כל מה שחשוב לדעת על רישיון נהיגה בינלאומי

1 0

היכרות עם הנהלים של חברות השכרת רכב וגופי אכיפה מעבר לים יכולה לסייע לישראלים שמתכננים לנהוג בחו"ל. רוצים לדעת איפה יכירו ברישיון הפלסטיק שיש לכם בארנק והיכן תצטרכו אישור מיוחד? הנה כל התשובות

ישראלים שנוסעים לחוץ לארץ או מתעניינים בנהיגה במדינות זרות לצרכי עסקים או תיירות צריכים להנפיק רישיון נהיגה בינלאומי. השירות ניתן ללא עלות דרך משרד התחבורה ומשרד הרישוי, אך הוא מחייב היערכות מסוימת.

כמו כן, רצוי לבדוק לגבי הצורך ברישיון כזה טרם השכרת רכב לעסקים מעבר לים ולהתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של דילמה והתלבטות. את כל פעולות הבירור רצוי מטבע הדברים לעשות עוד לפני שעוזבים את תחומי הארץ וזאת כדי למנוע עוגמת נפש מיותרת.

איפה הרישיון הישראלי תקף ומתי יש צורך בבירור נוסף?

ראשית, אפשר לקבל מידע על רישיון נהיגה ישראלי במדינות זרות ועל האופן שבו הוא יכול להחליף רישיון נהיגה בינלאומי. כך למשל רישיון הפלסטיק הישראלי בר תוקף במדינות כמו אוסטרליה, ארצות הברית ורוב אירופה. מנגד, במדינות שבהן הרישיון אינו בר תוקף ייתכן ויש צורך לצרף אליו רישיון בינלאומי שמונפק באחת התחנות של משרד הרישוי.

כמו כן, ייתכן וגם במדינות שמכירות ברישיון נהיגה ישראלי יהיו חברות השכרת רכב שיחמירו בדרישות. גם בהקשר הזה הטיפ החשוב ביותר הוא לבדוק באופן פרטני מול חברת ההשכרה במדינת היעד מה בדיוק הנהלים, כמו גם להשתמש במידע מאתרי אינטרנט ולברר על דרישות הרישיון הנהוגות בה.

כך מנפיקים רישיון נהיגה בינלאומי

מבקשי רישיונות נהיגה בינלאומי יכולים להגיע לתחנות שמופעלות תחת פיקוח של משרד הרישוי ומשרד התחבורה. השירות מתבצע רק בתחנות שירות של חברות מורשות כמו פמי פרימיום ואיסתא, לכן לא כדאי לסמוך על גורמים שאינם נמצאים ברשימה. החדשות הטובות הן שהשירות של צילום לרישיון הנהיגה ניתן ללא עלות ולא צריך לשלם עליו – בעוד שירות הנפקת רישיון הנהיגה הבינלאומי כרוך בתשלום והתעריף עצמו שונה מגוף לגוף.

במילים אחרות, תצטרכו לשלם על הנפקת רישיון נהיגה בינלאומי אבל לא על הצילום (במידה ותצטרכו להצטלם מחדש). במשרד התחבורה עצמו מפנים את הציבור לבצע השוואת מחירים כדי לחסוך בהוצאות ואף קובעים שנהג שתמונתו נמצאת במאגר ורוצה להחליפה, יוכל לשלם מחיר קבוע של 11 שקלים לזכיין.

ימי העבודה, שעות הפתיחה ודרכי ההתקשרות משתנים גם הם בין הסניפים שבהם ניתן להצטלם לרישיון או להנפיק רישיון נהיגה בינלאומי. אפשר למצוא את כל המידע הזה באתרי האינטרנט השונים ובעיקר באתר של משרד התחבורה. באופן עקרוני, רוב הסניפים עובדים בימי השבוע משעות הבוקר ועד הערב וחלקם גם מאפשרים הזמנת תור אונליין. בכל מקרה אחר, מומלץ להגיע מוקדם כדי לא לעכב את הנסיעה לחו"ל.

קרדיט תמונה: https://www.pexels.com/photo/action-adult-blur-car-620335/

Related Post

המלאכיות של מד"א

Posted by - פברואר 13, 2022 0
מתנדבות הנוער נתנו עזרה רפואית לתושב העיר וחזרו אליו בהפתעה עם קניות מהסופר  מאת בניה גואטה  השבוע הוזעק צוות אמבולנס…

נשים בראש

Posted by - יוני 23, 2020 0
מסורת לא מפסיקים: על אף ולמרות הקורונה, אירחה מרים פיירברג-איכר, ראש העיר נתניה, את חברות הפורום ה – 14, פורום…

חליפות, זה כל הסיפור

Posted by - אוקטובר 3, 2019 0
מעבר לארוחות ולבחירת הלבוש לחגי תשרי, מדובר בעיקר בחילופי עונות. ובתקופה כזו אין כמו חליפה (או ג'קט) איכותי. הסטייליסטית ורד…

הסתכלו לחגים בשיניים

Posted by - ספטמבר 4, 2018 0
כאבי חניכיים ושיניים, כשהם מתפרצים, מאפילים על הנאות אחרות הקורות בו זמנית. בתקופת החגים, כאשר רבים מאתנו נופשים ו/או נהנים…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות