כללים מצילי חיים: לרגל חג הסוכות, ימי חול המועד ובין הזמנים רשות הטבע והגנים שבה ומזכירה את כללי הטיול הבטוח

7 0

חג הסוכות, ימי חול המועד ותקופת בין הזמנים הם מהימים המבוקשים והטובים ביותר לטיולים בחיק הטבע , המורשת והנוף. לקראת תקופה זו רשות הטבע והגנים שבה ומזכירה למטיילים את כללי הטיול הבטוח על מנת שהטיול יהיה מהנה ויסתיים בשלום.

לדברי מזי מגנאג'י מוסקוביץ, מנהלת ההסברה ברשות הטבע והגנים: "הקפדה על כללי הטיול הבטוח שרשות הטבע והגנים מפרסמת מצילה חיים. לאורך השנים אנו רואים לצערנו כי התעלמות מהנחיות אלו מובילה לא אחת למקרי פגיעה וחילוץ של מטיילים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים שבהחלט ניתן היה למנוע. במהלך חג הסוכות, ימי חול המועד ותקופת בין הזמנים, בין התאריכים ה- 10 באוקטובר ועד ה 25 באוקטובר, נציב עשרות תחנות מידע והסברה , בסיוע המשרד להגנת הסביבה למען המטיילים במגוון אזורי טיול מבוקשים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים עם הכוונה והדרכה הן על מסלול הטיול והן על הכללים לטיול בטוח ושמירה על הטבע. בתוך כל נחלק גם שקיות למטיילים על מנת שיימנעו מהשארת פסולת בשטח וייקחו אותה עימם עד לנקודת פחים מוסדרת. בכך יחד כולנו נשמור על הטבע נקי, למעננו ולמען חיות הבר".

כללי הטיול הבטוח והנכון:

תכננו מראש: למדו מראש את אופי המסלול וודאו שהוא מתאים לגיל המטיילים ולכושרם הגופני. ותרו על הטיול בימי שרב ובימים שבהם ייתכן וקיימת סכנת שיטפונות

הצטיידו בהתאם: עם מפה עדכנית של המסלול, כמות מספקת של מים ומזון, לבוש מתאים, נעלי הליכה, קרם הגנה, כיסוי ראש וטלפון נייד עם סוללה מלאה.

טיילו רק בשעות האור: תכננו את הטיול באופן שיסתיים בטרם החשכה. אם נקלעתם לחשכה עצרו במקומכם, הישארו בציר המסלול והזעיקו סיוע בטלפון.

הישארו על השביל המסומן: לכו אך ורק על שביל מסומן כפי שמופיע במפות עדכניות ולפי הוראות הסימון והשילוט במסלול.

עדכנו על הטיול במסלול: השאירו פתק על חלון רכבכם ובו פרטים על המסלול, פרטי התקשרות עמכם, מספר המטיילים ולוח זמנים משוער של המסלול.

שומרים על עצמכם וגם על הטבע: קחו את הפסולת עמכם, לרבות המגבונים ונייר הטואלט לבל תגרמו נזק לחיות  הבר. הימנעו מלשרוף את נייר הטואלט מחשש לשריפות. שימרו מרחק מחיות הבר ואל תאכילו אותן.

פרטים על תחנות ההסברה ניתן למצוא באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים:

https://www.parks.org.il/new/statinfor/

לינק לסרטון כללי הטיול הבטוח:

Related Post

המדריך המלא לפסח בנתניה

Posted by - 24 במרץ 2021 0
נתניה חוגגת את חג הפסח עם מגוון פעילויות ברחבי העיר לכל המשפחה וזאת במסגרת הפעילות העירונית לרווחת תושבי העיר ואורחיה…

סיפורה של שושנה

Posted by - 13 במרץ 2023 0
שושנה ויג, משוררת, סופרת, עורכת, ומוציאה לאור מנהלת את הוצאת פיוטית משנת 2009, פרסמה 21 ספרי שירה ופרוזה. מובילה תרבותית בעיר נתניה ויוזמת ערבי קריאת שירה במרחב המקומי והארצי. שושנה ערכה מעל 200 ספרים בעיקר ספרי שירה. עבודותיה זכו לפרסום ולהערכה. סיפורה של שושנה ויג מאת חן כהן שושנה ויג, אמנית מהעיר נתניה. כותבת שירה ומתרגמת. לאחרונה תרגמה שירים של משורר אלבני מקוסובו  ד״ר ג׳טון קלמנדי ״אהבה מוצאת עצמה בכל מקום״ שיריו של משורר שנולד בקוסובו ונדד לבלגיה ועדיין מלמד בפרישטינה. חייו של מהגר והשקפת עולמו על החיים משובצים בספר. הַאִם חַיִּים קָשִׁים יוֹתֵר בְּמִלְחָמָה אוֹ בְּמַגֵּפָה/ ג׳טון קלמנדי מאנגלית שושנה ויג כְּשֶׁהָיְתָה סַכָּנָה, כָּךְ שֶׁהַחַיִּים עָלוּ יוּרוֹ אֶחָד וְלַחַיִּים שֶׁלְּךָ הָיָה אֶת זֶה בַּיָּדַיִם…
כלי נגישות