כל מה שחשוב לדעת על שירותי הלוואות לעסקים קטנים וגדולים

8 0

עסקים רבים, בכל שלבי החיים שלהם, זקוקים לעזרה כספית. לפעמים הצורך בפתרון מימון קיים כבר כשמקימים את העסק, שהרי בשלב זה ההוצאות רבות ועדיין אין הכנסות, במקרים אחרים עסק מבקש להתרחב ולשם כך הוא זקוק לציוד חדש ויקר וישנם גם מצבים שבהם תקופה בעייתית מבחינת תזרים המזומנים מאיימת על המשכיות הפעילות העסקית.

בכל המצבים הנ"ל שירותי הלוואות לעסקים קטנים וגדולים הם אלה שיכולים לספק את הצורך – וחשוב לבחור מביניהם באופן מושכל.

הלוואות בערבות מדינה – סכומים מקסימליים

כשמחפשים שירותי הלוואות לעסקים קטנים וגדולים נתקלים במונח הלוואות בערבות מדינה. הכוונה היא להלוואות שנותנים בנקים מסחריים (שנבחרו ע"י המדינה במכרז) אבל היתרון הוא שהמדינה היא זו שנותנת לבנק את הערבות הנדרשת לכך שהסכום יוחזר לו.

בזכות הערבות של המדינה יכולים גם עסקים שהבנקים לא ששים לתת להם כסף לקבל את המימון הנחוץ להם. הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים הם בסכומים של עד 500,000 ₪ ואילו עסק גדול יכול לקבל עד 8-12% מהמחזור השנתי שלו. אם למשל היקף המכירות של העסק הוא 8 מיליון ₪, גובה ההלוואה המקסימלי הוא 640,000-960,000 ₪.

מה נדרש כדי לקבל הלוואה בערבות מדינה?

על-מנת למקסם את הסיכוי לקבל תשובה חיובית על בקשה להלוואה בערבות מדינה כדאי לפנות אל חברה שמציעה שירותי הלוואות לעסקים קטנים וגדולים ומתמחה בתחום זה.

חשוב להדגיש שאותן הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים ניתנות בריבית המקובלת במשק. אמנם המדינה היא זו שערבה על רוב ההלוואה, אבל גם העסק עצמו צריך לספק בטחונות – לעד 25% מסכום ההלוואה. עוד כדאי לדעת שתקופת ההחזר היא 60 חודשים כשמתוכם בחצי השנה הראשונה לא צריך להחזיר את ההלוואה.

איך אפשר להוזיל את עלות ההלוואה?

מאחר שישנם גופים רבים שמציעים שירותי הלוואות לעסקים קטנים וגדולים כדאי לנצל זאת ולערוך סקר שוק מקיף.

כדי להשוות בין כל האפשרויות צריך לברר את העלות האמיתית של כל הלוואה. לשם כך צריך לדעת מהי הריבית, מהי תקופת ההחזר והאם ישנו גרייס (פרק זמן של מספר חודשים ממועד קבלת ההלוואה ועד שמתחילים להחזיר אותה).

דגש חשוב נוסף להשוואה הוא ההסכם שעליו חותמים. בפרט כדאי לבחון היטב מה קורה אם לא מצליחים לשלם את אחד ההחזרים ומהן הסנקציות שננקטות במקרה זה. רק לאחר השוואה מקיפה – רצוי בעזרת מומחים אובייקטיביים – תוכלו לקחת בראש שקט הלוואה לעסק שתתאים לכם.

Related Post

"חורף חם"

Posted by - 8 בינואר 2024 0
צוות גן שלמון החליט לקחת יוזמה ולהשתתף באתגר המרק, כחלק מהיענות ליוזמה של צוות מדריכות מקדמות בריאות במחוז ת"א. "אחד…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות