כך תעשו הובלה עצמית ותחסכו כסף

8 0

מעבר דירה עשוי להיות עניין יקר. חומרי אריזה, תשלום לחברת הובלה, עדכון חשבונות, טיפים למובילים ועוד הוצאות שתמיד מגיעות ברגע הכי לא מתאים. לאור הנתונים האלה בוודאי שלא תופתעו לשמוע על ענף שירותים שהולך ומתפתח בישראל ושמהווה היום אחוז מכובד מכלל שירותי ההובלה.

אנו מתכוונים כמובן להובלה עצמית שבה אנשים רגילים לוקחים יוזמה ובמקום לשלם לחברת הובלה, בוחרים לבצע אותה בעצמם וכך לחסוך את העלויות ולעתים גם את כאבי הראש הנלווים.

הובלה עצמית בישראל

בעוד שבעבר הובלה עצמית שימשה בעיקר להעברת פריטים כגון ארגזים או רהיטים, היום כבר מדובר בהובלה של כל דבר – אפילו דירות ומה שיפה בכל העניין הזה הוא שאתם לא חייבים להיות שרירנים כדי להוביל את הדירה ובאמצעות כמה שירותים, תוכלו לעשות את זה באופן מהיר והרבה יותר זול.

אף על פי האמור, חשוב להדגיש שהובלה עצמית שלא נעשית באופן הנכון עשויה להסתיים בנזקים לתכולה ואפילו לתאונות דרכים ופריטים שנופלים בזמן הובלה ממשאיות וגגות רכבים הוא עניין מאוד מסוכן ולצערנו גם מאוד נפוץ ולכן חשוב להתייחס אל עניין הבטיחות ברצינות המתבקשת ולא לבצע אף משימה אם אינכם בטוחים ב-110% שהיא בטוחה לחלוטין.

כמו כן חשוב במיוחד לבצע את ההובלה באופן זהיר תוך שמירה על יציבה נכונה. אם אינכם יודעים כיצד להרים חפצים כבדים, עדיף להזמין מובילים מקצועיים שהרי אף חיסכון כספי לא שווה פגיעה בבריאות.

איך תבצעו הובלה עצמית?

מגוון האפשרויות שעומד בפני מי שמעוניין לבצע הובלה עצמית גדול היום מאי פעם וכולל שירותים מגוונים לצרכים שונים. לפניכם הדרכים הנפוצות לביצוע הובלה עצמית.

הובלה ברכב משפחתי

הובלה עצמית ברכב משפחתי או מהעבודה עשויה להגביל אתכם מפני שמן הסתם, לרכב משפחתי יש קיבולת מסוימת וחפצים גדולים לא יוכלו להיכנס לתוכו.

למרות זאת, תוכלו להיעזר בגגון על מנת להעמיס על הרכב חפצים גדולים יותר וכדי להגדיל את נפח ההעמסה בכל נסיעה. שימו לב שאינכם חורגים מהמשקל המותר הרשום על גבי רישיון הרכב ובכל מקרה חשוב להיעזר באמצעים כגון חזקות כדי לקבע את החפצים למקומם ולהבטיח הובלה בטוחה.

כמובן שככל שהרכב גדול יותר, כך תוכלו להעביר חפצים גדולים יותר ואם תוכלו למצוא רכב מסחרי או משאית קטנה, כמעט שלא יהיה מכשול שיעמוד בדרככם ( על כך נרחיב בהמשך).

הובלה עצמית בשילוב הובלה קטנה

אין לכם רכב מתאים או את האפשרות להרים חפצים כבדים כמו מקרר? אתם לא צריכים לוותר על הרצון לבצע הובלה עצמית. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לשלב אותה עם הובלה קטנה באופן הבא:

תובילו בעצמכם את הארגזים וכל התכולה שאתם יכולים להרים ולהוביל ברכב שעומד לרשותכם. מדובר בדרך כלל ב80% עד 90% מכלל התכולה.

את החפצים הגדולים והכבדים שאינכם יכולים להרים בעצמכם, תוכלו להעביר באמצעות הזמנת הובלה קטנה וזולה.

השילוב של הובלה קטנה עם עצמית מאפשר להתמודד עם מרבית המשימות ועדיין לשמור על תקציב זול.

השכרת טנדר

יש לכם כוח פיזי ואתם יודעים כיצד להתמודד עם הובלה של חפצים כבדים אבל יש בעיה אחת – הרכב שלכם קטן מדי. מה עושים? ויכולים להוביל כל דבר במחיר של השכרת הרכב בלי תוספת תשלום למובילים (כולל טיפים).

גם כאן חשוב להיעזר באמצעים כגון רצועות קשירה, עגלות וכל פריט שיכול לסייע לכם בביצוע המשימה.

ישנן חברות רבות שישמחו להשכיר לכם את הציוד הזה על בסיס יומי או שעתי.

השכרת משאית עם נהג

כאן אנחנו כבר ממש מדברים על הובלה גדולה של דירה או אפילו בית פרטי רק שבמקום לשלם אלפי שקלים למובילים, אתם צריכים לשלם סכום הרבה יותר נמוך עבור השכרת משאית גדולה ונהג כך שאינכם צריכים אפילו להיות בעלי רישיון ג'.

חשוב להדגיש שאם אתם שוכרים משאית, סביר להניח שיש לכם כמות גדולה של חפצים ותכולה שאתם צריכים להוביל ולכן חשוב להיערך בהתאם עם חברים או בני משפחה שיסייעו לכם.

גם כאן נחזור ונדגיש את חשיבות הבטיחות והעבודה רק עם חברות שמספקות לכם ביטוח ומחזיקות באישורים והיתרים מתאימים להשכרת רכבים מהסוג הזה.

Related Post

ברוכים הבאים

Posted by - 11 בספטמבר 2023 0
53 נערות ונערים מברזיל ומארגנטינה הגיעו השבוע לויצו הדסים באבן יהודה במסגרת פרויקט נעל"ה (נוער עולה לפני הורים). הנערות והנערים…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות