כל האמת על אפידורל

9 0

אפידורל היא השיטה הנפוצה ביותר לשיכוך כאבים בזמן הלידה, אבל האם היא השיטה הטובה ביותר? במאמר הזה נספר לכן כל מה שאתן צריכות לדעת על אפידורל. נפרט את תופעות הלוואי, את הסיבוכים והכי חשוב, נציע אלטרנטיבה שתסייע לכן לעבור את הלידה עם כמה שפחות כאב.

היתרונות בהזרקת אפידורל

אפידורל היא זריקת משככי כאבים לגב התחתון הגורמת להרדמת העצבים באזור וכך מונעת מהיולדת לחוש כאבים. יתרון נוסף לזריקה, הוא היותה מקומית בלבד, דבר המאפשר ליולדת להיות נוכחת באמת בתהליך הלידה. בדרך כלל, מזריקים אפידורל בעת הלידה הפעילה (בפתיחה של 3-4 אצבעות), והיא משפיעה תוך עשר עד עשרים דקות.

החסרונות בהזרקת אפידורל

  • זריקת אפידורל יכולה להאריך את זמן הלידה ולגרום להיחלשות של הצירים בשעה לפחות.
  • החדרה של מחט המזרק למקום לא מדויק עלולה לסכן את היולדת. סטייה קטנה והזרקת חומר ההרדמה לתוך כלי הדם יכולה לגרום ליולדת לתחושה של טשטוש והתכווצויות.
  • תופעות הלוואי של הזרקת אפידורל עלולות להיות לא פשוטות. תופעות לוואי נפוצות: בחילות, רעד, כאבים עזים באזור הזריקה, קוצר נשימה, קושי במתן שתן, ירידה של לחץ הדם ועוד.
  • זריקת האפידורל יכולה לגרום לנשים לסבול מכאבי גב תחתון גם כמה חודשים לאחר הלידה.

לידה ללא הזרקת אפידורל

יש נשים שמעדיפות ללדת לידה טבעית, בלי לקחת סיכון של הזרקת אפידורל. הן עוברות את הלידה בתרגול של נשימות, עיסויים מרגיעים, והמון המון סבלנות.
היום יש מגוון פתרונות למי שרוצה להפחית את כאבי הלידה. למשל מכשיר טנס ללידה, שנועד להקל על כאבי הצירים. הוא מתאים לכל שלבי הלידה החל משלב צירי לחץ ועד לשלב הוצאת השליה. הוא מוריד את הכאב ב-40-60% ומתאים באופן מושלם לנשים המעוניינות ללדת לידה טבעית ללא כימיקלים. תוכלי להתחיל להשתמש במכשיר בתחילת הצירים כשאת נמצאת בביתך, והוא יקל משמעותית על הכאב. כיוון שהוא טבעי לחלוטין, תוכלי בכל זמן לשלב עם המכשיר משככי כאבים וגם אפידורל. המכשיר קל ונייד ויאפשר לך חופש פעולה מלא. מכשיר הטנס אושר על ידי משרד הבריאות והוא מוכר בכל בתי החולים וחדרי הלידה בישראל.

אפידורל הוא לא מצרך חובה, הוא אמנם מעלים את הכאב אך הבחירה הטבעית שעובדת עם הגוף ולא נגדו – תמיד תהיה הבחירה המנצחת. אל תהססי להתייעץ עם המומחים של מ.ד.ס פארם, אנו מתמחים בשיווק של מגוון רחב של מוצרים רפואיים שנועדו להקל על כאבך. המוצרים שלנו סייעו לאלפי אנשים לשפר את מצבם הבריאותי. אנחנו כאן עבורכם לכל שאלה והתייעצות!

Related Post

מגיע לנו שנסלח לעצמנו

Posted by - 1 בנובמבר 2023 0
מאת: מיכל בן ריי פסיכולוגית חינוכית מדריכה שירות פסיכולוגי נתניה המצב קשה ואין מילים שיתארו אותו בצורה שתכיל את עוצמת…

שבת שלום

Posted by - 7 בפברואר 2018 0
פרשת משפטים הפותחת ב "וְאֵלֶּה הַמִּשְׁפָּטִים אֲשֶׁר תָּשִׂים לִפְנֵיהֶם" (שמות כ"א,א) יכולה לתת לקורא אותה, תחושה, שלפניו ספר חוקים ומשפטים.…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות