כך תהפכו את המשרד לידידותי לסביבה

6 0

על מנת להפוך את המשרד שלנו למקום שהוא ידידותי ומתחשב בסביבה, מומלץ ליזום מגוון של שיטות שמפחיתות בנייר ולהכניס הרגלי שימוש של מחזור במוצרים מתכלים. כל פסולת שמגיעה מהמשרד תהווה תסמין להליך ארגוני לא אפקטיבי, ומניעה מבזבוז רק תגביר את האיכות, התועלת בעבודה והן את הרווחים.

כל מחויבות למחזור או שינוי הרגלים מצד ההנהלה, במטרה להפוך את המשרד לידידותי יותר תעודד גם את הצוות להתגייס לכך. אך כיוון ששינויי הרגלים דורשים מאמץ, יש לבצע את השינויים בהדרגה וליישם אותם שלב אחרי שלב בשגרת העבודה ובסביבתם של העובדים. מומלץ יהיה להתחיל בלהכניס מיכשור שהוא ידידותי לסביבה כמו מדפסות לייזר, מוצרים מתכלים ועוד.

הקטנת הרגלי הצריכה                                                                                                 

היום בכל משרד זקוקים למדפסת ולכן כדאי להכניס רק מדפסת חסכונית כמו מדפסת לייזר, ניתן גם להגדיר את אופי הביצועים שלה, כגון הדפסה על שני הצדדים של הנייר. בנוסף, רצוי לשמור מסמכים שונים בתיקיה במחשב כתחליף לנייר מודפס. אלטרנטיבה נוספת היא, לעשות שימוש באפליקציה שמיועדת לתזכורות, אפליקציה שתחליף את הפתקיות הדביקות וכל ערימות הפנקסים, גם לוח השנה יכול להיות אלקטרוני, עליו תגדירו את התזכורות והאירועים של המשרד וכו'. בדומה לזאת, רצוי לבקש מלקוחות וספקים, תשלומי חשמל, ארנונה ועוד, לשלוח את כל הקבלות והדואר במייל במקום דואר רגיל.

מחזור במוצרי המשרד

מעטפות – במשרדים בהם יש שימוש במעטפות לשליחה בדואר, ניתן לעשות בהן שימוש חוזר במקום להשליכן לפח. בנוסף לזה תוכלו לציין בתחתית המעטפה כי אתם עושים שימוש חוזר במעטפה בכוונה לסייע בהצלת העצים והסביבה.

נייר מדפסת – הרגל נוסף יהיה לעשות שימוש חוזר בנייר מדפסת שהודפס. בחרו מיקום קרוב למדפסת בו תניחו את כל הניירות שהודפסו ובמקום להשליכם לפח, היפכו אותם לניירות טיוטה. תוכלו לעשות בהם שימוש רב, החל מתחליף לפנקס ועד ליצירות נייר, ניירות לצביעה לילדים ועוד.

מחסנית טונר ירוקה – היום אפשר לרכוש מחסניות טונר שנועדות למחזור. ברגע שהן מסתיימות אפשר להחזיר אותן ולמלא אותן מחדש.

פחי מחזור– רצוי לעודד את כל צוות המשרד לעשות שימוש בפחי מחזור שיהיו נגישים.

כוסות קפה – נכון יהיה להניח ספלים של קפה לשימושים חוזרים ולא לעשות שימוש בכל הכלים החד פעמיים.

מחזור סוללות – במשרדים רבים יש שימוש רב בסוללות למכשירים אלקטרונים, שלטים וכו'. מומלץ יהיה להשקיע בסוללות נטענות וכן במטען סוללות. לאורך זמן מדובר בחסכון כלכלי שמועיל מאוד לסביבה שלנו.

עידוד ושיתוף פעולה של הצוות        

מומלץ לעודד את הצוות לסייע לכם בשינוי של המשרד ולמחזר כל מה שרק ניתן, מזכוכית, מוצרי פלסטיק, פחיות ועוד. אפשר למצוא חברה ברשת שתוכל לספק לכם את פחי המחזור הרצויים ובכך היא תסייע לכם להירתם למשימה ולהיות פעילים אמתיים בשמירה על הסביבה.

 

(קרדיט תמונה: https://pixabay.com/en/printer-computer-paper-hardware-161063/)

 

Related Post

המהירות מ… השטן

Posted by - 16 ביולי 2019 0
נתפסה נוהגת במהירות מופרזת ברכב ללא טסט מעל שנתיים ובדיון בבית המשפט נקבע לה קנס בסך 750 ₪ בלבד… האמנם?…

עולו אושפיזין

Posted by - 19 באוקטובר 2022 0
חג סוכות שמח וצבעוני. תושבי נתניה ואורחיה נהנו מהופעות ומיצגים במסגרת פסטיבל נתניה הבינלאומי לתיאטרון רחוב וליצנות עם שלל מופעי אקרובטיקה, פסלים…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות