כל מה שאתם צריכים לדעת על מסורבי האשראי בישראל

8 0

כיום יותר מתמיד, שימוש בכרטיס האשראי נהפך להיות המובןמאליו- אחוז ההחזקה במזומן יורד, ואנשים היום יותר מתמידמעדיפים להשתמש בכרטיסי אשראי במקום במזומן. 


אך בעידן כרטיסי האשראי קיימים מספר אנשים שאיש לא רואה אותם, מסורבי האשראי. אותם אנשים שלא משנה מה –לא מצליחים לקשר אישור מהבנק ומחברות האשראי להחזיק כרטיס אשראי, וזאת בניגוד למה שמקובל היום. 
אז מי הם האנשים האלה ולמה בדיוק זה קורה? יצאנו לבדוק:

מי הם מסורבי האשראי:

בניגוד למרבית הסטיגמות, מרבית מסורבי האשראי בישראל הם אינם נוכלים או חייבים סדרתיים, אלא אנשים אשר נקלעו לחובות כלכליים. בעקבות חוק נתוני אשראי הנכנס לתוקף ב2016 והקמתו של מאגר נתוני אשראי בשנת 2019, כיום הבנקים וחברות האשראי אוספים עליכם מידע אשר יעזור להם להחליט האם כדאי להם לאשר או לסרב לבקשתכם להלוואה, משכנתא וכמו כן- גם כרטיס אשראי. במידה וחזרו לכם צ'קים, לא עמדתם בתשלום הלוואה, עברתם פשיטת רגל וכדומה, ציון הBDI (חיווי אשראי) שלכם יהפוך להיות שלילי, ציון זה הוא זה שיקבע האם הבנק וחברות האשראי יאשרו לכם לקבל אשראי או לא. ציון זה מחולק ל-2: חיובי ושלילי ומושפע מההתנהלות הפיננסית שלהם בשלוש עד עשר שנים האחרונות. 

אכן, ישנם יתרונות בסירוב של חברות האשראי והבנקים למתן אשראי לכל אחד וזאת בעקבות ההתחקות והמניעה של גורמים מפוקפקים מקבלת אשראי ומניעה של עוקץ ומקרי נוכלות על חשבון חברות האשראי והבנקים.

ההשלכות המצערות של BDI שלילי

נכון, ציון BDI שלילי הינו ציון זמני שהתנהלות כלכלית נכונה יכולה להפוך את הציון לחיובי. אך, ציון זה משפיע על בעליו לטווח של 3-10 שנים, משמעות הדבר שבמשך זמן זה אותם מסורבי האשראי לא יכלו לקבל: הלוואות, משכנתאות, פנקסי צ'קים או כרטיסי אשראי. דבר אשר מקשה על התנהלות כלכלית יעילה.

אך משמעות הדבר עבור רבים היא סלילת דרכם של אנשים פשוטים אשר נקלעו למצבים מצערים מול השוק האפור וגורמים מפוקפקים.אדם אשר שימש כערב עבור אביו, בעסק שכשל ופשט רגל יהיה גם הוא בעל BDI שלילי וגם הוא יסורב לקבל אשראי.

מה אפשר לעשות עם BDI שלילי

בניגוד לדעה הרווחת, BDI שלילי הוא לא גזרה שחייבים לחיות איתה. כיום קיימות חברות המציעות מחיקה ותיקון נתוני אשראי שלילים, משמעות הדבר היא אפשרות שיכולה לעזור לרבים להתחיל את החיים הפיננסים שלהם מחדש, וזאת מתוך האמונה ורצון להשאיר את העבר הפיננסי השלילי מאחוריהם. מרבית מבעלי הBDI השלילי הגיעו אליו מחובות כלכליים הנגרמו בעקבות התנהלות כלכלית לא נכונה. על כן, במידה ואותם אנשים ינקו את הBDI שלהם ויעברו לחיווי אשראי חיובי אך לא ישפרו את ההתנהלות הפיננסית שלהם, יחזרו בדיוק לאותה נקודה בה הם היו לפני כן- חיווי אשראי שלילי והגבלות על החשבון.

כך, גם במידה ועברתם תהליך של מחיקת נתוני אשראי שליליים, עליכם לוודא כי אתם משלמים את החובות הפיננסים שלכם לפני שאתם נכנסים להתחייבויות פיננסיות נוספות, עוקבים אחרי ההוצאות הפיננסיות שלכם ועושים סדר בחשבונות שלכם.
כמו כן, עליכם לצבור עוד נתונים חיוביים שיעזרו לכם לשפר את נתוני האשראי הפיננסים שלכם ולהעלות את דירוג האשראי שלכם וזאת במטרה שתקבלו תנאים טובים יותר מן הגופים הפיננסים אליהם אתם פונים.

הכותב הוא מנכ"ל חברת "קרדיט קלין", המעניקה שירותי ייעוץ פיננסי, מחיקה ושיפור דירוג אשראי

קרדיט צילום: מיקי סוויסה

תמונה ראשית: pixabay

Related Post

רפואה חובקת עולם

Posted by - 18 ביולי 2018 0
ד"ר יונתן רינגו, מנכ"ל בית החולים "סיני" בבולטימור קיים ביקור רשמי במרכז הרפואי צאנז ע"ש לניאדו בנתניה.  ד"ר יונתן רינגו,…

המדריך המלא לחייבים

Posted by - 24 באוקטובר 2019 0
פשיטת רגל או חדלות פירעון? הסכמים ללא הליך משפטי או הגעה להסדרים? על השאלה מה עדיף עונה עו"ד אייל קורסיה…

ראש העיר מרים פיירברג בתמיכה בעו"ד ענת קאופמן, תושבת העיר המתמודדת בבחירות ללשכת עורכי הדין: "בעלת מעורבות חברתית גבוהה. אני בטוחה שתייצגי את כל הציבור בכבוד"

Posted by - 30 במאי 2023 0
בסוף החודש הקרוב יערכו בחירות ללשכת עורכי הדין. אחת המתמודדות הבולטות היא תושבת העיר, עו"ד ענת קאופמן, המתמודדת ברשימת 'יוזמה…
כלי נגישות