כל מה שרציתם לדעת על ניקוי פאנלים סולאריים

7 0

לאור עליית מחירי החשמל בשנים האחרונות רבים מחפשים דרכים אחרות לספק חשמל לביתם. מערכות פאנלים סולאריים הפכו בשנים האחרונות להיות הפתרון האופטימלי עבור רבים. ההתקנה של המערכות די מהירה, ניתן להפיק חשמל לצריכה אישית ואם אינכם משתמשים בכל החשמל שמיוצר במערכות הסולאריות תוכלו להזדכות על כך מול חברת החשמל. כדי לשמור על המערכת עובדת ותקינה, יהיה עליכם להעבירה ביקורת אחת לשנה וגם לבצע ניקוי פאנלים סולאריים פעמים בשנה.

אם אתם בעלי מערכת פאנלים סולאריים בביתכם, כבר אתם יודעים את כל היתרונות של המערכת וכבר וודאי שהתחלתם ליהנות מחשמל שאתם מיצרים לעצמכם בזכות הפאנלים החדשים. כדי שתמשיכו וליהנות מחשמל שאתם מיצרים באמצעות המערכת עליכם לנקות את הפאנלים כדי לאפשר להם לקלוט את קרני השמש בצורה הטובה ביותר וגם למנוע התחממות יתר של תאים מסוימים במערכת.

הגורמים שמפריעים לפאנלים הסולאריים שלכם להפיק את המרב:

ישנם כמה גורמים שיכולים להפריע למערכת ליצור את החשמל שלשמה המערכת הותקנה, אחת הבעיות הראשיות שנשכחות מבעלי נכסים רבים הוא ניקוי פאנלים סולאריים שמאפשרים את קליטת קרני השמש להפקת החשמל. אנחנו הרי נהנים מהשימוש בחשמל, אך היות והפנלים מותקנים על גג ביתנו, אנחנו שוכחים לבדוק אם הם נקיים. כדי להקל עליכם, שימו לעצמכם תזכורת אחת לחצי שנה, לנקות את הפאנלים הסולאריים בביתכם. כך אתם תמנעו תקלות שעלולות לצוץ עקב התחממו יתר של תאים סולאריים או מיצירת נקודה חמה.

התחממות תאים סולאריים או היווצרותה של נקודה חמה, הן תקלות מוכרות אך בהחלט ניתן למנוע אותן. הדרך הפשוטה והמהירה ביותר לתחזוקה מתחילה בניקוי הפאנלים הסולאריים בביתכם. פאנלים מלוכלכים למעשה חוסמים חלקים רבים על פני הפאנלים ומשאירים אזורים מצומצמים יותר של פאנל נקי. האזור הנקי, שטרם התלכלך קולט יותר מהר את קרני השמש מה שגורם לו להתחמם מהר יותר, התאים האחרים קולטים לאט יותר את קרני השמש וכך למעשה התאים הסולאריים מתקלקלים מהר יותר מהאחרים. כך גם בהיווצרות נקודה חמה שגם כאן נגרמת מאותה הסיבה.

האם אני חייב להזמין חברת ניקיון לפאנלים סולאריים?

לא! אתם בהחלט יכולים לנקות את הפאנלים לבד. עליכם להצטייד בחומרים ובכלים המתאימים ולאחר מכן לנקות את הפאנלים עם מים רכים מתי שמתאים לכם. אתם לא צריכים להיות תלויים בצוות שצריך להתאים את לוחות הזמנים שלכם לשלו, אינכם צריכים לקנות מוצרים יקרים ומסוכנים ולמעשה ניקוי פאנלים סולאריים מתבצע עם מברשת ייעודית ומים.

איזו מברשת מומלצת לניקוי פאנלים סולאריים?

חשוב לקנות מברשת איכותית המתאימה לניקוי פאנלים סולאריים. סיבי המברשת צריכים להיות רכים במיוחד ומומלץ לבחור באחת המיוצרת עם 5 פאות כדי להקל עליכם את השימוש בה. היעזרו במוט טלסקופי שיאפשר לכם גישה לכל הפאנלים ולצינור מים ארוך שיאפשר לכם חופש תנועה. אם אתם מבצעים ניקוי פאנלים סולאריים בפעם הראשונה, מומלץ להצטייד בערכה איכותית שתישאר אתכם לאורך זמן.  

Related Post

המהירות מ… השטן

Posted by - 16 ביולי 2019 0
נתפסה נוהגת במהירות מופרזת ברכב ללא טסט מעל שנתיים ובדיון בבית המשפט נקבע לה קנס בסך 750 ₪ בלבד… האמנם?…

גם השנה "רצים לזכרם"

Posted by - 11 באפריל 2021 0
המירוץ המסורתי לזכר חללי מערכות ישראל יתקיים ביום הזיכרון 14.4.21 בשעה 17:30 בכל הארץ שבוע הבא יחול יום הזכרון לחללי…
כלי נגישות