כל מה שרציתם לדעת על טיפול טבעי בקרוהן

8 0

מה זה קרוהן? מהם תסמיני המחלה והאם יש טיפול טבעי בקרוהן? על כל זאת ועוד נענה בהמשך מאמר זה!

קצת על קרוהן

מחלת הקרוהן היא מחלה שגורמת לדלקות בחלקים שונים של מערכת העיכול, הנעים בין הפה לבין פי הטבעת, אבל המיקום הנפוץ ביותר הוא בחלק התחתון של המעי הדק ועל גבול המעי הגס. המחלה מופיעה בדרך כלל לפני גיל 30 ולא נראה הבדל בתחלואה בין גברים לנשים. יחד עם זאת, מחקרים מראים שהתחלואה במדינות מערביות גדולה יותר באופן משמעותי לעומת מדינות העולם השלישי.

תסמינים והתפרצויות

מחלת הקרוהן היא מחלה, שבאה לידי ביטוי בהתפרצויות דלקתיות במערכת העיכול. ההתפרצויות יכולות להיות חד פעמיות והן גם יכולות להופיע בתדירות של אחת לחודשים ואף שבועות ספורים. להתפרצויות אלו יש תסמינים שונים, באמצעותם ניתן לאבחן את המחלה ואת ההתפרצויות שלה: עייפות, יציאות רכות ותכופות, בחילות, צרבות, חום, כאבי בטן, ירידה במשקל ועוד.

חשיבות הטיפול

בין אם מדובר על טיפול טבעי בקרוהן או בטיפול תרופתי, מה שהוא הוא שצריך לטפל! מעבר לאיכות החיים, שיורדת משמעותית בעקבות המחלה, עלולים גם להתקיים סיבוכים מסוכנים כדוגמת: עצירות, הקאות, חסימות מעיים, התנקבות המעיים, פיסורות בפי הטבעת, הפרעות בכיס המרה ואף סיכון מוגבר לסרטן המעי הגס ועוד.

הטיפול הקונבנציונלי

הרפואה הקונבנציונלית טרם מצאה תרופה למחלת הקרוהן. מה שהרפואה מציעה לסובלים מהמחלה הוא הקלה בסימפטומים וטיפול בסיבוכים במידה והם מתקיימים. יש חולים, שנדרשים ליטול תרופות קבועות ויש כאלו, הנוטלים תרופות רק להפגת התסמינים כשהם מופיעים.

טיפול טבעי בקרוהן

מחלת הקרוהן ידועה כמחלה כרונית עם התפרצויות הקשורות לתזונה, פעילות גופנית ומצב נפשי. היות שכך, טיפול טבעי בקרוהן כולל טיפול תזונתי, התאמת פעילות גופנית וטיפולים לשחרור מתחים ולחצים נפשיים. המכלול של טיפולים טבעיים אלו נותן מענה טבעי וללא תופעות לוואי, המשפיע באופן קבוע, כל עוד המטופל ממשיך להתמיד באופן הטיפול שהותאם לו ולהתאים אותו מחד בהתאם לצורכים המשתנים ותנאי המחלה ותסמיניה, שעלולים להשתנות עם הזמן גם כן.

Related Post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות