כל מה שרציתם לדעת על מלגזות

7 0

עוד בטרם נבחר מלגזה לעסק שלנו, או לארגון או עבור כל פרויקט ספציפי שעבורו נזדקק לכוח שינוע רב, יש צורך לפני כן לשקול מספר פרמטרים. מאחר שלא מעט אנשים יכולים להתבלבל בין כל הסוגים הקיימים כיום ועם זאת אין להם גם מושג על כל היכולות של מכונה זו, אנחנו כאן כדי לסייע ולעשות מעט סדר בבלגן. יש באמת מגוון של מלגזות שכל אחת יכולה להתאים לתנאי שטח מסוימים ולסוג עבודה כזה או אחר ואחרי הכל, לא בכל יום תלכו לבחור מכונה בסדר גודל כזה ולכן מדובר בבחירה שיש לעשות בקפידה ובהתאם לצרכים שלכם. אז כיצד ואיך עושים את זה ? הכל במאמר לפניכם.

ייעודה של המלגזה

המלגזה הינה למעשה כלי רכב ייחודי שכל מטרתו הינו שינוע של משאות כבדים מנקודה אחת לשנייה. זה יכול להיות משא שאמור לעלות לגובה רב או משא של סחורה שצריכה להתנייד בתוך מפעל או נמל ממקום למקום. אנחנו ניחשף למלגזות בעיקר במחסנים, מפעלים ובמקומות עבודה תעשייתיים, במחסני לוגיסטיקה, בענף החקלאות, התקשורת וגם במעברי דירות ומשרדים וכן הלאה.  

כל סוג לכל צורך                                                                                               

יש היום מגוון של סוגים שמגיעים בגדלים, במנגנונים ובשיטות הפעלה שונות. חלקן פועלות על מנוע חשמלי וחלקן על מנוע דיזל. מלגזה שפועלת באמצעות מנוע דיזל תתאים לשטח חיצוני שכן היא פולטת עשן רעיל וגם מרעישות מאוד, על כן מומלץ לרכוש אותה עבור עבודות שמתבצעות בשטח פתוח ועל אחת כמה וכמה אם עבודת השינוע מתבצעת בתנאי שדה מאתגרים. המלגזה החשמלית שנחשבת להרבה יותר חרישית ואינה פולטת חומרים רעילים, תתאים לחלל פנימי כמו ארגון סחורה במחסן, היא גם תתאים לחלל צפוף כמו חניונים וכל מתחם סגור למטרות סדר וארגון. גם בחשמליות יש כמה סוגים לבחירה כמו "מלגזה חשמלית אדם הולך" ,שמתניידת בשטח באמצעות מפעיל, "מלגזות צריח" שמתוכננות לעבודה באזורים צרים במיוחד ועוד.

כל אחת ויכולות הרמה משלה

בטרם תרכוש מלגזה חשוב שתגדירו את עיקר הפעולות והסיוע שלהם אתם זקוקים – מה המשקל שהיא אמורה להרים? לאן ומאין? איפה מאחסנים אותה ועוד שאלות שיעזרו לכם למצוא את האחת. לכל מלגזה יש יכולות הרמה שונות זו מזו והיכולת תימדד קודם כל במשקל – ובמידה ויש צורך לשאת משאות כבדים, יש לבחור כמובן בדגם שעונה על כך. יחד עם זאת, חלק מהיכולות שלה ימדדו גם בכושר ההרמה לגובה, אולי אתם זקוקים למלגזות שינוע והרמה שנושאות ציוד שינוע לגובה רב או שאולי הגובה לא משמעותי במקרה שלכם.  

לרכוש או לשכור?                                                                                       

ראשית כל כדאי לקבל החלטה האם תעדיפו לרכוש מכונה זו או בכלל מומלץ לכם לשכור אותה מחברה מקצועית. לעיתים השכרה תהייה המענה הנוח ביותר – זאת מאחר שהשכירות תכלול בתוכה גם טיפולים שוטפים, תיקונים ועוד – ואולי תגלו שאתם זקוקים לסיוע זה לתקופה זמנית. לעומת זאת, אם הבעלות חשובה לכם וגם סוג העבודה הינו לאורך זמן – כדאי יהיה לרכוש מכונה אמינה שתענה על כל הצרכים ותשרת אתכם לאורך זמן.  

משומשת או חדשה?

כמובן שתמיד עולה השאלה האם עדיף לקנות חדשה או אולי להסתפק מיד שניה. היתרון בכאלה שהן משומשות הוא במחיר הזול שלהן, אבל כאמור שיש כאן סיכון קל במכונה שיש בה בעיות. הכלל הוא פשוט מאד – כל עוד אתם קונים מחברה מוכרת בתחום ולא מצרכן פרטי, לא ממש קיימת סכנה ברכישה שלכם והרבה פעמים מדובר באופציה שהיא הרבה יותר משתלמת.

המאמר נכתב באדיבות ש.ב. פתרונות שינוע בע"מ   https://shinua.co.il/

קרדיט לתמונה –  ש.ב. פתרונות שינוע בע"מ   

Related Post

בעשירייה הפותחת

Posted by - 2 בינואר 2018 0
נתניה על המפה: נציגי משלחת השחמט האירנים סרבו לשחק מול המשלחת הישראלית. הישראלים בהובלת נציג מועדון השחמט המופעל באמצעות העמותה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות