים.

מה בין שנת לילה טובה ואוכל מעורר לבין ביצועים בשטח?
חשוב מאוד להקפיד על שנת לילה טובה, נדודי שינה עלולים להוביל לפגיעה באון. לתזונה מסוימת יכולה להיות השפעה ממריצה בהעלאת החשק המיני ושיפור הביצועים. מאכלים דוגמת שוקולד מריר, צדפות, זרעי דלעת, אגוזי ברזיל, בננה ומבחינת שתייה – מיץ רימונים, כל אלה מכילים רכיבים מעוררים וממריצים. קיימים צמחי מרפא היכולים לסייע בהגברת האון והתאווה והעלאת התפקוד, חשוב לבדוק אילו אלטרנטיבות מן הטבע קיימות על מנת להפחית את התלות ואת הסימפטומים שיש לתרופות מרשם. 
פעילות גופנית על בסיס קבוע אף היא יכולה לתרום בהורדת הלחץ וכן בהעלאת זרימת הדם שחיונית לאקט המיני. נסו אופציות שונות עד שתמצאו את הנוסחה המנצחת עבורכם בהתמודדות עם חרדת ביצוע.

היכנסו למידע נוסף אודות חרדת ביצוע ותופעת אין אונות באתר פרמה גורי. וירמקס מבית פרמה גורי היא טבלייה חזקה לגבר עם רכיבים מהטבע.

קרדיט לתמונה: pixabay

Related Post

פקקי ענק במחלף פולג

Posted by - 3 באוגוסט 2022 0
השבוע החלו בעבודות מחלף פולג ויחד איתם עומסי תנועה רבים וקשים. העבודות בגשר הן עבודות בטיחות ותחזוקה הכרחיות ומחוייבות מציאות…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות